Tři důvody, proč je cena etherea nižší oproti bitcoinu

2.3
(14)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Cena Etherea (ETH) se obchoduje kolem 15měsíčního minima, což je nejnižší cena od doby, kdy ethereum přešlo na proof-of-stake (PoS).

Historická cenová akce ETH se změnila

V předchozích tržních cyklech Ethereum často překonávalo Bitcoin během býčích tržních trendů, ale tento vztah se začal měnit na začátku roku 2023. Ether a četné altcoiny se potýkaly s problémy, když se příběh o používání altcoinů v rámci Web3, DeFi a NFT dostal v letech 2022 a 2023 pod tlak. 

Přísné regulace kryptoprůmyslu, výrazně utlumený příliv od maloobchodních i institucionálních investorů a nárůst investorů hledajících úkryt ve stablecoinech vázaných na americký dolar také ovlivnil sentiment pro etheruem.

Dominance bitcoinu roste

Kromě změny ve výkonu etheru v jeho páru s BTC byl ETH negativně ovlivněn neustálým nárůstem dominance bitcoinů. Jak informoval Cointelegraph:

Dominance bitcoinu na trhu dosáhla 54 %, což je nejvíce za posledních 30 měsíců, což naznačuje, že největší kryptoměna světa posiluje těsně před halvingem naplánovaným na duben 2024.

Dominance bitcoinu je měřítkem tržní kapitalizace bitcoinu vzhledem k celkovému kryptotrhu a zdůrazňuje sílu aktiv. Investoři to často používají jako měřítko sentimentu. S rychle se blížícím halvingem bitcoinu (duben 2024) a přesvědčením investorů, že se blíží spotový BTC ETF, pokles hodnoty etheru v jeho bitcoin páru naznačuje, že investoři se cítí více býčí ohledně BTC a možná alokují méně peněz do etheru.

Cena etherea se propadá pod kritickou podporu vůči BTC

Pár ETH/BTC klesl 23. října na 0,050 BTC a od té doby zůstal v sestupném trendu. Pozoruhodnou událostí byl pokles páru pod jeho 200týdenní exponenciální klouzavý průměr poblíž 0,058 BTC, což zvyšuje možnost dalšího poklesu v krátkodobém horizontu. Yashu Gola poznamenává:

200týdenní EMA historicky sloužila jako spolehlivá úroveň podpory pro býky ETH/BTC. Například pár se vrátil o 75 % tři měsíce po testování vlnové podpory v červenci 2022. Naopak po ztrátě stejné podpory v říjnu 2020 klesl o více než 25 %.

Závěr

Tyto faktory budou pravděpodobně nadále ovlivňovat cenu etherea v poměru k bitcoinu. Mnohostranná dynamika trhu, sentiment investorů a neochvějné regulační prostředí by mohly v dohledné době zůstat dominantními protivětry proti páru ETH/BTC.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.3 / 5. Počet hlasujících 14

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr Hejlek
Hodnocení článku :
     

Když už používáte k překladům translátor, tak si to po sobě, prosím, alespoň přečtěte. A použít místo halvingu “událost o polovinu”, to už je opravdu zvěrstvo ☹️

Nemam

Ještě bych si rýpnul, že cena btc nikdy nebyla nižší než cena eth… slečna možná měla na mysli kapitalizaci, jen prstíky to popletly 😀

spot_img