TOP 5 článků za uplynulý týden + Společnost Marathon Digital vytěžila v červnu o 21 % méně BTC než v květnu – za vše může počasí

5
(8)

Binance spálila 2,65 miliardy tokenů Terra LUNA Classic (LUNC)

Asi máme všichni ještě v živé paměti pád Terra LUNA a jejich algoritmického stablecoinu TerraUSD (UST). Během pár hodin ztratil stablecoin svůj dolarový peg a došlo k absolutně nekontrolované emisi tokenů Terra LUNA. Na trhu je nyní 6,8 biliónu tokenů. Komunita se je aktivně snaží spálit a zvýšit opět cenu. Pomáhá jim v tom i Binance. Binance převedla 1. července 2,65 miliardy tokenů LUNC na adresu pro spalování, čímž snížila množství tokenů v oběhu. Transakce také zahrnovala transakční poplatek ve výši 13,25 milionu LUNC. Jednalo se o 11. kolo pálení a burza zatím celkem spálila více než 35,5 miliardy tokenů.

Průzkum: Více než 60 % institucionálních investorů vidí růst v kryptoměnách

Binance Research, výzkumný oddíl jedné z hlavních kryptoměnových burz na světě, nedávno představil své studie zaměřené na institucionální investory. Tato analýza probíhala v období od 31. března do 15. května 2023 a zahrnula názory a perspektivy 208 VIP uživatelů a institucionálních investorů z různých koutů světa. Respondenti v průzkumu představovali širokou škálu institucionálních investorů, kteří se odlišovali svými zkušenostmi a velikostí spravovaných portfolií. Více než 48% účastníků průzkumu mělo za sebou bohatou, více než pětiletou historii investování do kryptoměn, což značně přispělo k důvěryhodnosti studie.

Analytici v červenci očekávají cenu bitcoinu kolem 35 000 USD

V nedělní analýze jsme se bavili o výhledu na měsíc červenec. Historicky nikdy nenastal pokles nižší než 10 %. Naopak ve většině případů došlo k nemalému růstu. Dokáže cena bitcoinu zopakovat svoje minulé výkony nebo bude rok 2023 jiný? Podíváme se, co si myslí populární analytici. Za měsíc červen si cena bitcoinu připsala skoro 12 %. Za celé druhé čtvrtletí sice jen 7,19 %, ale za první čtvrtletí to bylo krásných +71,77 %. Letošní rok je tedy zatím jednoznačně zelený. Podle některých analytiků je bitcoin připraven pro další růst. Populární Rekt Capital sdílí graf výhledu na další měsíce. Očekává technické otestování 29 255 USD a následný růst k 35 000 USD.

Genesis neřeší svoje dluhy – Cameron Winklevoss jim dal ultimátum

Loňský rok se nesl ve znamení problémů a pádů firem napojených na kryptoměny. Letos máme růst bitcoinu o více než 84 % a tyto události se tak mohou zdát jako dávná minulost. Přesto tu stále máme nedořešené závazky. Cameron Winklevoss, zakladatel a generální ředitel kryptoburzy Gemini, zrovna jeden řeší. Hrozí žalobou na Digital Currency Group (DCG), jestliže nedojde k řešení dluhů. Winklevoss viní DCG a Barryho Silberta, jejího generálního ředitele, z průtahů kolem otázky řešení finančních prostředků, které jim dluží jejich zkrachovalá dceřiná společnost Genesis. Kritizuje jejich údajnou snahu vystupovat jako oběť.

ETF od BlackRock nebude mít pozitivní vliv na bitcoin

Ben Caselin si nemyslí, že ETF na bitcoin je zrovna výhrou. Ben Caselin je viceprezident krypto směnárny MaskEX, která sídlí v Dubaji. Podle něj není pochyb o tom, že žádost společnosti BlackRock o ETF se spotovým bitcoinem a následný příliv konkurentů povzbudil býky. Obecně se tvrdí, že to může signalizovat změny v regulační sféře. Že to může přinést bitcoinovou expozici masám. Ačkoli v těchto prohlášeních může být nějaká pravda, musíme se prý ohlédnout a podívat se na širší obraz. Neměli bychom být ve světě, kde samotná možnost vzniku ETF na bitcoin rozhýbe trhy. Potenciálně velký dopad společnosti BlackRock na trajektorii ceny bitcoinu by měl všechny v bitcoinové komunitě přimět naopak k zamyšlení. Než aby to byl důvod k oslavě.

Bonusová zpráva

Společnost Marathon Digital vytěžila v červnu o 21 % méně BTC než v květnu – za vše může počasí

Jedna z předních společností zabývajících se těžbou kryptoměn – Marathon Digital – v červnu vytěžila 979 BTC, což je o 21 % méně než 1 245 BTC vytěžených v květnu.

Americký těžař BTC oznámil, že produkci bitcoinů negativně ovlivnilo extrémně horké počasí v Texasu v minulém měsíci a vznik Ordinals, které “výrazně zvýšily transakční poplatky”.

Připomeňme, že teploty ve státě Texas v druhé polovině června přesáhly 35 stupňů, což přinutilo některé místní firmy zabývající se těžbou kryptoměn (v zájmu zachování elektrické sítě) k dočasnému zastavení činnosti.

Navzdory snížené produkci generální ředitel Fred Thiel vysvětlil, že společnost Marathon Digital meziměsíčně zvýšila provozní hash rate o 16 % na 17,7 exahashů. Společnost také přidala 18 500 těžebních BTC strojů v Severní Dakotě, čímž se celková flotila zvýšila na 149 900 strojů.

Mimochodem není to poprvé, co mělo počasí v Texasu zásadní dopad na těžaře kryptoměn. V červenci 2022 rozeslala texaská rada pro elektrickou spolehlivost výstrahu a přinutila těžařské firmy v oblasti dočasně ukončit těžební činnost.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img