Těžaři po halvingu prodají bitcoin za 5 miliard dolarů, nabídka tak razantně stoupne a cena může stagnovat

5
(4)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Podle analytika by odprodej BTC těžařů mohl trvat čtyři až šest měsíců po halvingu a dosáhnout hodnoty až 5 miliard dolarů.

Podle analytika trhu by v měsících následujících po halvingu mohlo dojít k velkému odprodeji bitcoinů od těžařů. Stejně jako tomu bylo v předchozích cyklech.

Podle analýzy by těžaři bitcoinu mohli po půlení potenciálně zlikvidovat BTC v hodnotě 5 miliard dolarů. Zmiňuje to analytická skupina 10x Research Markuse Thielena ve výzkumu ze dne 13. dubna.

Převis z tohoto prodeje by mohl trvat čtyři až šest měsíců, což vysvětluje, proč by se bitcoin mohl v příštích několika měsících pohybovat do strany. Tak, jak se to stalo po minulých půleních

– Markus Thielen, zdroj: cointelegraph.com

Thielen uvedl, že totéž by se mohlo opakovat, přičemž kryptoměnové trhy by mohly čelit „značné výzvě v podobě šestiměsíčního letního útlumu.”

Ceny bitcoinu zůstaly v pěti měsících, které následovaly po půlení v roce 2020, v rozmezí od 9 000 do 11 500 dolarů.

Letos k půlení dojde kolem 20. dubna, tedy za pouhých pět dní. Takže pokud se bude historie opakovat, trhy se mohou dočkat výrazného vzestupu až kolem října.

Těžaři hromadí bitcoin a vytvářejí tak nerovnováhu mezi nabídkou a poptávkou na trhu, brzy jej však začnou odprodávat

Kromě toho mají těžaři tendenci vytvářet si zásoby BTC, což „vede k nerovnováze mezi nabídkou a poptávkou a následnému růstu cen bitcoinu.” Toto hromadění BTC se projevuje růstem ceny ještě před halvingem.

K tomu již došlo, přičemž ceny BTC v roce 2024 vzrostly o 74 %. Dne 14. března dosáhly historického maxima 73 734 USD. Poté v polovině dubna cena zaznamenala korekci pod 63 000 USD.

Thielen se také domnívá, že zejména altcoiny by mohly nést hlavní tíhu této situace. Mnohé z nich v uplynulém týdnu silně klesaly a mnohé zůstávají daleko od svých maxim z roku 2021.

I kdyby existovala korelace mezi půlením a altcoinovou rally, jak někteří předpovídají, historické důkazy ukazují, že rally obvykle začíná téměř o šest měsíců později.

– Markus Thielen, zdroj: cointelegraph.com

Thielen tvrdí, že společnost Marathon, největší světový těžař bitcoinů, si vytvořila zásoby bitcoinů. Sdělil: „bitcoiny které budou po půlení pravděpodobně postupně prodávány, aby se zabránilo vzniku úniku příjmů.”

Společnost Marathon (v současné době) produkuje 28-30 BTC denně. To by mohlo vést k tomu, že by se na trh dostalo 133 dní dodatečné nabídky plus BTC, které produkuje. To by po halvingu činilo 14-15 BTC denně, uvedl.

Ostatní těžaři budou pravděpodobně následovat podobnou strategii a postupně zlikvidují část svých zásob.

– Markus Thielen, zdroj: cointelegraph.com

Dospěl k závěru, že pokud budou mít všichni těžaři podobnou strategii prodeje zásob po halvingu, „mohlo by to vést k prodeji maximálně 104 000 000 dolarů v BTC denně. To by zvrátilo nerovnováhu nabídky a poptávky, která způsobila růst BTC před halvingem.”

Halvingu se věnovali naši analytici na pravidelném středečním streamu. Záznam ze středečního streamu naleznete níže.

Minulý týden generální ředitel společnosti Marathon Peter Thiel uvedl, že míra rentability firmy bude činit přibližně 46 000 USD za BTC, aby zůstala zisková i po halvingu. Dále předpověděl, že během šesti měsíců, které budou následovat po halvingu, pravděpodobně nedojde k žádným významným cenovým pohybům.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ivan

Hm a kde jsou teda ty predikce BTC to the moon aspoň na těch 100k?

Vlastimil

Výdrž Prťka, výdrž 😉

Čumsem

To říkal už Švejk, že situace se mění každým okamžikem 😀

Fantom

Splnily svůj účel. Spousta retailu si nalezla do bitcoiu (prostředictvím ETF) a čeká že cena pojede nahoru jako v lunaparku. A ono to může být i jinak … .

Rastislav

Tak uvidíme. Každopádně nyní to bude asi jiné, každý jen hádá a řídí se cykly. Já osobně myslím, že nyní již trhy řídí roboti s AI, které bohužel nemáme možnost vyzkoušet. Pracháči nebo borci (programátoři pro pracháče) ano. My jsme jen malé rybičky v oceánu velryb. Hodně štěstí všem tady. Chceme vydělat aspoň něco malinko. 🙂

Rastislav

Jako mám 4 grafy na obrazovce a pohyb BTC nemůže kopírovat člověk.

LHTS

“Jako mám 4 grafy na obrazovce a pohyb BTC nemůže kopírovat člověk.” – Uplne nevim jak to myslite. (dnes je vse dobre propojene – burzy, pary men). Nicmene BTC v obchodnich hodinach Newyorske burzy velmi presne v urcitych, docela dlouhych casovych usecich, kopiruje vyvoj indexu S&P 500. Ta korelace je neskutecna i v ramci 15m. grafu. (sledoval jsem napr. ve stredu od 15.30). Tuto presnou korelaci musi ridit boti.

Lukas

Nevím co řešíte. Já koupil celý btc za 25k. Držím. Nepotřebuji ho. Nějací roboti mě nezajímají. Beru to jako investici. Dip 20-50% v pohodě. Přežil jsem předchozí cyklus. Přežije to i teď. Jednou někdo odemne koupi za 150k. Toho se nebojím. Kdy to bude? Netuším. Všechny tyhle makra, války, manipulace s trhem to není pro mě. Prostě držím a dca…hodně štěstí v tomhle cyklu všem.

spot_img