Tether spouští zlatem krytý stablecoin

5
(3)

Nový “syntetický” dolar je prvním krokem v zavádění platformy pro tokenizaci reálných aktiv, uvedla společnost Tether.

Tether představil stablecoin krytý zlatem a navázaný na americký dolar. Nová mince se jmenuje Alloy (aUSDT) a lze ji těžit na nové platformě Alloy by Tether. Podle společnosti bude Alloy přezajištěna Tether Gold (XAUt), tokenem, který zajišťuje vlastnictví fyzického zlata, ale bude vázána na americký dolar. Podle definice je nový token syntetickým dolarem, který má napodobovat hodnotu a funkčnost amerického dolaru, aniž by jím byl přímo kryt.

Společnost Alloy v příspěvku X vysvětlila, že vázaná aktiva jsou digitální aktiva, jejichž cílem je sledovat referenční cenu jiného aktiva prostřednictvím různých stabilizačních mechanismů. Dále uvedla, že Alloy je produktem, který je určen k obchodování s cennými papíry.

Alloy poskytuje dlouhodobým držitelům možnost zachovat si expozici vůči zlatu a zároveň získat tetherované aktivum s dolarovou referencí pro platby a každodenní hospodaření.

Tether

Stabilita a flexibilita díky aUSDT

Ve stejném vlákně organizace uvedla, že na platformě lze vytvářet další vázaná aktiva, včetně produktů generujících výnosy.

Syntetický dolar lze vytěžit uložením XUSDT prostřednictvím smart kontraktů. Uživatelé tak mohou provádět transakce s aUSDT a zároveň si ponechat své aktivum Tether kryté zlatem.

Tether aUSDT však není prvním syntetickým dolarem. V srpnu 2022 představila společnost Galoy syntetický dolar založený na Bitcoinu s názvem Stablesats. Syntetický dolar jako populární forma aktiva se však dostal do popředí, když startup Ethena Labs v únoru představil svůj USDe krytý etherem a vázaný na dolar. Uvedení na trh se však setkalo s určitou skepsí.

Jeden z analytiků příznivě přirovnal aUSDT k USDe a dalším stablecoinům díky vysoké likviditě Tetheru a chytřejšímu rozhodování a menšímu riziku díky centralizovanému řízení. Společnost Tether nabídla držitelům USDT bonus v poměru 2:1 a pro tento účel vyčlenila 10 milionů aUSDT.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img