11.10.21 Technická analýza BTC/USD – týdenní close definitivně nad rezistencí

4.6
(11)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes tři roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Momentálně se však maximálně věnuji měnové politice. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Bitcoin (BTC) má další týdenní close za sebou, což pro nás znamená silný signál do budoucna. Trh tím dal jednoznačně najevo, kam chce směřovat, což musíme brát v potaz. S tím právě vyvstává jedna důležitá otázka, opravdu zvládne Bitcoin jít na all time high? Mějte na paměti, že začátkem listopadu Fed dost možná rozhodne o snižování nákupů v rámci kvantitativního uvolňování. Což může trhu hodit vidle do celého tohoto snažení.

Aktuální situace na 1W BTC/USD

Čerstvě zavřená týdenní svíce má sice horní knot, ale ten je krátký. Svíce je tudíž téměř plná. Proto bych ji klidně považoval za impulsní. Mimo jiné se jedná o průrazovou svíci, která překonala silnou rezistenční konfluenci kolem 52 500 USD. A to hlavní, týdenní close skončilo právě nad touto konfluencí, takže má Bitcoin na své straně další silný support.

BTC

Co se týká objemů, ty jsou na Bitstampu pořád dost slabé. Leč na BLX je to spíše takový průměr. Myslím si, že to není vůbec úměrné k podobě svíce, ale zas na druhou stranu to není až taková tragédie. Je ovšem pravda, že na bull run jsou ty objemy malé. Proto objemy bedlivě sledujte, a pokud se nezačnou úměrně k cenovému růstu zvedat, berte to jako varování.

Bitcoin každopádně naráží na High Volume Node objemového profilu, kde minulý týden došlo k zamítnutí. Jedná se takřka o jedinou překážku, která býkům brání k otestování all time high. Jakmile HVN kolem 56 500 USD padne, můžeme velmi brzy počítat s tím, že historické maximum otestujeme.

I když celá situace vypadá hodně slibně, myslete pořád na to, že podobně to vypadalo i na začátku roku 2018. Tehdy bylo Price Action sice mnohem dynamičtější a místo několika měsíců to trvalo pár týdnů, ale zopakovat se tehdejší bull trap může.

Indikátory

Hodnoty RSI jsou 63 bodů, takže má trh hromadu prostoru pro potenciální cenovou expanzi. Lámat chleba se začne kolem 70 bodů, což asi bude vycházet právě na ATH úroveň z dubna. Na MACD došlo k definitivnímu zažehnání možnosti bearish crossu a momentum sílí.

Závěrem

Z technického hlediska vypadá trh vážně hodně dobře a hlavně to týdenní close nám zřetelně říká, kam Bitcoin směřuje. Nic není ovšem 100% a pořád existuje šance, že se něco lidově řečeno podělá. A s tím je nutno kalkulovat. Mezi hlavní riziko momentálně považuji americkou debatu o navýšení dluhové hranice a příští zasedání Fedu, které se koná začátkem listopadu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

11 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: