Texas by chtěl využívat zemní plyn pro těžbu BTC

4
(4)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Senátor Spojených států Ted Cruz se domnívá, že jeho země by měla místo těžby bitcoinů (BTC) běžným způsobem využívat zemní plyn.

Během pátečního summitu o blockchainu v Texasu senátor Cruz prohlásil, že těžbu bitcoinů lze raději využít spíše k monetizaci energie vytvořené těžbou ropy a plynu, než k jejímu spalování, a tvrdil, že existuje „obrovská příležitost pro Bitcoin a možnost zachytit tento plyn místo plýtvání s ním.”

Využití plynu k těžbě BTC

Podle přepisu rozhovoru sdíleného na sociálních sítích zakladatelem Coin Metrics Nic Carter Cruz poznamenal, že polovina zemního plynu vzplanutého v zemi se v současné době spaluje v západním Texasu.

“Je to plýtvání, protože neexistuje žádné přepravní zařízení, které by dostalo ten zemní plyn tam, kde by ho bylo možné využívat způsobem, jakým by se běžně využíval”.

Dále dodal:

“Využijte tuto sílu k těžbě bitcoinů. Součástí krásy toho je, že v okamžiku, kdy to uděláte, nesmírně pomůžete životnímu prostředí, protože místo spalování zemního plynu jej využijete k produktivnímu využití. “

Cruz zdůraznil schopnost reflexní mobilizace těžby bitcoinů v reakci na kolísající dodávky energie, přičemž uvedl, že energii lze v případě náhlého výpadku nebo nedostatku energie okamžitě vrátit do sítě.

“Za pět let očekávám dramaticky odlišný terén, přičemž těžba bitcoinů bude hrát významnou roli při posilování odolnosti sítě.”

Cruz poznamenal, že bitcoiny lze použít k zachycení nevyužité energie po celém světě, přičemž argumentoval:

“Krása těžby bitcoinů spočívá v tom, že pokud se můžete připojit k internetu, můžete tuto energii využívat a získávat hodnotu z těchto obnovitelných zdrojů způsobem, který by jinak nebyl možný.”

Cruz není sám, kdo věří, že těžba bitcoinů by mohla nabídnout účinný způsob získávání obnovitelné energie, přičemž Salvador nedávno oznámil plány na státem podporovaný projekt těžby bitcoinů poháněný sopečnou činností.

Závěr

Těžba bitcoinů se stala klíčovým průmyslem pro stát Texas po květnovém zásahu Číny proti průmyslovým firmám těžící bitcoiny. Mnoho těžařů se přesídlilo do Texasu pro jeho levné a hojné obnovitelné zdroje, zatímco jiní se podívali do Kazachstánu, Norska a Kanady, aby získali přístup k levné zelené elektřině.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img