TOP 5 článků uplynulého týdne + Bitcoin uzavře rok 2023 jako jedno z nejvýkonnějších aktiv

4.5
(8)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš redakční výběr top 5 článků. Chybět nebude ani bonusová zpráva dne.

Telefon společnosti Solana se vyprodal, tradeři si všimli nabídky s prudce rostoucí cenou tokenu BONK

Dne 5. prosince si spoluzakladatel společnosti Solana Labs Anatolij Jakovenko v podcastu Unchained posteskl nad nedostatečným prodejem telefonů Saga. Dnes je telefon Saga v USA zcela vyprodán a v Evropě zbývá jen několik kusů. Společnost nyní omezuje nové objednávky na jednu na domácnost. Náhlý shon po telefonech však nebyl primárně způsoben touhou vlastnit samotný telefon.

„Chystají se vykoupit telefon Solana, protože token BONK bude mít brzy větší hodnotu než samotný telefon,” napsal včera na X ředitel výzkumu společnosti The Block Steven Zheng. Tokeny kryptoměny BONK jsou součástí nákupu telefonu.

Poplatky za transakce bitcoinu dosáhly 20měsíčního maxima – těžaři slaví

Průměrný poplatek za převod bitcoinu ve špičce se aktuálně pohybuje kolem 30 USD. Pro někoho špatná zpráva, pro někoho důvod k radosti. Příjmy těžařů se aktuálně podobají roku 2021, kdy cena tokenu dosahovala svého all-time high (ATH). Proč jsou poplatky tak vysoko?

Nejprve si musíme uvědomit, že růst ceny poplatků je nevyhnutelným principem fungování blockchainu bitcoinu. Princip Proof-of-Work (PoW) je tak nastaven a snižující odměna za vytěžený blok počítá s přesunem příjmu těžařů na stranu poplatků. Mnozí samozřejmě očekávali, že tato situace nastane až kdesi v daleké budoucnosti.

Americký dolar se dostal na 4měsíční minimum, bitcoinový trader předpovídá další 10% pokles

Bitcoin se může těšit na kladný vývoj, pokud jeho vztah k slabosti DXY vydrží. Hodnota dolaru se snižuje kvůli sázkám na „pivot” Fedu. Bitcoin se může v příštích týdnech a dokonce i později těšit známému podpůrnému faktoru, pokud se budou nadále projevovat nové makroekonomické faktory. V příspěvku na platformě X ze dne 14. prosince populární obchodník Crypto Ed, zakladatel obchodní skupiny CryptoTA, vyhlížel několikaměsíční minima v síle amerického dolaru.

Bitcoin a silný dolar v minulosti vykazovaly inverzní korelaci. Ta se sice v poslední době snížila, ale nyní se všeobecně předpokládá, že změny v americké makroekonomické politice budou posilovat Bitcoin. Do budoucna však budou hrát do karet dolaru.

Binance Pay zvýší každodenní používání kryptoměn v Česku díky partnerství s Blackcatcard

Binance Pay, platební služba pro kryptoměny od společnosti Binance, oznámila své partnerství s online bankovnictvím Blackcatcard. Toto partnerství významně rozšiřuje možnosti uživatelů v Česku provádět běžné nákupy s kryptoměnami a podporuje dlouhodobý cíl společnosti Binance podporovat finanční svobodu a celosvětové přijetí digitálních aktiv.

Uživatelé kryptoměnové burzy Binance nyní mohou snadno převést svá aktiva přímo na své účty Blackcatcard, která umožňuje pohodlně převést USDT na EUR jen několika kliknutími. Navíc lze tyto prostředky použít pro nákup zboží a služeb jak online, tak offline s pomocí Blackcatcard.

Saylor: Schválení Bitcoin ETF může představovat významný milník na Wall Street za posledních 30 let

Michael Saylor, výrazný propagátor bitcoinu, nedávno v rozhovoru pro zpravodajský portál Bloomberg vyjádřil své názory na potenciální schválení spotového Bitcoin ETF a jeho dopad na finanční trhy. Podle jeho slov by mohlo schválení ETF představovat nejvýznamnější finanční událost na Wall Street za poslední tři dekády, srovnatelnou s historickým vznikem ETF pro S&P 500. Saylor zdůraznil transformační potenciál tohoto kroku pro investiční strategie, který by mohl otevřít novou éru investic do digitálních aktiv.

Saylor předpovídá, že Bitcoin ETF by umožnilo retailovým a institucionálním investorům legální a efektivní přístup k investování do největší kryptoměny světa. Tento krok by podle něj mohl vyvolat masivní zájem o kryptoměny a být katalyzátorem pro býčí trend na trhu s digitálními měnami.

Bonusová zpráva

Bitcoin uzavře rok 2023 jako jedno z nejvýkonnějších aktiv

Bitcoin by měl letošní rok zakončit lépe než většina hlavních tradičních aktiv. Alespoň tak zní aktuální předpověď společnosti Kaiko Research. Předpokládá, že navzdory napjatým makroekonomickým podmínkám a protivětru v kryptografickém průmyslu vzroste tato kryptoměna v roce 2023 o více než 160 %.

Výkonnost Bitcoinu předstihuje jen několik společností, včetně NVIDIA Corp. Ta od počátku roku vzrostla o 241 % a překonala tak 163% zisk bitcoinu.

Analýza společnosti Kaiko rozděluje cenovou akci BTC v průběhu roku do tří etap. Mezi březnem a říjnem se BTC téměř vždy obchodoval mezi 25 000 a 30 000 dolary, přičemž v polovině roku 2023 prudce klesl a dosáhl dlouhodobých minim. Avšak poté, co společnost BlackRock 15. června podala žádost o vytvoření spotového fondu obchodovaného na burze (ETF) na bitcoin, tržní cena kryptoměny vzrostla nad 40 000 USD.

Takže i přes poněkud nudnou polovinu roku má BTC letos jeden z nejlepších poměrů ze všech hlavních aktiv, druhý nejlepší po gigantu Nvidia, jehož akcie se od ledna do května díky vzrušení z umělé inteligence více než zdvojnásobily.

Očekává se, že Komise pro cenné papíry Spojených států (SEC) přijme počátkem ledna konečné rozhodnutí o tom, zda povolí spotové obchodování s bitcoinem prostřednictvím ETF. Mezi společnosti, které jsou ve frontě na schválení, patří významní hráči na Wall Street, zejména BlackRock, Fidelity, WisdomTree, ARK a 21Shares a VanEck a další.

Analýza rovněž poukazuje na opačnou korelaci Bitcoinu s indexem akciového trhu Nasdaq 100. Podle ní je Bitcoin často vnímán jako zajištění proti inflaci a je přirovnáván k digitální verzi zlata. Jeho hodnotu ale převážně ovlivňovaly makroekonomické faktory, výkonnost amerického dolaru a vývoj na akciovém trhu.

Prozkoumejte akcie na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img