Tether spouští v Mexiku nový stablecoin

4.7
(3)

Tether oznámil vydání nového stablecoinu, který bude navázán na mexické peso, na platformách Ethereum, Tron a Polygon, neboť až 40 % mexických společností zvažuje přijetí blockchainu.

USDT, největší stablecoin podle tržní kapitalizace ve výši cca 72,5 miliardy dolarů, který z nedávného fiaska spojeného s kolapsem Terra (UST) vyšel s několika modřinami a krátce se dotkl hranice 0,95 dolaru, nyní získá mexický protějšek.

MXNT se představuje

MXNT je nový stablecoin vydávaný společností Tether, který bude spuštěn v Mexiku, kde 2,5 % obyvatel země vlastní nějaké kryptoměny a 40 % společností projevuje zájem o blockchain a digitální měny.

MXNT bude navázán na místní měnu peso, které v době psaní tohoto článku stojí 0,051 USD.

“Zavedení stablecoinu vázaného na peso poskytne úložiště hodnoty lidem na rozvíjejících se trzích a zejména v Mexiku”

uvedl Paolo Ardoino, technologický ředitel společnosti Tether. Podle průzkumu společnosti Triple-A je velká část kryptoměn používaných v Mexiku určena ke spekulacím a obchodování. Velký objem příchozích převodů z USA a obtíže při převodu peněz způsobily, že se krypto a blockchainová technologie staly pro Mexičany atraktivní nabídkou.

Čtvrtý stablecoin Tether míří do Latinské Ameriky

Společnost Tether věří, že Mexiko bude zkušebním místem pro širší přijetí stablecoinů v Latinské Americe.

“V posledním roce jsme v Latinské Americe zaznamenali nárůst používání kryptoměn, díky kterému je zřejmé, že musíme rozšířit naši nabídku”

uvedl Ardoino v tiskové zprávě. Společnost již má stablecoiny vázané na euro a čínský jüan. Na rozdíl od bitcoinu jsou stablecoiny kryté dolarovými rezervami.

Tether bude zveřejňovat čtvrtletní zprávy o složení rezerv

Nedávný krach stablecoinu Terra způsobil výběry USDT v hodnotě 10 miliard dolarů, které byly všechny uhrazeny, poté, co Tether převedl rezervy podnikových papírů na kvalitnější aktivum v podobě krátkodobého vládního dluhu.

Úřady byly v pozoru v souvislosti s 31 % aktiv držených v rezervách komerčních papírů, které Tether držel loni v červenci, nyní toto procento nezávislých atestů MHA Cayman, satelitního subjektu britské účetní firmy MHA MacIntyre,  kleslo na něco málo přes čtvrtinu.

Společnost Tether již dříve dostala od Komise pro obchodování s komoditami a futures (CFTC) pokutu ve výši 41 milionů USD za nepravdivé tvrzení, že svůj stablecoin má kryt ze 100 % dolarovými rezervami. V rámci urovnání vztahů s CFTC pak souhlasila s tím, že bude čtvrtletně poskytovat aktualizované údaje o složení svých rezerv.

Závěr

Rezervy pomáhají emitentům stablecoinů vykupovat jejich stablecoiny za fiat a zároveň se vyhnout scénáři s názvem “bank run – run na banky”. Ardoino minulý týden obhajoval odolnost Tetheru slovy:

“Tether si udržel stabilitu i přes několik událostí typu černá labuť. Dokonce i ve svých nejtemnějších dnech Tether ani jednou nezklamal”

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img