Téměř dvě třetiny Brazilců považují kryptoměny za budoucnost financí

5
(1)

Podle zprávy kryptoměnové burzy Kucoin více než polovina dospělé brazilské populace věří, že kryptografie v budoucnu převezme roli uchovatele hodnoty a platebního prostředku.

Ekonomické problémy Brazilců a zájem o kryptoměny

Brazílie, která je šestou nejlidnatější zemí světa, utrpěla ekonomický výprask, přičemž inflace se za poslední rok zdvojnásobila na 10 % ročně. Navíc velká část dospělé populace zůstává bez přístupu k bankovním službám (nebo pouze v omezené míře), což dále přispívá k tomu, že velká část obyvatelstva přechází na kryptoměny.

Ve zprávě se píše:

“Rostoucí inflace v zemi přiměla 62 % brazilských investorů do kryptoměn k tomu, že je považují za “budoucnost financí”, zatímco 53 % považuje kryptoměny za spolehlivý způsob uložení hodnoty svého majetku.”

Zpráva dále odhalila, že 34,5 milionu Brazilců, což představuje 26 % populace ve věku 18 až 60 let, v uplynulých šesti měsících kryptoměny využilo. Jeden ze šesti brazilských investorů alokuje do kryptoměn více než 90 % svého investičního portfolia, přičemž až 75 % investorů každý měsíc smění svůj fiat za krypto. 64 % kryptoinvestorů v Brazílii také uvedlo, že plánují zvýšit své investice do digitálních měn o 20 %.

Většina kryptoinvestorů v této jihoamerické zemi očekává, že v dlouhodobém horizontu dosáhne z kryptoměn vysokých výnosů a ti ostatní “chtějí pouze” zlepšit své životní podmínky. Přibližně 36 % se spoléhá na krypto jako na doplněk ke svým ostatním zdrojům příjmů.

Přestože přijetí kryptoměn dosáhlo v Brazílii zlomového bodu, autoři zprávy dospěli k závěru, že většina uživatelů kryptoměn potřebuje investiční vzdělání, neboť 33 % dotázaných uvedlo, že si nejsou jisti signály trhu a 27 % dotazovaných nerozumí tomu, jak krypto vlastně funguje.

Závěr

Vzhledem k tomu, že tržní kapitalizace kryptoměn dosáhla v roce 2021 3 bilionů dolarů poté, co bitcoin v listopadu dosáhl historického maxima 68 000 dolarů a stal se tak nejvýkonnějším aktivem za poslední desetiletí, byly kryptoměny svědky parabolického tempa přijetí, což je trend, který bude pokračovat zejména v souvislosti s konfliktem mezi Ruskem a Ukrajinou.

Podle zprávy společnosti Gemini 41 % majitelů kryptoměn na celém světě uskutečnilo svůj první nákup kryptoměn v roce 2021, přičemž 54 % Brazilců uvedlo, že si svou první kryptoměnu koupili v loňském roce. Poptávka po kryptoměnách v tomto latinskoamerickém regionu tak vedla k tomu, že různé kryptoburzy včetně Binance a Coinbase považují Brazílii jako zem s jedním z největších potenciálů v letošním roce.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img