Třetí největší politická strana USA veřejně vyjádřila souhlas s bitcoinem

4.8
(5)

Zprávy a souhrny

Zdá se, že kryptoměny, jako je bitcoin (BTC), získávají ve Spojených státech stále větší podporu politiků. Třetí největší politická strana v zemi vyjádřila veřejný souhlas s tímto vlajkovým digitálním aktivem a ohledně jeho síly a budoucnosti je velmi optimistická.

Libertariánská strana Spojených států totiž 24. července na svém oficiálním účtu na Twitteru uvedla, že bitcoin vede „decentralizovanou měnovou revoluci“, a že tato revoluce má potenciál a sílu otřást tradičními finančními systémy.

 

Libertariánský optimismus ohledně kryptoměn

Sluší se na tomto místě připomenout, že Libertariánská strana již dříve vyjádřila podporu kryptoměnám. Kupříkladu v únoru 2020 v blogovém příspěvku, který vytvořila její kalifornská pobočka, označila bitcoin za „největší nástroj lidské svobody, jaký kdy lidstvo vytvořilo“.

Autorem příspěvku je Marvin Byrd. Ten v roce 2010 (kdy byl bitcoin ještě v plenkách) pracoval v oblasti kybernetické bezpečnosti a zveřejnil článek, ve kterém napsal, že to, co dává této kryptoměně její hlubokou základní hodnotu, je skutečnost, že:

„BITCOIN NEMÁ ŽÁDNÉHO VLASTNÍKA, ŽÁDNOU CENTRÁLNÍ AUTORITU A NEVYŽADUJE ŽÁDNOU DŮVĚRYHODNOU TŘETÍ STRANU. TY PROSTĚ NEEXISTUJÍ.“

Proto podle něj žádná vláda nemůže bitcoin vypnout. Žádný vlastník nemůže systém zkorumpovat nebo ukrást a žádný subjekt nemusí (aby mohl digitální aktivum používat) důvěřovat. To z něj činí „nejdůvěryhodnější systém, který byl kdy vytvořen“.

Strana také přijímá dary v bitcoinech a dalších hlavních kryptoměnách prostřednictvím služby BitPay. Když už mluvíme o darech, Kalifornie v červenci přijala nový zákon, který umožňuje politickým kandidátům na státní a místní úřady přijímat příspěvky na kampaň v digitálních měnách.

Digitální aktiva podporují také republikáni

Zajímavé je, že hlasitými zastánci kryptoaktiv jsou i členové Republikánské strany. Jednou z nejznámějších je republikánská senátorka za Wyoming Cynthie Lummisové, která vytvořila návrh zákona, který by začlenil digitální aktiva do amerického finančního systému. Ta navíc označila bitcoin za „nejtvrdší peníze, jaké kdy byly vytvořeny“.

V květnu republikáni ve Sněmovně reprezentantů představili nové opatření, které brání ministerstvu práce omezovat investiční alternativy dostupné pracovníkům na samostatně vedených penzijních účtech. Zákon navíc umožňuje Američanům zahrnout bitcoin do svých plánů 401k (zaměstnanecké důchodové pojištění), pokud o to budou mít zájem.

Republikánští zákonodárci také využili zmrazení bankovních účtů a kryptoaktiv vedoucích představitelů Freedom Convoy 2022 a nechali se slyšet, že digitální aktiva jsou nástrojem občanských svobod, protože nepodléhají kontrole žádného vládního subjektu.

Závěr

Libertariánská strana je třetí největší americká politická strana, která zastupuje a prosazuje myšlenky klasického liberalismu, libertarianismu či volného trhu. Strana byla založena v roce 1971. Má více než 600 000 členů a jejím motem je: „Minimum vlády, maximum svobody.“

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pedro

RIP McAfee …

Libor

Anarchistické politické projekty v USA sú bez šance….

Reklama: