Bitcoin se drží na hraně 30 000 USD – Půjde nahoru nebo dolů?

4
(6)

Obsah

Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Cena bitcoinu se celý víkend udržela nad hranicí 30 000 USD. V pondělí padala a nyní se zdá, že se u hranice 29 000 USD otočila a opět stoupáme. Podíváme se na grafy známých analytiků, jakou dávají prognózu pro další směřování.

Youtuber a analytik Crypto Rover zveřejnil video, ve kterém upozorňuje na signály možné pasti na býky. Podle jeho analýzy se bitcoin nachází na kritické rezistenci a objemy rozhodně nemá dostatečné na potenciální průraz.

Dalším často citovaným analytikem je King La Crypto. Ten u bitcoinu vidí tvorbu klasické medvědí divergence. Zatímco cena stoupá vzhůru, tak indikátor tvoří klesající trend. Signál pro potenciální brzký propad ceny.

Naproti tomu obchodník a analytik Ali je přesvědčen o pokračování v růstu. Srovnává současnou situaci s roky 2012, 2013, 2015, 2019 a 2020. Tehdy byly podobné signály v indikátoru rezervního rizika. Cena pak reagovala výrazným nárůstem.

Závěr

Podle analýz by šlo soudit, že růst je aktuálně spíše past na býky. Sice rosteme, ale objemy slábnou a podle všeho dojde k otestování nižšího pásma. Očekávám návrat k 28 000 USD a pak se uvidí. Tento týden pokračuje zveřejňování výsledovek velkým firem ve Spojených státech. Ty ukazují stav tamní ekonomiky. Dále budou dnes zveřejněny statistiky stavebních povolenek. I to je důležitým ukazatelem vývoje ekonomiky v USA (hlavně ve stavebnictví). Z dlouhodobého hlediska ukazuje technická analýza potenciál pro růst. Důležitá budou ale i ta makroekonomická data. A těmi si moc jistý nejsem.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img