Top 5 článků za uplynulý týden + Uživatelé zkrachovalé kanadské kryptoburzy QuadrigaCX mají obdržet 13 % ze svých pohledávek

3.8
(4)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Binance zastavila dvakrát během 12 hodin výběry bitcoinu

Kryptoburza Binance se během 8. května potýkala s problémy při zpracování výběrů a musela je dokonce dvakrát dočasně zastavit kvůli velkému množství nevyřízených transakcí. Situace se opakovala během pouhých 12 hodin a kryptoměnová burza musela zavést dočasné omezení pro výběry bitcoinu. Ve svém příspěvku na Twitteru kryptoburza uvedla, že výběry byly dočasně uzavřeny kvůli velkému objemu nevyřízených transakcí. Důvodem pro zastavení výběrů byl nedostatek poplatků, které si kryptoburza stanovila, aby mohla pokrýt nárůst poplatků v bitcoinové síti. Tyto transakce zůstávaly nevyřízené, což vedlo k opakovanému zastavení výběrů.

Obrana proti žalobě SEC stojí společnost Ripple 200 milionů dolarů

Generální ředitel společnosti Ripple prozradil, že již vynaložili (nebo budou muset vynaložit), 200 milionů dolarů na obhajobu proti žalobě Komise pro cenné papíry a burzu (SEC). Postěžoval si zejména na regulaci kryptoměn v USA a pravidla, kdy je “politika až na prvním místě”. Podnikatelům pak doporučil, aby se Spojeným státům raději vyhnuli. Garlinghouse tuto částku uvedl 8. května během rozhovoru na dubajském Fintech Summitu. Nechal se slyšet, že Spojené státy se, ve srovnání s regulačním pokrokem regulačního úřadu pro virtuální aktiva ve Spojených arabských emirátech a nedávným návrhem zákona o trzích s kryptoaktivy (Markets in Crypto-Assets, MICA) v Evropské unii, “zasekly”. Do doby, než bude o případu rozhodnuto, utratí Ripple za obranu proti žalobě, která od samého počátku nedává příliš smysl, 200 milionů dolarů.

BTC maxis se bojí DoS útoku: Je jejich strach oprávněný?

Náhlý nárůst poplatků za transakce s bitcoiny a výskyt nepotvrzených transakcí vyvolal o víkendu u kryptokomunity na Twitteru obavy z možného “útoku” na síť typu DoS (Denial of Service). Podle BitInfoCharts činí průměrné transakční poplatky v bitcoinové síti v současné době 19,21 USD, tj. 0,00068 BTC. Mezitím podle Mempool Space činil počet nevyřízených transakcí v době psaní tohoto článku 433 746. Zvýšená poptávka v síti dokonce způsobila, že celkové poplatky za blok 7. května dočasně překročily blokovou odměnu ve výši 6,25 BTC.

Buffett prodává akcie a drží hotovost

Warren Buffett, také známý jako věštec z Omahy, prodával v prvním čtvrtletí akcie a kumuloval peníze v hotovosti. Jeho firma Berkshire Hathaway navýšila hotovostní rezervy na 130,60 miliard USD. To je nejvyšší úroveň od roku 2021, kdy trh s akciemi vstoupil do medvědí fáze. Strhnou s sebou tentokrát i bitcoin? Máme se bát? Chování Berkshire Hathaway se často považuje za klíčový ukazatel zdraví americké ekonomiky. Akcie firmy sahají od amerických železnic až po elektroenergetické a maloobchodní podniky. V prvním čtvrtletí tohoto roku firma prodala akcie v hodnotě 13,3 miliardy USD. Nakupovala pak primárně hotovost a státní dluhopisy. Obrovské množství peněz drží v krátkodobých státních pokladničních poukázkách a bankovních vkladech (využívá vyšší úrokové sazby blízko 5 %).

PayPal drží téměř miliardu dolarů v kryptoměnách

Americký platební gigant PayPal se podle posledních informací stal také jedním z významných držitelů kryptoměn na světě, když bylo zjištěno, že v jeho rozvaze figurují kryptoměny v hodnotě téměř 1 miliardy dolarů. Podle čtvrtletní zprávy o finanční výkonnosti, kterou společnost PayPal podala u Komise pro cenné papíry a burzy (SEC), držela tato platební společnost kryptoměny minimálně až do konce prvního čtvrtletí letošního roku. 10-Q je pravidelná zpráva o finančním výkonu, kterou SEC vyžaduje, aby byla zveřejněna. Na konci prvního čtvrtletí tohoto roku měla společnost PayPal kryptoměny v hodnotě 943 milionů USD, mezi nimiž byly Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash a Litecoin.

Bonusová zpráva

Uživatelé zkrachovalé kanadské kryptoburzy QuadrigaCX mají obdržet 13 % ze svých pohledávek

Podle oznámení věřitelům, které v pátek pozdě večer zveřejnila účetní společnost Ernst & Young (EY), obdrží každý věřitel burzy “13,094156 % své prokázané pohledávky. Podle správce konkurzní podstaty se zatím podařilo získat zpět kryptoaktiva v hodnotě pouhých 34,3 milionu dolarů.

Z přihlášky vyplývá, že QuadrigaCX dluží 303,1 milionu kanadských dolarů v rámci 17 648 věřitelských pohledávek. Mezi nimiž je i Kanadská pošta a daňový úřad země, Kanadská daňová agentura (CRA).

Pozoruhodné je, že existuje 15 pohledávek v hodnotě vyšší než 1 milion CAD a 28 pohledávek v hodnotě od 500 000 do 999 999 CAD. Dalších 15 356 věřitelů má pohledávky v rozmezí od 0 do 10 000 CAD.

Zatímco většina uživatelů burzy držela v době krachu společnosti v roce 2019 kryptoměnová aktiva, jejich držba byla k 15. dubnu téhož roku převedena na peněžní hodnotu aktiva. Podle dostupných informací tak dostanou uživatelé za 1 BTC 6 739,08 kanadských dolarů (7 122,9  USD). V případě Etherea se pak bavíme o částce 223,45 CAD (299,45 USD) za jeden ether.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img