[Video] Tony Robbins a Gary Vaynerchuk dávají investorům skvělé rady

0

Dnes ráno jsem našel opravdu skvělé video a prostě mi to nedá a musím ho zde s vámi sdílet. I když nejde čistě o kryptoměny, z pohledu investování se dá určitě hodně naučit i z těchto krátkých 10 minut. Během nich se však naučíte opravdu hodně. Gary Vaynerchuk a Tony Robbins jsou totiž naprostou špičkou ve svých sektorech.

O koho jde?

Dříve než se podíváme na konkrétní rady a slova Tonyho Robbinse a Garyho Vaynerchuk, trošku si je představíme. Tony Robbins je americký filantrop, podnikatel, spisovatel a life coach. Má hned několik knih a programů, které lidem po celém světě pomáhají s životními a pracovními rozhodnutími. Jen pro zajímavost, jeho majetek se odhaduje zhruba na 500 milionů dolarů.

Gary Vaynerchuk je také odborníkem na to, co dělá. Tento americký podnikatel a autor má kořeny v Bělorusku, kde také začínal svou kariéru. Od kritika vína (a nutno podotknout, že rodinný byznys s vínem dostal na zcela novou úroveň), se dostal až ke kariéře marketéra a influencera. Ve svých videích pravidelně radí, jakým způsobem dělat správný marketing a kam investovat. Jeho majetek se odhaduje zhruba na 160 milionů dolarů.

Držte cash a čekejte na korekci

To je pravděpodobně ta nejpodstatnější rada, jakou v tomto videu najdete. Tony a Gary se hodně vyjadřují o tom, co udělat v případě, kdy nastane korekce. V první řadě, neprodávejte! Zní to extrémně jednoduše, ale když některá akcie (nebo kryptoměna) padne třeba o 50 %, lidé začnou dělat opravdu velké hlouposti. Mezi ně patří i prodávání s velkou ztrátou. To se však může stát tou největší chybou, jakou kdy uděláte.

Tony Robbins poukazuje také na fakt, že právě v době korekce, je nejlepší investovat. Je to naprosto jasné a jednoduché, ne? Zní to tak. Ale oba si uvědomují, že mnohem snadněji se o tom mluví, než dělá. Proto na to kladou velký důraz a lidem radí, aby drželi cash a čekali na korekci, kdy by měly nakoupit co nejvíce akcií (nebo klidně kryptoměn, i když přímo o nich nemluvili).

Závěr

Opravdu vřele doporučuji shlédnutí videa. Klidně i celou (nezkrácenou verzi), kterou naleznete na začátku článku. Pokud nemáte tolik času, tak se podívejte alespoň na zkrácenou verzi, kterou naleznete zde dole. Určitě nebudete litovat. A hlavně se nedejte odradit tím, že Gary skáče Tonymu stále do řeči. Gary je prostě takový.

Video:

Co číst dále?

Polská burza Coinroom zavřela a majitelé se vypařili i s fondy klientů

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Marek F.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na