Trh s Bitcoinem v konotaci na politiku Federální rezervní banky

5
(3)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • PayPal očekává obrat 2 miliardy dolarů z kryptoměn • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět selhal u 40 000 USD • Polkadot se stává 4. největší kryptoměnou • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Bitcoin se opět nedostal nad 40...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Už nějakou dobu přemýšlím nad tím, jak by mohla aktuální makroekonomická situace ve světě reálně „pomoci“ Bitcoinu, co se týče případného zvýšení poptávky po tomto aktivu. Na tuhle otázku se snaží odpovědět kde kdo a v poslední době může být jisté míry nápovědou „nová“ politika Federální rezervní banky.

Úrokové sazby

Vždycky, když mají mít špičky Fedu veřejné prohlášení ohledně jejich politiky, tak je okolo toho velký humbuk. Hodně se pak spekuluje o tom, s čím novým Jerome Powell asi tak přijde. Budou záporné úrokové sazby? Pokud ano, tak jak moc se sníží sazby do záporu? Nebo dojde naopak k postupnému navyšování? A jestli ano, tak za jakých podmínek?

Těchto spekulací je vždy plný internet a hlavně v poslední době, díky výrazné dynamice trhů, je jich mnohem více, než kdy dříve. Politika Federální rezervní banky má nepochybně obrovský vliv i na cenu Bitcoinu a určitě by právě aktuálně nízké úrokové sazby mohly nepřímo motivovat investory ke vstupu do kryptotrhu.

Peníze jsou levné

Lidově řečeno, náklady na půjčení peněz jsou nízké a ještě nějakou dobu budou, což Fed potvrdil. Někde se to projevit musí a Bitcoin by mohl být pro tyto investory ideálním instrumentem, kde by chtěli ten získaný kapitál zúročit. A další klad vnímám v tom, že americká centrální banka nemá v úmyslu tuto politiku pozměnit, dokud nebude inflace vyšší jak 2 % za rok.

Fed vlastně počítá s postupným růstem inflace, na což mají vliv právě nízké úrokové sazby. Nejenom, že jsou tedy peníze nyní levné, ale vlastně máme od této autority jaksi potvrzené, že dojde k postupnému znehodnocování drženého kapitálu, z čehož vyplývá zase motivace k tomu, aby svůj zatím „levný“ kapitál všichni investovali.

Za sebe mohu říci, že je to ideální situace pro trh s BTC. Aktuální politika americké centrální banky je prostě příhodná pro to, aby ty trhy pumpovaly. Bohužel z toho může zanedlouho vzejít finanční bublina, která po prasknutí smete globální ekonomiku. S tím my ale už nic nenaděláme, ovšem můžeme současnou situaci nejprve vzít v potaz, zhodnotit ji a posléze ji využít ku svému prospěchu.

Závěr

Spousta analytiků převážně z naší kotliny dělá tu chybu, že makroekonomii zcela ignorují. Je pravda, že pokud se člověk chce věnovat pouze technické analýze, tak to vyloženě špatně není. Nejideálnější je ovšem kombinace technická analýza/makro/mikro.

Já se krom technické analýzy snažím věnovat i do jisté míry tomu makru a snažím se z toho vyvozovat nějaké závěry. A co se týče aktuální monetární politiky Federální rezervní banky, tak mým závěrem je, že by postupně ten kapitál do Bitcoinu měl prostě „přitékat“.

Jsou k tomu naprosto ideální podmínky a řekl bych, že jsou nyní i mnohem lepší, než tomu bylo v roce 2017. Velké instituce mají od ECB a Fedu v podstatě peníze zadarmo a relativně dlouhou dobu mít budou. Nulové sazby mohou vydržet klidně více jak rok, což je dostačující doba pro to, aby Bitcoin stihl udělat několikanásobek.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře