Analytici v červenci očekávají cenu bitcoinu kolem 35 000 USD

5
(8)

Obsah

Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

V nedělní analýze jsme se bavili o výhledu na měsíc červenec. Historicky nikdy nenastal pokles nižší než 10 %. Naopak ve většině případů došlo k nemalému růstu. Dokáže cena bitcoinu zopakovat svoje minulé výkony nebo bude rok 2023 jiný? Podíváme se, co si myslí populární analytici.

Za měsíc červen si cena bitcoinu připsala skoro 12 %. Za celé druhé čtvrtletí sice jen 7,19 %, ale za první čtvrtletí to bylo krásných +71,77 %. Letošní rok je tedy zatím jednoznačně zelený. Podle některých analytiků je bitcoin připraven pro další růst. Populární Rekt Capital sdílí graf výhledu na další měsíce. Očekává technické otestování 29 255 USD a následný růst k 35 000 USD.

CryptoBullet to vidí zase spíše opačně. Podle jeho názoru se střednědobá býčí rally chýlí ke konci. Předpokládá, že dojedeme až k 35 000 USD a pak nastane zamítnutí a návrat až někam kolem 20 000 USD. I když i on přiznává, že v červnu byl velice pěkný razantní odraz na hranici MA50. Měsíční uzavření nad EMA21 také hodnotí kladně.

Analytik Decentrader publikoval mapu likvidity. Z ní lze číst, že většina uzávěrek pákových pozic je připravená pod hranicí 35 000 USD. Případný prudký růst by se tak klidně mohl zastavit až kolem 37 000 USD.

Závěr

Tyto výhledy může samozřejmě zhatit první černá labuť, která přijde z trhu. Na druhou stranu nás čekají pravděpodobně i dobré zprávy. Makléřská společnost Bernstein hodnotí pravděpodobnost schválení bitcoinových ETF jako poměrně vysokou. Do toho se stále blíží halving a bitcoin má velice dobrou pozici pro růst. Uvidíme, co nám tedy červenec přinese.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img