Top 5 článků za uplynulý týden + Krypto je v Americe mrtvé, říká miliardář Chamath Palihapitaya

5
(8)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Bitcoin Rainbow graf nastavuje cenu BTC na konec roku 2023

Poté, co BTC prolomil psychologickou úroveň 30 000 dolarů, se cena téměř týden pohybovala v bočním trendu a následně se vrátila pod tuto důležitou hranici. To nechalo investory přemýšlet, jakým směrem by se mohl bitcoin ubírat. Někteří obchodníci se rádi obracejí na duhový cenový graf BlockchainCenter, který ukazuje historické pohyby BTC ve vztahu k různým klouzavým průměrům (MA). Duhový graf aktuálně naznačuje, že je bitcoin nyní ve fázi „Akumulovat“, což je indikováno tmavě zelenou barvou. Tato fáze se v současné době nachází v cenové oblasti mezi přibližně 27 959 a 36 702 dolary.

Cathie Wood vidí Bitcoin a Ethereum jako zlato, Ray Dalio je skeptický

Cathie Wood a Ray Dalio jsou dvě významné osobnosti v oblasti investování, které mají odlišné názory na kryptoměny jako Bitcoin a Ethereum. Poslední rozhovory ukazují, že mezi nimi probíhá určitá debata o tom, na které straně stojí pravda. Nedávno generální ředitelka společnosti ARK Invest Cathie Wood prohlásila, že odolnost bitcoinu během nedávné bankovní krize byla velmi pozoruhodná. Ve svých výrocích dále uvedla, že Bitcoin a Ethereum se nyní staly rizikovými aktivy a slouží jako útočiště pro investory v období makroekonomické nejistoty.

Elon Musk tvrdí, že pracuje na “TruthGPT” – umělé inteligenci hledající “pravdu”

Elon Musk oznámil, že pracuje na vlastní alternativě k ChatGPT, populárnímu chatbotu vyvinutého společností OpenAI, který je podle něj vycvičen “k politické korektnosti”. Musk byl jedním z prvních investorů OpenAI, ale od svého odchodu z této společnosti opakovaně alarmoval před nebezpečím umělé inteligence (AI). Minulý měsíc byl jedním z klíčových signatářů dopisu vyzývajícího k okamžitému zastavení vývoje “obřích experimentů s umělou inteligencí”. Navzdory této výzvě k zastavení činnosti řekl miliardář a majitel Twitteru v pondělí moderátorovi Fox News Tuckerovi Carlsonovi, že vyvíjí svou vlastní alternativu k ChatGPT, kterou nazývá “TruthGPT”. Musk uvedl, že jeho umělá inteligence bude “maximálně pravdu hledající umělá inteligence, která se snaží pochopit podstatu vesmíru”. Jde o to, že u UI, která chce pochopit lidstvo, je menší pravděpodobnost, že ho zničí, vysvětlil Musk.

Konec Divokého západu? Parlament EU schválil návrh kryptoměnové regulace MiCA

Parlament Evropské unie schválil jako vůbec první ucelenější pravidla pro kryptoměny. EU se tak nachází v závěrečné fázi realizace nařízení MiCA. Kryptoměnový průmysl toto rozhodnutí převážně kvituje. Pozastavuje se ovšem nad vlažným přístupem USA v souvislosti se zaváděním podobných pravidel. Evropská uniejako první region na světě přijala nejkomplexnější předpisy, jimiž se řídí širší vznikající ekosystém digitálních měn. Stalo se tak během hlasování parlamentu EU, který se pro zákon vyjádřil jasným poměrem 517 proti 38. 18 europoslanců se pak hlasování zdrželo.

Objem stakovaných tokenů Cardano (ADA) vzrostl o 170 % za 3 měsíce

Tento týden vidíme u bitcoinu zamítnutí na klíčové rezistenci a s tím spojený pokles ceny. Pokles se logicky dotýká i altcoinů včetně Cardana (ADA), sedmé největší kryptoměny podle tržní kapitalizace. Obchodníci v ní ale vidí dlouhodobý potenciál. Podle analýzy společnosti Messari došlo za první čtvrtletí tohoto roku ke 170 % nárůstu jeho celkové hodnoty ve stakingu. Podle analýzy došlo k velkému přílivu investic po spuštění vlastního algoritmického stablecoinu Djed. Aktuální cena se pohybuje kolem 0,40 USD za token. Silná podpora je na hranici 0,37 USD (nachází se zde 50denní i 100denní klouzavý průměr). Za předpokladu pozitivního zohlednění příštího zasedání FEDu se tu rýsuje předpoklad, že by se cena mohla v následujících týdnech podívat k hranici 0,50 USD.

Bonusová zpráva

Krypto je v Americe mrtvé, říká miliardář Chamath Palihapitaya

Miliardář a investor rizikového kapitálu Chamath Palihapitiya se domnívá, že regulační orgány fakticky “vykopávají krypto” ze Spojených států.

V nové epizodě All-In Podcast Palihapitiya říká, že regulátoři, včetně předsedy americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) Garyho Genslera, jsou pevně rozhodnuti jít po vznikajícím odvětví. Podle miliardáře a investora představuje krypto nyní takovou hrozbu pro vládu a současný finanční systém, že regulátoři dělají vše pro to, aby prostor digitálních aktiv vyhnali ze země.

Připomíná, že to byl právě Gary Gensler, kdo z bankovní krize obviňoval kryptoměny. Palihapitiya také vytýká Komisi pro cenné papíry a burzy, jakým způsobem se zaměřila n Coinbase, přestože se tato krypto burza snaží hrát podle pravidel. Rizikový kapitalista zdůrazňuje, že zkrachovalá krypto burza FTX byla vlastně nejblíže tomu, aby s ní byl nejvyšší kontrolní orgán “v pohodě”.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtech
Hodnocení článku :
     

Rizikový kapitalista😂

spot_img