Top 5 článků za poslední týden: výběr šéfredaktorky + bonusový článek

5
(1)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu: 

1. Většina akreditovaných investorů plánuje nakoupit kryptoměny v letošním roce – tvrdí průzkum

Ve své nejnovější zprávě společnost Xangle, která se zabývá zpracováváním a zveřejňováním informací o digitálních aktivech, provedla průzkum u 379 akreditovaných investorů ve Spojených státech amerických. Ze všech dotázaných investorů plánuje 74 % z nich investovat do Bitcoinu v příštích 12 měsících. Ve zprávě se také uvádí, že 70 % již investovalo kapitál do BTC a dalších kryptoměn. Převážná většina investorů, kteří uvažují o investování do kryptoměn, ale dosud tak neučinili, čekají na pokles volatility BTC a stabilizaci ceny. Je tedy zřejmé, že instituce s investicemi zatím v převážné většině vyčkávají na snížení volatility. Otázkou tedy zatím zůstává, co je přijatelná volatilita pro institucionální investory.

2. Německý finanční regulátor varuje retail před investicemi do kryptoměn

Zatímco instituce vyčkávají, v Německu se už úřady snaží aktivně upozorňovat retailové investory na možná rizika. Německý finanční regulátor BaFin vydal nové varování určené hlavně retailovým investorům, ve kterém upozorňuje na rizika investování do kryptoměn. BaFin se snaží docílit, aby si retail byl vědom rizik spojených s investováním do digitálních měn, a to zejména na současném býčím trhu.

3. Nejbohatší lidé v kryptoprostoru

Ze zlaté horečky digitálního věku se nyní zrodila nová třída miliardářů. Nejbohatší v kryptoměnách dokazují, že jejich rané investice a odhodlání k této nové finanční hranici stálo za to. Tito lidé ale na podobná varování nejspíš příliš nedbali a také byli ve správný čas na správném místě. 

4. Bitcoin má nyní vyšší hodnotu než Visa a MasterCard dohromady

Bitcoin také nedbá na úřady a varování a překonává jeden milník za druhým a nechává za sebou i velké banky a platební giganty. Celková tržní kapitalizace společností JPMorgan Chase, Bank of America a Industrial and Commercial Bank of China je 1,08 bilionu dolarů. Visa a MasterCard, největší platební sítě, mají dohromady tržní kapitalizaci ve výši 871 miliard dolarů, což je výrazně níže, než u Bitcoinu. Od ATH došlo k mírnému stažení ceny BTC/USD, čímž se jeho tržní kapitalizace snížila na 1,07 bilionu USD, ale stále drží významný milník v hodnotě bilionu dolarů. Vzestup Bitcoinu je i tak působivý. Tržní kapitalizace BTC vzrostla z nuly na 1 bilion dolarů 3,6krát rychleji, než tomu bylo u Microsoftu.

5. Bitcoin je predátorem finančních trhů – tvrdí Anthony Pompliano

Anthony Pompliano si také myslí, že Bitcoin vyhrává v souboji s tradičními finančními institucemi a nebojí se o tom mluvit ani pro mainstreamová média. V nedávném rozhovoru pro zpravodajský portál CNBC Anthony Pompliano prohlásil, že Bitcoin je nejlepším možným aktivem pro generování značeného růstu: “BITCOIN JE VRCHOLNÝM PREDÁTOREM FINANČNÍCH TRHŮ. MÁTE DIGITÁLNÍ PENÍZE, KTERÉ ZA DESET LET ROSTOU ROČNĚ O VÍCE NEŽ 200 %. TISKNEME NEBÝVALÉ MNOŽSTVÍ PENĚZ, A PROTO INVESTOŘI HLEDAJÍ BEZPEČNÉ ÚTOČIŠTĚ, A BITCOIN SE TAK STÁVÁ TÍM VRCHOLNÝM DRAVCEM. INVESTOŘI SE SNAŽÍ NAJÍT AKTIVUM, KTERÉMU MOHOU DŮVĚŘOVAT. BITCOIN SLOUŽÍ TOMUTO ÚČELU.”

Bonus: Hester Peirceová z americké SEC se domnívá, že rok 2021 bude pro kryptoměny bodem obratu

Hester Peirceová promluvila 15. března během akce pořádané Britskou blockchainovou asociací. Peirceová opět nastínila expanzivní a pozitivní pohled na kryptoměny. Vyzdvihla hodnotu kryptoměn pro ochranu lidí, kdy díky schopnosti oslovit lidi bez zprostředkovatelů a snadnému skladování, přepravě a přístupu může být krypto důležitou součástí příběhu o přežití těch lidí, kteří žijí pod hrozbou újmy ze strany jejich rodin, lidí v jejich komunitách nebo pod represivními vládami. Podle Peirceové tento rok bude znamenat bod obratu pro Spojené státy, které zase mohou podobně pobídnout další země, aby přijaly rozumnější přístup k regulaci kryptoměn. SEC čelí několika výzvám a odpovídajícím příležitostem v regulaci aktiv a technologií založených na blockchainu. Regulační orgány by se měly zavázat k zajištění regulatorní jasnosti, aby mohli tradiční účastníci finančního trhu komunikovat s kryptotrhy s důvěrou, že dodržují své regulační povinnosti. Peirceová zastává názor, že rostoucí zájem institucionálních investorů se stane důležitým bodem pro SEC při rozhodování o kryptografických otázkách. [1] Pokud i americká SEC mění názor na kryptoměny, opravdu by mohlo dojít k zásadnímu obratu. 

Co bylo pro vás nejzajímavějším článkem za poslední týden? A o jakém tématu byste si chtěli přečíst příští týden? 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img