Terra (LUNA) klesla pod hranici 50 USD a vymazala více než polovinu zisků

5
(3)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Podle údajů z CoinMarketCapu Terra (LUNA) vymazala více než polovinu svých zisků za rok 2021 a v současnosti je tak o 55,79 % níže oproti historickému maximu 103,33 USD z prosince 2021.

Token, který podporuje algoritmický UST stablecoin terra, klesl za posledních 24 hodin o více než 9,48 %. Obchodoval se až za 43,47 USD, což je nejnižší cena od listopadu.

Zdá se, že luna, původní mince ekosystému terra, trpí nepříznivým sentimentem v důsledku nedávné kontroverze kolem projektu Wonderland.

Projekt Wonderland

Pokles ceny terra se zrychlil poté, co uživatel Twitteru „Zach“ odhalil Michaela Patryna, spoluzakladatele kontroverzní kanadské burzy QuadrigaCX, jako hlavního člena projektu Wonderland.

Důsledky tohoto objevu byly pociťovány na trhu i ve vztahu k dalšímu projektu s názvem Abracadabra, který vede zakladatel Daniele Sestagalli. Vzhledem k tomu, že UST lze stakovat na půjčování MIM, stablecoinu, který je pevně navázán na americký dolar a ražený půjčovací platformou Abracadabra, tato hádka poškozuje i společnost Terra. Cena LUNA je spojena s celkovou uzamčenou hodnotou stablecoinu UST.

LUNA se rovněž veze s přetrvávající nejistotou na trhu. V době zveřejnění se bitcoin obchodoval za 37 227 USD, což je za posledních 24 hodin pokles o 1,96 %. Při současných cenách bitcoin ztratil 45,89 % ze svých historických maxim 69 000 USD.

Možnost odrazu existuje

LUNA zahájila trvalý pokles poté, co se 20. ledna dotkla maxim na 84,90 USD. Z 12 obchodních dnů měla terra 10 po sobě jdoucích červených dnů, přičemž její cena klesla o více než 50 %. Navzdory medvědímu trendu zůstává šance na krátkodobý odraz.

Závěr

Mezitím se zdá, že LUNA testuje svůj MA 200, který je v současnosti na 45,38 USD, kvůli možnému odrazu na grafu denního časového rámce. Pokud k tomu dojde, zdá se, že další vzestupný cíl se blíží hodnotě 75 USD. Výrazný posun pod MA 200 by na druhou stranu mohl vést k dalšímu 30 až 40% poklesu.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img