Travala.com

4.5
(8)

Zprávy a souhrny

Travala.com je cestovatelská bookingová platforma existující na Binance blockchainu, která slouží k rezervaci ubytování, letenek a volnočasových aktivit. Umožňuje lidem bookovat ubytování na celém světě z více než 2 milionů hotelových pokojů, milionu domů a apartmánů a nákup letenek od více než 600 leteckých společností. Své služby se snaží nabízet levněji než konkurence.

Platby přijímá nejen ve fiat měnách s použitím klasických kreditních či debetních karet ale platit se dá i 28 různými kryptoměnami či jejich vlastním tokenem AVA. Účet na www.travala.com lze vytvořit velmi snadno, doslova na pár kliknutí. K jeho vytvoření není třeba KYC. Před půl rokem proběhla fúze firmy Travala s firmou Travelbybit, po níž se burza Binance stala 25 % vlastníkem akcií Travala. Lidé, kteří již vlastní účet na burze Binance se tedy na Travala mohou zaregistrovat a později přihlašovat i pomocí něj. Součástí Travala účtu jsou také automaticky vytvořené kryptopeněženky, sloužící k ukládání AVA, BNB a BUSD. Po každém check-outu z hotelu nakoupí firma Travala na burze AVA v hodnotě 2 % z hodnoty provedeného bookingu a pošle ji svému zákazníkovi do jeho peněženky, kterou má na svém účtu.

Úspor na Travala se tedy dá dosáhnout nejen bookingem primárně levnějšího ubytování, ale i získáním bonusové AVA, kterou zákazník získá po odchodu z hotelu. V rámci konkurenčního boje se Travala snaží garantovat nejnižší cenu. Pokud by zákazník po bookingu na Travala zjistil, že konkurence nabízí totéž ubytování a za stejných podmínek levněji, postačí napsat supportu a Travala svému zákazníkovi doplatí rozdíl v ceně ve formě AVA. Podmínkou je pouze, že musí napsat supportu alespoň 24 hodin před ubytováním v daném hotelu. Po ukončení ubytování v hotelu samozřejmě ještě dostane zmíněnou AVA v hodnotě 2 % z ceny jeho ubytování.

Použití AVA

AVA má několik možností využití. Dá se zaplatit ubytování, letenky či volnočasové aktivity na portálu Travala a to i částečně (zbytek lze doplatit i jinou formou, ať už fiatem nebo kryptoměnou). Při placení celého ubytování AVA získává běžný zákazník přímou slevu 2 % z částky, kterou by měl zaplatit.

AVA_token

Travala AVA využívá i jako věrnostní token. V případě nasbírání dostatečného množství ji mohou zákazníci uzamknout ve věrnostním Smart programu a využívat za to další výhody. Smart program má 5 stupňů podle množství uzamčené AVA. Uzamknout se v jednotlivých Smart levelech dá 500, 1000, 2500, 4000 a 5000 AVA.

Mezi výhody Smart účtu patří:

1. vyšší přímé slevy na všechny další platby (až do maximální výše 5 %)

2. vyšší procento z hodnoty každé platby, které firma Travala vrátí svému zákazníkovi po ukončení ubytování ve formě AVA (až do maximální výše 5 %).

3. za uzamčení AVA do SMART programu dostává zákazník každý měsíc:

a) další bonusovou AVA v hodnotě 1 % z celkového množství zamčené AVA. Ročně je to tedy 12 % z AVA, kterou uzamkne.

b) cestovní kredity (v USD), jejichž hodnota se vypočítá vynásobením počtu získané bonusové AVA a aktuální hodnoty AVA na burze v době vyplácení tohoto bonusu.

4. při zaplacení celého ubytování AVA získává zákazník s aktivovaným Smart účtem přímou slevu v hodnotě 3 % z hodnoty jeho platby.

Nejvyšší bonus lze získat při uzamčení 5000 AVA do SMART 5 programu. Tehdy získává zákazník přímé 5 % slevy na každé své ubytování, po check outu z hotelu získá zpět AVA v hodnotě 5 % z hodnoty ubytování a ročně získá 12 % z ním uzamčeného množství AVA v Smart programu (celkově tedy získá ročně dalších 600 tokenů AVA). Bonusy ze Smart programu v podobě AVA a cestovních kreditů se vyplácejí měsíčně. Uzamčené tokeny lze odemknout nejdříve za 30 dní. V případě odemknutí AVA je další uzamčení možné až za dalších 30 dní.

Více se o SMART programu můžete dočíst ve svém Travala účtu nebo na stránce:

https://www.travala.com/smart

Při registraci získá každý člověk dárek ve formě cestovních kreditů v hodnotě 10 USD, jejichž platnost není časově omezena. Pokud dáte o Travala vědět svému známému, který se přes váš referral odkaz zaregistruje a do 3 měsíců od registrace si zabookuje ubytování v hodnotě alespoň 200 USD, získáte oba za tento první booking AVA v hodnotě 25 USD. Podmínkou je ale, že ten nový člověk nesmí mít ještě aktivován Smart program.

Burn program

Každé čtvrtletí vykupuje Travala určité množství AVA, kterou následně spálí. Toto pálení AVA bude pokračovat, dokud postupně nespálí cca 35 % z celkového množství (61 milionů AVA) a tedy dokud nezůstane celkově jen 40 milionů AVA. Množství vykoupené a zničené AVA záleží na počtu bookingů za daný kvartál a nakoupí ji v hodnotě 20 % ze svého čistého zisku za dané období.

Předtím než začnete na Travala vyhledávat ubytování se vždy přihlaste do svého Travala účtu. Tehdy vám Travala dokáže nabídnout nižší ceny, než jaké nabízí veřejně. Platí to i v případě pokud nemáte aktivován Smart účet. Ideální je vyhledávat v mobilní aplikaci Travala, kterou najdete zde:

Travala se chce stát místem, na kterém si bude moci člověk zajistit celou svou dovolenou. Do budoucna plánují přidat možnost pronájmu aut, rezervaci míst v restauracích a pracují i ​​na byznys účtech pro firmy, jejichž zaměstnanci často cestují. Také plánují zavést prodej zvýhodněných balíčků, které budou zahrnovat ubytování, letenky a aktivity. Zatím je přeložena do angličtiny, čínštiny a vietnamštiny. Momentálně probíhá její překlad do dalších cizích jazyků, jako jsou španělština, francouzština, ruština, němčina a italština. Vynasnažíme se aby se v průběhu dalšího roku objevil překlad Travala i do češtiny a slovenštiny. Travala umožňuje použít široké množství kryptoměn na zaplacení turistických služeb v reálném světě bez nutnosti jejich konverze na fiat. Tím, že je na ní možné platit i fiatem a tím, že se snaží nabízet velmi konkurenční ceny, významně rozšiřuje okruh svých potenciálních zákazníků nejen na uživatele kryptoměn, ale vlastně na kohokoliv na světě, kdo vlastní kreditní či debetní kartu. Jejími zákazníky se tedy mohou stát i lidé, kteří o kryptoměnách nemají ani tušení. Takoví lidé se díky givebacku AVA po check-outu z hotelu automaticky stanou i hodlery své první kryptoměny.

V době psaní tohoto článku je ve Smart účtech zamčeno 9.763.000 AVA z celkového množství 61.181.769 AVA. Se stoupajícím množstvím prodaných bookingů, letenek a volnočasových aktivit bude samozřejmě stoupat i množství AVA, kterou bude muset firma Travala vykupovat z burz a posílat ji jako odměnu svým zákazníkům.

Více se o Travala dá dočíst na jejich oficiálním blogu:
https://blog.travala.com/

Pokud byste měli více otázek, rádi vám odpovíme v naší česko-slovenské telegramové skupince:
https://t.me/travala_svk_cz

Za tento příspěvek děkujeme našemu čtenáři pod pseudonymem navinav, moc se povedl 🙂

Pokud chcete napsat vlastní článek i vy, můžete tak učinit ZDE, každý měsíc odměníme ty nejlepší.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

12 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Marian

Většina projektů v kryptoměně vás nutí kupovat jejich tokeny v naději, že obchodníci budou pumpovat cenu a lidé nakonec využijí svůj ekosystém. Většina projektů je čistě Ponziho schémat. Tenhle ne. Utilita za AVA je nejpůsobivější, jakou jsem kdy viděl. Vše, co musíte udělat, je rezervovat si hotel / let / domov a získáte odměnu 2% v AVA. Přemýšlejte o tom minutu. Když získáme 20 000 rezervací za měsíc, řekněme 15 000 z toho jsou lidé, kteří hledají nejlevnější hotel na internetu. Tito lidé nejsou krypto lidé. Chtějí si jen rezervovat výlet. Nyní jsme ziskali 15 TISÍC nových lidí, kteří mají travala peněženku AVA kvůli 2% vrácení peněz. Jaký kryptoprojekt přidává tolik nových uživatelů v daném měsíci? Odpovím … NULA. Nyní si pomyslete, co se stane s cenou tokenu, když se dostaneme k milionům uživatelů, kteří si rezervují cestování? Představte si, že v daném měsíci přidáte MILIONY nových krypto peněženek obsahujících AVA? Travala je adopce.

Václav

Polož si otazku proč token na hledaní „nejlevnějšího hotelu, letu“. Myslím, že tohle umí dnes spousta jiných webů a to i bez tokenu a peněženky. Například Trivago ……A funguje to v celku dobře si myslím. Celý tento projekt mi přípomína český projekt Refork. Netvrdím že Refork nebude úspěšná společnost. Ale opravdu člověk potřebuje token pro výrobu reciklovatelného příboru? Anebo potřebuješ investory pro jeho profinancování? Tedy například postavení výrobní haly pořízení strojů atd… Notabena v předprodeji se tyto tokeny prodávali tuším od 0,1 dolaru a těsně před uvedením na burzu už chtěli 0,3 dolaru za token. A podívej se na ten token kolik stojí dnes….Na burze Latoken …. je to 0,0nic.

A tohle je jen o tom, že jistá spolešnost poskytuje ty samé služby co zmíněné Trivágo jen s tím rozdílem, že dává ze své vlastní marže 2% v tokenu zákzníkům zpět. Ty pak získá určitě zpět prodejem tokenů na burzezpět.To znamená, že tento projek je dle mého jen o marketingu. Nikoli o adopci a o tom, aby samozřejmě majitel travala vydělal jak na prodeji letenek, hotelů či čeho všeho ještě. Tak ale i na spekulaci s tokenem na burze.Protože to je on kdo ho na burze prodává. Počítám, že ten token je předtěžený? Pokud ano dej si pozor, aby do tohoto projektu nevstupovali USA investoři. Podobně to má ošefované i zmíněný Refork. Proč asi? Že by se obával toho, že by po nich mohl jít SEC z USA…..

Né každý projekt je skutečně vývojem kupředu…..

navinav

Ahoj Václave, projekt Refork vobec nepoznám ale chápem, že s ním asi máš veľmi zlú skúsenosť. Čo sa týka Avy, tak tá sa neobchoduje a ani nikdy neobchodovala na burze Latoken. Všetci vieme, že vačšina kryptoprojektov je zatiaľ v reálnom svete absolútne nevyužiteľná. Potom sú tu projekty, ktoré síce dokážu fungovať v reálnom svete ale nedokážu nastaviť ekonomiku svojho tokenu tak aby mal v ich firme zmysel. No a potom sú tu projekty ako Travala, ktorá sa snaží ponúkať svoje služby zákazníkom z celého sveta vačšinou za nižšie ceny ako súčasná konkurencia a ktorá svoj token AVA dokázala úplne unikátne zabudovať do svojej ekonomiky. A to takým sposobom, že prípadný obchodný úspech firmy bude automaticky vytvárať tlak na cenu AVY. To je niečo, čo je podľa mňa zatiaľ v kryptosvete úplne unikátne.

Ten tlak na cenu AVY bude vznikať dvojakým sposobom. Nielen automatickým vykupovaním AVY z búrz firmou Travala, ktorú potom bude posielať svojim zákazníkom ako odmenu za bookovanie ale aj tým, že vďaka uzamykaniu Avy v Smart programe dojde časom k jej veľkému nedostatku na burzách. Teoreticky by na uzamknutie všetkej AVY (61 miliónov) postačilo aby si ju v Smart 5 účtoch uzamklo len 12.000 zákazníkov. A na to aby sa AVA nedostala na burzu ani nemusí byť uzamknutá v Smart programe. Ak sa časom počet jej zákazníkov rozšíri aj na ľudí, ktorí sa v kryptosvete nepohybujú, tak im jednoducho bude ležať na ich účtoch, kde si ju budú buď šetriť na dosiahnutie Smart účtu, alebo až kým zase niekam nevycestujú a nepoužijú ju na čiastočnú platbu za svoj nový booking … a za ten ďalší booking ju zase dostanú na svoj účet naspať ako odmenu. Jej nedostatok na burzách a na druhej strane tlak automatického vykupovania vytvárajú do budúcna predpoklad, že by jej cena mohla v prípade obchodného úspechu firmy rásť dokonca aj v prípade ďalšieho kryptomenového bear marketu. To je teda pohľad človeka, ktorý sa pohybuje v krypte. Pre laika – cestovateľa je to ďalšia bookingová stránka, kde môže nájsť lacnejšie hotelové izby ako u konkurencie.

Ale neberte to ako finančnú radu. Travala je firma a ako taká može pokojne aj skrachovať a token sa v takom prípade stať bezcenným. V blízkej budúcnosti je to ale aj napriek celosvetovej pandémii dosť nepravdepodobné. Jednak pred pár dňami prebehol čiastočný predaj akcií firmy, v ktorom vyzbierali skoro 1,5 milióna libier a taktiež napriek pandémii rastie predaj jej ubytovaní a v decembri dosiahla obrat viac než 1 milióna USD. Takže investori dostali aj oficiálny, bežný sposob ako profitovať z prípadného úspechu firmy – mohli si jednoducho nakúpiť jej akcie. A to je ďalšia vec, ktorá sa u kryptomenových projektov asi veľmi často nevidí.

Václav

Pardon, ale moje základní otázka zůstala nezodpovězená. Na co potřebuji token abych prodal letenku či ubytování a nebo si ji/ho našel levněji na internetové stránce podobné Trivagu? Druhá věc netvrdil jsem, že token AVA se prodává na burze Latoken, ale psal jsem o projektu Refork, jehož token se prodává na burze Latoken + finanční toky a mé spekulace o nich a zamyšlení nad tím jak to pravděpodobně funguje. Je možné, že jsem to jen špastně napsal a ty špatně pochopil. Ano akcie nejsou krypto a v tomto vidím smysl investice a hodnotu. Ale v tokenu AVA hodnotu investyce nevidím. Ještě mně napadá myšlenka , že dvě procenta, které jsou vraceny zákazníkům z nákupu letenky ši rezarvace hotelu. Jsou jim dány ze zisku na burze. Tedy jim je v podstatě zajistí spekulanti na burze který nezajímá levný let a ubytování, ale spekulace na zisk.

Marian

Myslim ze jsi to nepochopil. K tomu aby mohli prodavat lety a hotely token nepotrebuji. Proto muzes rezervovat hotel nebo letadlo fiat menou. Kdyz toto udelas tak pak dostanes 2% v hodnote avy jako odmenu – muzes to chapat jako vernostni body.vernostni body to znamena avu muzes pak pouzit pro dalsi sluzby anebo zacnes setrit v touze dosahnout smart levlu ktery ti da vetsi vraceni, vetsi slevu a mesicni bonusy. To znamena cim vice rezervaci tim vice tlak na odkupovani avy z burz a diatribuci zakaznikum. To znamena rust ceny ava. Za kazdy Q travala nakoupi 20%z cisteho zisku avu a spali ji az do konecne nabidky 40mil (to znamena deflacni token) dalsi vyuziti avy bude v pripade vytvareni primych smluv mezi hotelem a travalou. Pointa je jednoducha cim vice travala poroste tim vice poroste cena avy. V roce 2020 kdy nastala corona a krize v cestovnim ruchu dokazala travala zvysit sve mesicni zisky az na 1,2mil dolaru a cena avy stoupla z 0.1 na soucasnych 0.73 dolaru. Je pak uplne logicke ze kdyz se zase svysi vynos tak se zvysi i cena avy.

Václav

Takže nic nového. Věrnostní boby mi nabízí i například banka za používání visa karty. Kde dostanu slevu ve vybranych obchodech cca 5%-10% . K odkupu tokenů tu mám opět odkaz na Refork, který je v podstatě úpně stejný v tom co tu psal navinav.Bohužel tam také nepotřebuji coin abych si koupil jejich reciklovatelný příbor. To že někdo dokázal navýšit zisky v době corona viru to mohu připsat spekulacím na burze s jejich tokenem, který byl již jednou vysypán na částce cca 2 dolarů a nyní je na 0,73. No vcelku lituji ty co nakupovali ten token nad 1 dolarem a prodali pod ním. Jinak všeobecně platí že pokud roste BTC roste i celý trh. A to tu máme ještě to že, do trhu může kdykoli přijít korekce na BTC a ten se celý vysype. Vůbec nic z toho co jste tu pánové pasali mně nepřesvědčilo o smyslu tohoto projektu, ale přeji hodně štěstí a úspěchů v novém roce.

navinav

No myslím, že na to sa stačí len trochu zamyslieť. Načo asi potrebuje začínajúca firma token? Podľa mňa na to aby dokázala do svojho začiatku získať financie na svoj rozbeh.

Začínajúce firmy na získanie financií pre svoj rozbeh využívajú predaj svojich akcií. Vo svojich začiatkoch to robili aj najznámejšie firmy ako napríklad Amazon. Nové firmy ako Travala taktiež predávajú časť svojich akcií ale ako vidíš,k získaniu ďalších financií využíva aj ďalšiu novú možnosť, ktorá je k dispozícii a to predaj svojho vlastného kryptotokenu. Tokenu, ktorý dokázala do svojej ekonomiky zabudovať tak aby sa stal zaujímavým pre možných investotrov, ktorí by ho zvažovali jeho nákup. Ak jeho potenciál nevidíš, tak sa nič nedeje, každý má právo na svoj názor. Tie 2% o ktorých špekuluješ sú z ich marže.

Václav

Pardon moji odpověď máš výše. Vložil jsi svůj přízpěvek dříve než jsem stačil vložit já. V pohodě o nic nejde chápu ten projekt stejně jako Refork. Protože je to naprosto stejný. Jen se zde vyměnili příbory za latenky a rezervace pokojů. Právě že mě to založení token dochází. Většina krypto projektů si hraje na to že nabízí něco jiného. Nového ,ale ve skutečnosti tomu tak není. Je to jen marketig. I tak díky za vaše názory.

ppetr1

proc bych mel platit novym tokenem kdyz mohu platit btc 🙂

navinav

Je to vymyslené úplne fantasticky, Avou nemusíš platiť vobec. 🙂 Naopak sa na Travale dá platiť asi 28 roznymi kryptomenami, dokonca aj fiatom. Samozrejme sa ňou dá zaplatiť a pri zaplatení celého účtu Avou získaš priamu zľavu 2% (a ak si vlastníkom Smart účtu tak 3%). Lenže primárne využitie Avy je niekde inde. Je to skor vernostný token. Za držanie a stakovanie Avy v Smart účte získaš na svoje ďalšie objednávky u Travaly vyššie priame zľavy a po odubytovaní sa z hotela dostaneš naspať viac Avy. Úplne ideálne bude ak raz bude takmer všetka Ava zamknutá v Smart účtoch a pritom bude bežať predaj ubytovaní a leteniek kvoli ktorým bude Travala musieť vykupovať z búrz aj tie zbytky Avy, ktoré tam ostanú a bude ju posielať svojim zákazníkom naspať ako odmenu. Len tak mimochodom, Ava je pekne deliteľná, má 8 desatiných miest.

navinav

Na zamknutie celého objemu (61.125.269 Avy) by pritom postačilo len 12.225 užívateľov s aktivovaným Smart 5 účtom. Momentálne je v Smart účtoch zamknutých 10.528.500 Avy. Aj napriek pandémii predala Travala v decembri 1812 izieb/noc a 85 leteniek. Zatiaľ sme stále len na začiatku.

Reklama: