Bitcoin Rainbow graf nastavuje cenu BTC na konec roku 2023

3.8
(11)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Poté, co BTC prolomil psychologickou úroveň 30 000 dolarů, se cena téměř týden pohybovala v bočním trendu a následně se vrátila pod tuto důležitou hranici. To nechalo investory přemýšlet, jakým směrem by se mohl bitcoin ubírat. 

Někteří obchodníci se rádi obracejí na duhový cenový graf BlockchainCenter, který ukazuje historické pohyby BTC ve vztahu k různým klouzavým průměrům (MA).

Duhový graf aktuálně naznačuje, že je bitcoin nyní ve fázi „Akumulovat“, což je indikováno tmavě zelenou barvou. Tato fáze se v současné době nachází v cenové oblasti mezi přibližně 27 959 a 36 702 dolary, podle údajů získaných 17. dubna.

Bitcoin Rainbow graf – projekce na konec roku

Ve svém býčím scénáři (tmavě červená) duhový graf identifikuje pro konec roku 2023 oblast mezi 180 311 a 245 016 dolary. Naopak medvědější scénáře (tmavě modrá) představuje pásmo mezi 20 036 – 26 486 dolary, což je prakticky výprodej.

Bitcoin Rainbow graf. Zdroj: BlockchainCenter

Pokud má bitcoinový duhový graf následovat dřívější vzory, znamená to, že by mohl BTC do konce roku skončit v červeném pásmu, vezmeme-li v úvahu, že totéž se stalo v roce 2017, kdy BTC vzrostl v květnu z fáze “Akumulovat” do červeného pásma v prosinci.

Býčí léto?

Pokud jde o začátek léta 2023, graf předpovídá rozpětí mezi 151 924,74 a 207 035,58 dolary pro bitcoiny, což označuje jako „teritorium maximálních bublin“. Nejvíce medvědí scénář očekává, že se bitcoin bude 21. června 2023 obchodovat mezi 16 443 a 21 807 dolary, což je pojmenováno jako výprodej.

Bitcoin Rainbow graf pro 21. června 2023. Zdroj: BlockchainCenter

V roce 2020 byla fáze „Akumulovat“ o něco delší, trvala od května do října, a bitcoinu se nepodařilo vyšplhat na maximum. Nicméně byl docela blízko oblasti “Sell”. Léto 2023 by tak mohlo být pro bitcoiny rozhodující a cena by se dle tohoto grafu mohla vyšplhat až k  114 957 – 151 925 dolarům.

Analýza ceny bitcoinů

V době psaní se bitcoin obchodoval za cenu 29 904 USD, což představuje pokles o 1,37 % za posledních 24h, ale stále se drží na týdenním zisku 5,47 %. Během posledních 30 dní pak posílil o 8,87 %.

Závěr

Zda se bitcoinu skutečně podaří vyšplhat na oblast nad 100 000 USD do konce roku 2023 (nebo i dříve), bude záležet na mnoha faktorech, včetně celkové atmosféry v kryptoprůmyslu, regulačním postojům, soudním sporů v oblasti a celkové náladě nejen kryptotrhu.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Mazi

Já už ani nevím jestli se mám smát nebo spíš brečet… 😉 Bože to jsou zase odhady… Jako BTC umí překvapit,ale tohle je totální scifi. Podle mě se budeme do podzimu plácat na nudných 30tis. Hlavně léto bude totální zabitý..je to tak víceméně vždycky. Je otázkou jestli třeba na podzim se dostaneme např. ke 50k … 😉 A potom budeme se modlit aby po halvingu jsme překonali s půlročním spožděním 100k… Tak bych to viděl 🙂

Fantom

Tenhle graf je stejný nesmysl jako S2F. Je to duhový graf, ale useknou ho a dál jako duha už nepokračuje. Kdyby ho dotáhli až do konce tak je zase na 0. Ale to by se jim asi moc nehodilo. 😀

Green

Je to divnej odhad. Pokud ma btc dosahnout te vrchni cervene hodnoty tak az po kvetnovem halfingu 2024, cena by mohla dramaticky vyrust pravdepodobne na podzim a to jeste za predpokladu, ze inflace bude nizsi nez ted a valka na UK bude finyto nebo zmrazena.

bkf1

Tyhle grafy jsou bez pochyby úsměvné a nikdo by je neměl brát vážně (hlavně nováčci, na ty cílí především). Každopádně nesmyslné je i vytahování nějakých porovnání z roku 2017 apod., což dělají i lidi, kteří trhu skutečně rozumí. Celé krypto je tak nové a HLAVNĚ se nacházíme v tak unikátní ekonomické situaci (nebojme se říct v totálním průseru a navíc naprosto zbytečném), že brát porovnání z minulosti, ve které byly naprosto diametrální podmínky, je prostě nesmysl.

Radim

To jsou zle komentare…Deniska si asi jen spetla rok :-))

Bitcoin Cash to the moon Make Litecoin great again

Proč tolik hejtů? Taky věřím, že někde v rozmezí 20036 – 245016 USD Bitcoin na konci roku 2023 bude a tedy, že se do duhového grafu vejde.

spot_img