Buffett prodává akcie a drží hotovost

4.5
(8)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Warren Buffett, také známý jako věštec z Omahy, prodával v prvním čtvrtletí akcie a kumuloval peníze v hotovosti. Jeho firma Berkshire Hathaway navýšila hotovostní rezervy na 130,60 miliard USD. To je nejvyšší úroveň od roku 2021, kdy trh s akciemi vstoupil do medvědí fáze. Strhnou s sebou tentokrát i bitcoin? Máme se bát?

Warren Buffett prodává akcie

Chování Berkshire Hathaway se často považuje za klíčový ukazatel zdraví americké ekonomiky. Akcie firmy sahají od amerických železnic až po elektroenergetické a maloobchodní podniky. V prvním čtvrtletí tohoto roku firma prodala akcie v hodnotě 13,3 miliardy USD. Nakupovala pak primárně hotovost a státní dluhopisy. Obrovské množství peněz drží v krátkodobých státních pokladničních poukázkách a bankovních vkladech (využívá vyšší úrokové sazby blízko 5 %).

Jak se to může dotknout bitcoinu?

Buffett evidentně opouští riziková aktiva a připravuje se na potenciální krach akciového trhu. Globální recese by se dotkla i kryptoměn. Při pohledu na index Nasdaq si můžeme všimnout jeho korelace s bitcoinem. Jejich 100týdenní korelace dosahuje nejvyšší úrovně asi 0,42 %.

Závěr

Cena bitcoinu v posledních dnech klesala. Dostala se dokonce pod 50denní klouzavý průměr na úrovni 27 900 USD. Medvědi pravděpodobně míří na hranici 27 000 USD. Hypoteticky by mohlo dojít k prolomení této hranice během příštího zasedání FEDu. Tedy za podmínky, že by snížili sazby a nepřímo tak přiznali v ekonomice vážný problém.

Mohli bychom se tak dostat i na úroveň 200denního exponenciálního klouzavého průměru kolem 24 600 USD. Tedy hypoteticky. Spíše bych čekal u hranice 27 000 USD odraz a znovu otestování rezistence 30 000 USD. Ale v kryptoměnách není jistého vůbec nic.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Bitcoin Cash to the moon Make Litecoin great again

Takový věštec a neví, že mu USD sežere inflace? Myslí on vůbec na důchod?

Vojtech

Narozdíl od nás asi docela dobře ví, co dělá.

AjRep

Chová se logicky vzhledem k současné AMERICKÉ situaci (inflace 5%, výnos z pěněžních prostředků také 5%, prognóza většího či menšího poklesu hodnoty akcií). My to tady ve střední Evropě máme horší o to, že rozdíl mezi reálnou inflací a možným výnosem z peněžních prostředků je propastný.

Bitcoin Cash to the moon Make Litecoin great again

Warren má na spořáku 5 %? Jestli jo, tak to při 5% inflaci jde. Ale všeho do času, oni Michlové nespí, ani v Americe…

spot_img