Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

0
(0)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Ethereum již spálilo přes 56 mil. dolarů pouhé 4 dny po kritické aktualizaci

5. srpna Ethereum oficiálně spustilo London hard fork, který se skládal z několika návrhů na zlepšení Etherea, včetně EIP-1559. Tato aktualizace zavádí do sítě Ethereum mechanismus snižování poplatků, který trvale odstraní určité množství ETH z oběhou při každém zpracování transakce. Čím více se Ethereum používá – tím větší množství se ho spálí a tím je také větší tlak na zvýšení jeho tržní hodnoty. Cílem EIP-1559 je zlepšit trh s gas poplatky Etherea zavedením základního poplatku, což znamená, že poskytovatelé peněženek a uživatelé budou znát cenu transakce předem. Jen za pár dní po spuštění již Ethereum spálilo miliony dolarů v poplatcích. Konkrétně na základě dat z Etherchain.org bylo spáleno 17948.5 ETH  v celkové tržní ceně 56,455,824.77 USD. Data byla platná v době přípravy článku (9. srpna) a toto číslo neustále narůstá aktuální rychlostí 3.55 ETH/min.

NFT Hype je zpět – silnější než kdykoli předtím

Trh s NFT se však postupně během několika měsíců začal ochlazovat. V květnu dosáhly celkové prodeje NFT za týden 19 milionů USD, což je pokles přibližně o 90 % ve srovnání s dubnem. Na svém vrcholu, v březnu letošního roku, trhy NFT dokázaly během týdne generovat tržby kolem 240 milionů USD. Nyní to ovšem vypadá, že od konce července začalo šílenství kolem NFT (nezaměnitelných) tokenů znovu nabírat na obrátkách, protože prodeje NFT dosáhly úrovní, které tady nikdy předtím nebyly. Data od přední kryptoměnové společnosti Messari odhalují, že OpenSea v letošním roce dosud zpracovala transakce v hodnotě více než 1 miliardy dolarů. Během této mánie předvedly nejlepší výkon CryptoPunks a za jeden týden si připsaly tržby ve výši neuvěřitelných 207 milionů dolarů. Ceny CryptoPunks se navíc zvýšily přibližně o 50 procent a mnohé z těchto prodejů se zapsaly do historie.

Tom Lee: Bitcoin by mohl dosáhnout 100 000 USD

Americký investor a analytik Thomas Lee ve svém nedávném rozhovoru pro zpravodajskou agenturu CNBC vyjádřil svůj názor, že nejen Bitcoin, ale celý finanční průmysl se vzpamatuje a vydá se do nových výšin. Dle jeho slov Bitcoin prudce stoupne, jakmile delta varianta koronaviru Covid-19 dosáhne svého vrcholu. Očekává, že největší kryptoměna na světě by již v letošním roce mohla dosáhnout magické hranice 100 000 USD.

Většina podceňuje FOMO, které se objeví nad 65 000 USD! Justin Bennett a 200 000 $ za Bitcoin

Doputuje Bitcoin nad současné ATH? Možná! Propukne pak FOMO? Tento analytik říká, že to bude „nebeské“. Kdo? Justin Bennett. Proč? Je to taková teorie analytika, který svým 61 600 sledovatelům na Twitteru oznámil, že očekává, že Bitcoin zahájí ohromující rally. Cena se má dostat vysoko nad hranici šestimístné úrovně, ale právě za podmínky, pokud by přední kryptoměna rozbila své současné historické maximum 65 000 USD. Ačkoli BTC za 200 000 dolarů určitě je možných a v říši možností a FOMO nad 65 tisíci pravděpodobně nastane, i sám Bennett říká , že cesta k novému historickému maximu nebude jednoduchá.

Jako vždy neexistují žádné záruky. Také Bitcoin má spoustu práce, aby se dostal zpět na 65 000 $. Nebude to snadné. Tím říkám, že si myslím, že mnozí stále podceňují potenciál druhé etapy tohoto bull runu.

Hackeři po rekordní krypto loupeži vrátili přes polovinu lupu

Masivní krypto loupež decentralizované finanční sítě Poly Network v hodnotě několika stovek milionů dolarů vyvolala v rodícím se odvětví šok, ale zdá se, že bude mít šťastný konec. Podle Poly Network hackeři, kteří stojí za jedním z největších krypto loupeží v historii odvětví, vrátili více než polovinu z ukradeného lupu ve výši 613 milionů dolarů. V tweetu z 12. srpna Poly Network oznámil, že od útočníků bylo získáno zpět přes 340 milionů dolarů.

Bonusová zpráva

Ministerstvo financí USA chce zmírnit dopady “Zákona o infrastruktuře“ (Infrastructure Bill) na kryptoměny

Americké ministerstvo financí se údajně chystá vydat nové pokyny, které by měly zmírnit obavy kryptoměnového průmyslu z nejnovějšího návrhu Zákona o infrastruktuře. Tato verze zákona za biliony dolarů obsahuje klauzuli, která se snaží rozšířit definici „makléře“ tak, aby zahrnovala „jakoukoli osobu, která (za úplatu) odpovídá za pravidelné poskytování jakékoli služby provádějící převody digitálních aktiv na jiné osoby.” Podle dopisu zaslaného republikánským zástupcem Tomem Emmerem z Minnesoty ostatním členům Kongresu by současný jazyk zákona zahrnoval klíčové hráče v krypto prostoru, jako jsou vývojáři softwaru nebo validátoři, kteří nespadají do definice definovaného „brokera“. v tradiční finanční oblasti. Agentura Bloomberg cituje nejmenovaného úředníka ministerstva financí, který údajně říká, že se agentura snaží vydat nové pokyny, které osvobozují kryptoměny – včetně vývojářů, těžařů a vývojářů hardwaru a softwaru, od dodržování Internal Revenue Service (IRS), pokud neposkytují makléřské služby. [1]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img