Travala.com

4.4
(7)

Zprávy a souhrny

Travala.com je cestovatelská bookingová platforma existující na Binance blockchainu, která slouží k rezervaci ubytování, letenek a volnočasových aktivit. Umožňuje lidem bookovat ubytování na celém světě z více než 2 milionů hotelových pokojů, milionu domů a apartmánů a nákup letenek od více než 600 leteckých společností. Své služby se snaží nabízet levněji než konkurence.

Platby přijímá nejen ve fiat měnách s použitím klasických kreditních či debetních karet ale platit se dá i 28 různými kryptoměnami či jejich vlastním tokenem AVA. Účet na www.travala.com lze vytvořit velmi snadno, doslova na pár kliknutí. K jeho vytvoření není třeba KYC. Před půl rokem proběhla fúze firmy Travala s firmou Travelbybit, po níž se burza Binance stala 25 % vlastníkem akcií Travala. Lidé, kteří již vlastní účet na burze Binance se tedy na Travala mohou zaregistrovat a později přihlašovat i pomocí něj. Součástí Travala účtu jsou také automaticky vytvořené kryptopeněženky, sloužící k ukládání AVA, BNB a BUSD. Po každém check-outu z hotelu nakoupí firma Travala na burze AVA v hodnotě 2 % z hodnoty provedeného bookingu a pošle ji svému zákazníkovi do jeho peněženky, kterou má na svém účtu.

Úspor na Travala se tedy dá dosáhnout nejen bookingem primárně levnějšího ubytování, ale i získáním bonusové AVA, kterou zákazník získá po odchodu z hotelu. V rámci konkurenčního boje se Travala snaží garantovat nejnižší cenu. Pokud by zákazník po bookingu na Travala zjistil, že konkurence nabízí totéž ubytování a za stejných podmínek levněji, postačí napsat supportu a Travala svému zákazníkovi doplatí rozdíl v ceně ve formě AVA. Podmínkou je pouze, že musí napsat supportu alespoň 24 hodin před ubytováním v daném hotelu. Po ukončení ubytování v hotelu samozřejmě ještě dostane zmíněnou AVA v hodnotě 2 % z ceny jeho ubytování.

Použití AVA

AVA má několik možností využití. Dá se zaplatit ubytování, letenky či volnočasové aktivity na portálu Travala a to i částečně (zbytek lze doplatit i jinou formou, ať už fiatem nebo kryptoměnou). Při placení celého ubytování AVA získává běžný zákazník přímou slevu 2 % z částky, kterou by měl zaplatit.

AVA_token

Travala AVA využívá i jako věrnostní token. V případě nasbírání dostatečného množství ji mohou zákazníci uzamknout ve věrnostním Smart programu a využívat za to další výhody. Smart program má 5 stupňů podle množství uzamčené AVA. Uzamknout se v jednotlivých Smart levelech dá 500, 1000, 2500, 4000 a 5000 AVA.

Mezi výhody Smart účtu patří:

1. vyšší přímé slevy na všechny další platby (až do maximální výše 5 %)

2. vyšší procento z hodnoty každé platby, které firma Travala vrátí svému zákazníkovi po ukončení ubytování ve formě AVA (až do maximální výše 5 %).

3. za uzamčení AVA do SMART programu dostává zákazník každý měsíc:

a) další bonusovou AVA v hodnotě 1 % z celkového množství zamčené AVA. Ročně je to tedy 12 % z AVA, kterou uzamkne.

b) cestovní kredity (v USD), jejichž hodnota se vypočítá vynásobením počtu získané bonusové AVA a aktuální hodnoty AVA na burze v době vyplácení tohoto bonusu.

4. při zaplacení celého ubytování AVA získává zákazník s aktivovaným Smart účtem přímou slevu v hodnotě 3 % z hodnoty jeho platby.

Nejvyšší bonus lze získat při uzamčení 5000 AVA do SMART 5 programu. Tehdy získává zákazník přímé 5 % slevy na každé své ubytování, po check outu z hotelu získá zpět AVA v hodnotě 5 % z hodnoty ubytování a ročně získá 12 % z ním uzamčeného množství AVA v Smart programu (celkově tedy získá ročně dalších 600 tokenů AVA). Bonusy ze Smart programu v podobě AVA a cestovních kreditů se vyplácejí měsíčně. Uzamčené tokeny lze odemknout nejdříve za 30 dní. V případě odemknutí AVA je další uzamčení možné až za dalších 30 dní.

Více se o SMART programu můžete dočíst ve svém Travala účtu nebo na stránce:

https://www.travala.com/smart

Při registraci získá každý člověk dárek ve formě cestovních kreditů v hodnotě 10 USD, jejichž platnost není časově omezena. Pokud dáte o Travala vědět svému známému, který se přes váš referral odkaz zaregistruje a do 3 měsíců od registrace si zabookuje ubytování v hodnotě alespoň 200 USD, získáte oba za tento první booking AVA v hodnotě 25 USD. Podmínkou je ale, že ten nový člověk nesmí mít ještě aktivován Smart program.

Burn program

Každé čtvrtletí vykupuje Travala určité množství AVA, kterou následně spálí. Toto pálení AVA bude pokračovat, dokud postupně nespálí cca 35 % z celkového množství (61 milionů AVA) a tedy dokud nezůstane celkově jen 40 milionů AVA. Množství vykoupené a zničené AVA záleží na počtu bookingů za daný kvartál a nakoupí ji v hodnotě 20 % ze svého čistého zisku za dané období.

Předtím než začnete na Travala vyhledávat ubytování se vždy přihlaste do svého Travala účtu. Tehdy vám Travala dokáže nabídnout nižší ceny, než jaké nabízí veřejně. Platí to i v případě pokud nemáte aktivován Smart účet. Ideální je vyhledávat v mobilní aplikaci Travala, kterou najdete zde:

Travala se chce stát místem, na kterém si bude moci člověk zajistit celou svou dovolenou. Do budoucna plánují přidat možnost pronájmu aut, rezervaci míst v restauracích a pracují i ​​na byznys účtech pro firmy, jejichž zaměstnanci často cestují. Také plánují zavést prodej zvýhodněných balíčků, které budou zahrnovat ubytování, letenky a aktivity. Zatím je přeložena do angličtiny, čínštiny a vietnamštiny. Momentálně probíhá její překlad do dalších cizích jazyků, jako jsou španělština, francouzština, ruština, němčina a italština. Vynasnažíme se aby se v průběhu dalšího roku objevil překlad Travala i do češtiny a slovenštiny. Travala umožňuje použít široké množství kryptoměn na zaplacení turistických služeb v reálném světě bez nutnosti jejich konverze na fiat. Tím, že je na ní možné platit i fiatem a tím, že se snaží nabízet velmi konkurenční ceny, významně rozšiřuje okruh svých potenciálních zákazníků nejen na uživatele kryptoměn, ale vlastně na kohokoliv na světě, kdo vlastní kreditní či debetní kartu. Jejími zákazníky se tedy mohou stát i lidé, kteří o kryptoměnách nemají ani tušení. Takoví lidé se díky givebacku AVA po check-outu z hotelu automaticky stanou i hodlery své první kryptoměny.

V době psaní tohoto článku je ve Smart účtech zamčeno 9.763.000 AVA z celkového množství 61.181.769 AVA. Se stoupajícím množstvím prodaných bookingů, letenek a volnočasových aktivit bude samozřejmě stoupat i množství AVA, kterou bude muset firma Travala vykupovat z burz a posílat ji jako odměnu svým zákazníkům.

Více se o Travala dá dočíst na jejich oficiálním blogu:
https://blog.travala.com/

Pokud byste měli více otázek, rádi vám odpovíme v naší česko-slovenské telegramové skupince:
https://t.me/travala_svk_cz

Za tento příspěvek děkujeme našemu čtenáři pod pseudonymem navinav, moc se povedl 🙂

Pokud chcete napsat vlastní článek i vy, můžete tak učinit ZDE, každý měsíc odměníme ty nejlepší.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

12 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: