TOP 5 krypto selhání v roce 2019

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

V roce 2019 došlo k výrazným cenovým akcím a návratu k optimismu. V prvním čtvrtletí vzešlo spousty naděje na rozšíření adopce s vyhlídkami býčího trhu. Ale ne všechna očekávání byla splněna a některé plány se proměnily ve velké zklamání.

BTC na 16 000 $

Dle predikcí se měl Bitcoin dostat na tuto závratnou hodnotu již v říjnu, naděje však byla přerušena havárií na konci měsíce. BTC se podařilo trefit pouze úroveň 10 000 $, a to jen na krátkou chvíli, nového maxima tak nedosáhl. Dalšího rally, které bylo očekáváno na konci tohoto roku, se nesjpíše už taky nedočkáme. Cíl na nové maximum je tak přesunut na příští rok.

Krypto Yuan

Během druhé poloviny roku jsme byli několikrát svědky, kdy čínští „pohlaváři“ prohlašovali, že jejich digitální měna je již připravena. Čínská lidová banka pak měla vydat tuto měnu podporovanou vládou do konce listopadu. Ukázalo se však, že zvěsti byly přehnané. PBOC je stále zaneprázdněn testováním skutečného využití platidla a naznačil, že testování bude pokračovat i v příštím roce. Banka několikrát oznámila, že nemá oficiální termín zahájení.

Facebookova Libra

Oznámení Libry se časově shodovalo s letním býčím trhem, který přinesl Bitcoinu hodnotu 14 000 $. Facebook měl se svou potencionální digitální měnou nemalé plány, jenže myšlenka, která by mohla zasáhnout miliardu uživatelů po celém světě, se náhle nelíbila centrálním bankám a vládním regulátorům. Facebook musel hodně co vysvětlovat, zatímco samotné Sdružení Libry opustilo mnoho společností. Nyní není jisté, zda ke spuštění dojde v roce 2020, jelikož se očekává, že s novým rokem vstoupí v platnost i přísnější předpisy.

Telegram Open Network

Zavedení tokenu TON bylo netrpělivě očekáváno a naplánováno na 31. října. Americká komise pro cenné papíry a burzu však přišla s přímým příkazem k zastavení projektu. Samotný token má být potencionálně vydán začátkem roku 2020, ale ani to není jisté. Přerušené naděje na tokeny TON se přidaly k panice trhu, která tlačila BTC a altcoiny na nižší cenové rozpětí.

Akciové tokeny

Akciové tokeny byly začátkem roku 2019 považovány za odpověď na pomalejší prodej ICO. Ukázalo se však, že tyto tokeny čelí mnoha omezením. Nelze s nimi obchodovat na žádné burze a byly omezeny jen na akreditované investory. Většina projektů nedokázala získat likviditu a rychle se na ně zapomnělo. Šance na jejich obchodování byla také snížena rezignací generálního ředitele společnosti Overstock Patricka Byrne. Trh tZero nevytvořil skutečný zájem investorů.

Závěr

Na krypto trhu se neustále střetávají úspěchy i zklamání. Ceny dokážou být někdy odolné, jindy zase přehnaně reagovat, je však dobré si pamatovat, že některé události se nemusí uskutečnit a způsobit tak očekávané jiskření.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img