Top 3 zajímavé mince s cenou pod 10 dolarů

4.2
(5)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Řada kryptonadšenců dává přednost kryptoměnám s nižší tržní cenou, kterých si mohou s poměrně nízkou investicí koupit větší množství. Zde vám představíme 3 mince (nebo tokeny), které v této kategorii patří k těm nejzajímavějším.

Disclaimer: Tento článek neslouží jako návod k obchodování, veškerá rizika z případných investičních rozhodnutí nesete vy.

Mince za “rozumnou” cenu

Ačkoli je fajn, vlastnit mincí větší množství, raději uveďme, že cena není jediným parametrem. Stejně důležité je celkové množství mincí v oběhu, potažmo maximální množství. Bitcoin sice stojí více, ale maximální počet je 21 milionů a více ho nebude, zatímco třeba takové Cardano sice stojí pár centů, ale v oběhu ho koluje téměř 26 miliard.

Přesto se vám může líbit, když můžete vlastnit za poměrně málo peněz hodně mincí. Proto si nyní představíme Top 3 mince s cenovkou pod 10 dolarů.

Chainlink se v poslední době projevil jako jedno z nejslibnějších digitálních aktiv. Chainlink byl představen v roce 2017. Tato kryptoměna byla navržena tak, aby překlenula propast mezi inteligentní smlouvou a daty v reálném světě. Pro přístup k datům mimo síť využívá oracles, které obvykle fungují jako zdroj dat pro inteligentní smlouvy na blockchainu Etherea.

Cena Linku prudce rostla a nyní se nachází na hodnotě cca 8 dolarů. 15. července 2020 zaznamenala 8,6 USD. Aktuálně je 9. největší kryptoměnou dle tržní kapitalizace a patří mezi to nejzajímavější, co má cenovku pod 10 USD.

Huobi Token (HT)

Huobi Token je nativní kryptoměnou kryptoměnové burzy Huobi. Jako burzovní token HT slouží k získání přístupu k jakékoli organizované speciální události Huobi, dále k hlasování o rozhodnutích burzy, k nákupu měsíčních VIP a v neposlední řadě pro slevu z transakčních poplatků a obchodování s kryptoměnami zalistovanými na burze.

Huobi Tokenů je v oběhu necelých 216 milionů při tržní kapitalizaci cca 926 miliard dolarů. V únoru 2019 se Huobi Token obchodoval za 0,9 $, ale předvedl impozantní růst až na současnou cenu 4,29 USD, která ho vyšvihla na 20. místo v žebříčku dle tržní kapitalizace.

Tezos (XTZ)

Tezos tvoří jakési „digitální společenství,“ kde držitelé XTZ spolupracují na rozhodnutích ohledně jeho vývoje a budoucnosti. Jako Chainlink, tak i Tezos patří mezi mince s pasivním příjmem. Proto se také netěží – je založen na algoritmu PoS.

Tezos je platforma navržená pro podporu inteligentních smluv a decentralizovaných aplikací (Dapps). Jedna mince Tezos se v únoru 2019 dala pořídit přibližně za 0,36 USD, ale v současné době se již obchoduje za 3 dolary. Tato digitální měna má k dispozici zásobu 737 milionů a tržní limit přibližně 2,3 miliardy USD. Pokrok této mince v průběhu let byl pozoruhodný a získala si tak místo mezi nejvýznamnějšími digitálními aktivy.

Závěr

Mincí s aktuální cenou pod 10 dolarů je mnohem víc a možná máte pocit, že si některá z nich zasloužila místo v tomto článku. Jestli je tomu tak, uvítáme, když se o ni s námi i ostatními čtenáři podělíte v komentářích.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Spaik
Hodnocení článku :
     

Chainlink bezesporu, tezos jednoznacne…
Ale huobi market cap. 926 miliard USD? To bude dobrej matros co tam kurite , chci ho tez!:D

spot_img