17.04.23 Analýza BTC/USD – Zhodnocení o 100 %

4.3
(12)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin ukončil předešlý týden a dopadlo to přesně tak, jak ani jedna ze stran trhu nechce. Z výsledku není absolutně jasné, kdo vyhrál. Není totiž jasné, jestli je rezistence prolomená. Týdenní svíce má zavírací cenu na horním okraji rezistence. A během víkendu došlo k menšímu zamítnutí. No, spíše šlo jenom o náznak zamítnutí. Pojďme se tedy na celou situaci podívat. A rozebrat si i aktuální kontext.

Kdy přijde ekonomická recese?

Narazil jsem na velmi užitečný graf, který jsem včera s krátkým komentářem sdílel na svém linkedinu. Graf v podstatě vizualizuje ukazatele, které avizují nebo vyloženě potvrzují příchod ekonomické recese. A zároveň implikují přechod do medvědího trhu. Samotná převrácenost výnosové křivky není totiž sama o sobě ten největší důvod k obavám. Hodně záleží na tom, jak moc je výnosová křivka převrácená. Což jsem včera vysvětloval ve video analýze.

Nejvíce byste se měli bát ve chvíli, až se výnosová křivka začne vracet do své běžné podoby – strmě rostoucí (curve steepens). Dle grafu se řečený proces odehrává. A včera jsme si ukázali, že k tomu skutečně dochází.

Pak tu máme současnou bankovní krizi. A součástí toho je credit crunch. Který je způsobený utažením úvěrových podmínek. Už jsme si ukázali grafy, které potvrzují kontrakci v úvěrování a zároveň zpřísnění podmínek pro úvěrování. Dle grafu se v tomto bodě tím pádem nacházíme.

Pak nás má čekat první snížení úrokových sazeb ze strany Federálního rezervního systému. My víme z historické zkušenosti, že jakmile Fed začal úrokové sazby snižovat, následoval na akciových trzích crash. V současnosti trh kalkuluje s tím, že k pivotu dojde na přelomu léta/podzimu. Ačkoliv terminal rate vyplývající z ekonomické projekce Fed s prvním snížení počítá až v příštím roce. Uvidíme tedy, co se promění v realitu.

A nyní to pozitivní. Akciový index by dle grafu měl začít nový býčí trh ve chvíli, kdy má nezaměstnanost svůj vrchol. Což je právě ta chvíle, kdy ekonomická recese vrcholí. Vzhledem k tomu, že je v USA nezaměstnanost na historicky nejnižších úrovní, z logiky věci je tržní dno daleko.

Bitcoin prorazil rezistenci kolem 30 000 USD?

Bitcoin se po několika týdnech konečně odhodlal k pohybu. Kurz bitcoinu tak směle zaútočil na rezistenci kolem 30 000 USD. Respektive kurz plně celé pásmo otestoval. Jak jsem dříve říkal, získali jsme tím docela dost informací o stavu likvidity v daném pásmu – zatím se nabídková strana nijak agresivně příliš neprojevuje. Zhruba v druhé polovině pásma kurz bitcoinu začal narážet na malý odpor. Postup kurzu se zbrzdil. Nešlo proto vyloženě o zamítavou reakci. Ačkoliv k tomu může každou chvíli dojít. Jelikož je pro kurz de facto rizikové setrvávat v rezistenčním pásmu příliš dlouho.

Když se zaměříme na finální podobu týdenní svíce, můžeme konstatovat, že to není vůbec špatné. za jediný týden si trh připsal čistých 7 %. Horní knot je malý. Jak jsem ale říkal, týdenní zavírací cena je bohužel pořád v tom pásmu. Hlavně je blízko horního okraje, takže není vůbec zřejmé, jak takovou situaci vnímat. Je to proražené? Nebo spíše není? Já bych řekl, že není. Ale kdokoliv může říct, že máme průlom za sebou.

Závěrem

Poslední zelená týdenní svíce zrovna zasahuje do těch několik dlouhých knotů z roku 2021. Ty dlouhé knoty značí, že máme před sebou pořád potenciálně velmi silný odpor. z toho osobně vycházím. A proto si nemyslím, že došlo k průlomu. Nejedná se o žádnou podřadnou úroveň. Je to level, od kterého máme spoustu silných odrazů.

V tomhle ohledu nám právě mohou pomoci nižší časové rámce. My z nich víme, že kurz bitcoinu opakovaně naráží na odpor. A to lze považovat za náznak zamítnutí. Bitcoin se v každém případě od low z minulého roku zhodnotil o cca 100 %. A to i za současných krizových podmínek.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1
Hodnocení článku :
     

“A proto si nemyslím, že došlo k průlomu.”

Já to vidím stejně, průlom je hlavně dost vidět a to v tomto případě prostě není. Zatím. Každopádně spíše mě zajímá (a děsí) ten graf 😕 Rád bych si myslel, že jsme “z nejhoršího uprostřed” a že to teď všechno půjde už jen nahoru, ale pravda, k tomu je asi ještě hodně daleko…

Poslední editace 1 rok před přes bkf1
spot_img