Trh s kryptoměnami zažívá mírný otřes, obchodníci však očekávají “býčí” oživení

5
(2)

Analytici věří, že nedávný pokles na trhu je pouze mírný „otřes” a na obzoru je býčí trh.

Bitcoin, Ethereum a širší trh altcoinů zaznamenaly pokles. Stalo se tak poté, co údaje o zaměstnanosti ve Spojených státech 7. června překonaly jejich očekávání. Obchodníci se však domnívají, že se jedná o krátké otřepání před pokračováním vzestupného trendu.

Silný výprodej do podpory. Altcoiny utrpěly více…

pseudonymní obchodník s kryptoměnami il Capo of Crypto

Analytik Capo dodal, že situace vypadá na shakeout, což je situace, kdy se mezi investory vyprodává velké množství najednou. Obvykle se to děje v důsledku tržní nebo ekonomické nejistoty. Ve stejný den odhalila souhrnná zpráva o stavu zaměstnanosti v USA vyšší než očekávaný nárůst počtu pracovních míst. To bylo v rozporu s předpověďmi kryptoanalytiků, že slabší zpráva o zaměstnanosti bude tlačit na rozhodnutí o snížení inflace. Bitcoin by v důsledku toho mohl dosáhnout nových maxim.

Slabší překvapení by mohlo přinést opětovné snížení sazeb. Příští týden nás čeká zpráva o inflaci. Pokud bude hodnota Consumer Price Index (CPI) 3,3 % nebo nižší, pravděpodobně to posune Bitcoin na nová historická maxima,” uvedl 5. června vedoucí výzkumu 10x Research Markus Thielen.

Přestože údaje ukazují jiný trend, Thielen si nemyslí, že zpráva o zaměstnanosti byla přímou příčinou poklesu trhu s kryptoměnami. „Kryptoměny se na konci pátku prodávaly bez určujícího katalyzátoru,” uvedl ve zprávě ze 7. června, a zároveň tvrdil, že data byla „smíšená:“.

Údaje o zaměstnanosti v USA byly smíšené, míra nezaměstnanosti vzrostla na 4,0 %, ale počet nově vytvořených pracovních míst překvapil. To bylo způsobeno výhradně nárůstem počtu pracovníků na částečný úvazek.

Vedoucí výzkumu 10x Research Markus Thielen

Obchodníci pozorně sledují klíčové úrovně podpory

Podle amerického Úřadu pro statistiku práce se celkový počet pracovních míst v USA v květnu zvýšil o 272 000. Míra nezaměstnanosti vzrostla o 0,1 %. Capo vysvětlil, že pokud se klíčové úrovně podpory udrží, měli bychom se brzy dočkat býčího trhu.

Bitcoin se za posledních 24 hodin propadl o 1,99 % a klesl zpět na 69 410 USD. Ethereum kleslo o 3,22 %, zatímco altcoiny utrpěly ještě výraznější ztráty. Pepe se propadl o 10,54 %, Solana klesla o 4,89 % a Dogecoin se podle údajů CoinMarketCap propadl o 7,88 %.

Další obchodníci se rovněž vyjádřili, že vrchol trhu je ještě daleko, a navrhli, aby se na pokles trhu pohlíželo jako na nákupní příležitost. „Skutečný býčí trh ještě ani nezačal,” tvrdil obchodník s kryptoměnami Kaleo v příspěvku na X 7. června.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img