06.11.19 Technická analýza BTC/USD – Ekonomická recese? Co se stane s Bitcoinem v době krize?

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • 1 miliarda USD je nyní „zaparkovaná“ ve stabilních coinech • Botnet útočí na servery od Microsoftu a těží kryptoměny • a...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledního dne v kryptosvětě událo. TRHY Během dnešního...

[Večerní souhrn článků] • Dobrovolníci darovali jeden exaflop výpočetní kapacity v boji proti Covid-19 • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Mike Novogratz: Kupujte Bitcoin • Hoskinson: Cardano bude lepší kryptoměnou, než Bitcoin • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledního dne v kryptosvětě událo. TRHY Dnes jsou...
Jan Kopil
Jan Kopil
Živím sa obchodovaním s kryptomenami na základe fundamentov, TA a indikátorov. Začalo to ako hobby, následne part time a momentálne už viac než 2 roky full time. Tento druh trejdingu a analyzovania je nekonečná denná práca. Znamená to zahodiť všetky predošlé analýzy do koša a začínať denno-denne odznova. Vďaka mnohým stratám ale aj ziskom som svoje skúsenosti z obchodovania vložil do vlastnej školy na TA predikcie, ktorá je dostupná pre širokú verejnosť.

Bitcoin vznikl v roce 2009 jako odpověď na tehdejší světovou finanční krizi. Doposud nebyl Bitcoin testován během krize. Jak se bude chovat a co to bude znamenat pro investory a běžné uživatele? Ochrání Bitcoin majetek svých fanoušků před znehodnocením?

Klíčové hodnoty

Vítejte obchodníci / obchodnice u dalšího updatu na BTC / USD. V dnešní analýze se podíváme na současný vývoj BTC a důležité úrovně, které rozhodnou o hodnotě Bitcoinu. Momentálně se Bitcoin pohybuje na hodnotě 9 331 USD. Při pohledu na graf máme stejně nezměněný graf BTC / USD, který nám poukazuje na klíčové hodnoty. Pokud by Bitcoin prolomil resistance kanál na hodnotách 9 900 USD jeho následný pump přesáhne 10 000 USD a nejbližší resistance bude 10 500 USD. Pokud by Bitcoin prolomil support kanál na hodnotách 8 867 USD, může poklesnout až k nejbližšímu support line trianglů na 8 044-7 700 USD.

Fraktální podobnost

Zajímavý je i pohled na fraktální podobnost Bitcoinu v roce 2018 a 2019. Stejně v obou případech vidíme velký triangl, který se zakončil masivním propadem, následně se vytvořila konsolidace a následoval masivní růst na Bitcoinu. Bude růst Bitcoinu podobný, jako v roce 2018 ? Dočkáme se hodnot 17 000 USD za BTC již v roce 2019?

Jak se bude chovat Bitcoin v čase krize (recese) ?

Je to již 11 let od vzniku BTC a přibližně stejná doba nás dělí od poslední světové krize. Momentálně je světová ekonomika mírně v rostoucím tempu, ale na zpomalení za poslední rok oproti roku 2018 poukazují mnozí odborníci. Není se tak co divit, že ekonomové poukazují na budoucí světovou finanční krizi. Otevírají se tak i otázky, kam investovat své peníze před propadem na burze akcií a komodit. Mnoho odborníků se přiklání ke zlatu, ale padají i názory na investice do Bitcoinu a celkově do kryptoměn.

Teoretické srovnání

Mnozí ekonomové porovnávají krizi ve Venezuele z predikcí budoucí světové krize. Jak mnozí víte, krize ve Venezuele způsobila hyperinflaci, kde doslova ze dne na den hodnota národní měny klesá o desítky %. Není se čemu divit, že lidé hledají stabilitu v Bitcoinu a a ten tak roste na popularitě. Na rozdíl od krize v jedné zemi se nedá srovnávat cena Bitcoinu s krizí na celém světě. Bitcoin momentálně nepoužívá ani 1% lidí ve světě. Neexistuje tak studie, co se stane s BTC, pokud přijde světová krize. Mnozí lidé si myslí, že světová krize způsobí boom. Lidé budou hledat alternativy, kam investovat. Já jsem toho názoru, že světová krize by způsobila paniku i na kryptoměnovém trhu. 

Jsem toho názoru, že stejně, jako to bylo naposledy v krizi v Řecku, kde lidé masivně vybírali svou hotovost z bankomatů tak i v následující světové krizi budou vybírat svou hotovost z kryptoměn.

Příklad z praxe

Představme si člověka, který ztratil během krize zaměstnání a musí splácet hypotéku, auto a také musí něco jíst a postarat se o své dítě. Po ztrátě zaměstnání se pokusí hledat si nové zaměstnání, ale protože je krize a najít si práci není tak snadné, bude muset sáhnout na své úspory. Pokud by si vystačil s hotovostí v bance, je vše v pořádku. No představme si, že jeho finanční rezerva není až tak velká a tak tento člověk sáhne po úsporách i v kryptoměnách. Jeho následný sell na burze s BTC ve snaze dosáhnout na hotovost nevyvolá masivní pokles Bitcoinu, jde přeci jen o jendnotlivce, ale pokud stejně budou postupovat i ostatní menší obchodníci a přidají se k tomu roboti na short, plus počítejme s manipulací ceny, což je v kryptoměnách běžné, a to celé kdyby bylo podpořeno větším shortem ze strany většího investora… myslím si, že krize bude mít negativní dopad i na kryptosvět. Lidé budou muset splácet hypotéku, budou muset něco jíst a také se budou muset postarat o svou rodinu a děti. Vzpomeňte si na hypoteční krizi v USA.

Závěr

Toto je jen můj názor a pohled na budoucí možnou krizi. Statisticky se krize objeví každých 10 let, dříve či později se jí nevyhneme, ekonomové se ale neumí shodnout na tom, kdy to bude. To, možná až na hrstku vyvolených, neví nikdo. Jedno je ale pro mě jisté – v době krize se i z BTC bude vybírat hotovost a hodnotě Bitcoinu to nepomůže. Možná následně zklidnění po krizi donutí lidi přemýšlet nad alternativou fiatu přesně jak to je v případě zlata. Růst Bitcoinu by se mohl projevit až po krizi ale v době krize lidé sáhnou na své úspory, firmy ve snaze udržet chod provozů a předejít krachu budou hledat své fin. rezervy a pokud mají tyto rezervy i v Bitcoinu, nevyhnou se výběrům ani tam. Započítáme paniku nad propadem trhu, manipulaci a hdonota Bitcoinu může masivně klesat.

Co číst dále ?

05.11.19 Technická analýza XLM (+27% ) Stellar v noci spálil polovinu mincí – 55 000 000 000 XLM!

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik.

14 KOMENTÁŘE

14
Komentujte

avatar
6 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
MiroslavRobE15VojtaMartin Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
thomas
Host
thomas

v článku na jednej strane tvrdíte, že BTC nepoužíva ani 1% ludí na svete.. v odstavci nižšie si potom ale podľa mňa odporujete tým, že ak títo ludia /1%/ siahnu na úspory, tak to ovplivní cenu..
velmi mi to nedáva zmysel

Salam
Host
Salam

Vezmu to z druhé strany komu to prodá v době krize ten bitcoin když pojedou všichni sell burze ? nikdo nakupovat nebude každý pojede sell komu to prodá kdo bude ten hlupák co si to koupí na druhé straně když všichni jednorázově pojedou sell aby prodali a nakoupili si zlato ? který blbec bude na té druhé straně ty ? a budeš mít nastavené buy ? když všichni budou prodávat i velryby aby své investice uchránili a nakoupili si to zlato , nemovitosti který hlupák jim to bude kupovat ten btc aby si velryby mohli koupit to zlato za prodej… Číst vice »

pietro
Host
pietro

Proboha.. snad si nemyslíš, že v době krize nikdo nemá peníze. A že se nenejdou kupci, kteří by si BTC těžce pod cenou rádi koupili… opravdu „blbci“???

pan.karel
Host
pan.karel

No,opravdu ten clanek je rozporuplny,prvne se ptate jestli BTC dosahne tenhle rok hodnoty 17k USD (za me ani nahodou) a hned jednim dechem dodavate ze kryptomenam se povede zle v dobe financni krize,ktera klepe na dvere.
Takze opravdu nevim jaka je podle vas a dalsich clanku co tady vychazi predikce ceny BTC v blizke budoucnosti (2020),podle toho to muze byt mezi 1k az 100k USD,coz je opravdu slusny rozptyl.

pietro
Host
pietro

Kde jste se tyhle „bludy“ dočetl,, pane Karle? Z čeho své závěry o predikcích vyvozujete?

E15
Host
E15

S rozptylem 1k až 100k (no reálně spíš 5k-50k) počítám pro rok 2020 také, je potřeba být připraven na cokoliv 😀

Martin
Host
Martin

Pánové. Podívejte se na to trochu s nadhledem. 1% lidí na planetě vlastní BTC. 1% PROCENTO !! Ten trh je neuvěřitelně malý. Nejsou to akcie, nejsou to nemovitosti, není to něco co má každý druhý. Zlevnili snad během krize známky anebo vejce od Faberge? Kdo čeká během krize existenční problémy si kupuje BTC? Je to opravdu někdo s hypotékou a dvěma dětmi ? Takových moc nebude. Počátek krize vyvolá paniku a poptávku po alternativách uchováni hodnoty, to bude doba vzestupu BTC především, a bude tady TO THE MOON. Dál si nepřejme vědět co se stane. Neaplikujte na holdery crypta chování… Číst vice »

Vojta
Host
Vojta

Myšlenka je to zajímavá. Není mnoho investoru do cryptoměn. Co když krize přiláká nové investory. Stačili by jen další 3/4 procenta a s halvingem tu máme the moon do týdne 🙂

E15
Host
E15

No ono když odečteme děti, důchodce a ty, co nemají přístup k elektřině a internetu, tak už to 1 ze 100 nebude… ;).

Rob
Host
Rob

Páni, tady je diskuse jak hrom! Dřív, než se začtu do vašich názorů, přidám vlastní. Otázka zní, jaká je výhoda kryptoměn oproti tradičním měnám v dobách ekonomické recese? 1.) Žádná banka, která v té době nedokáže hospodařit, vám nemůže zadržet prostředky, takže ne – není to stejné, jako v Řecku. Systém minimálních rezerv vás, coby držitele krypta, vůbec netrápí a můžete si nakládat se vším, ať už při jakékoliv ceně, kterou určuje svět. 2.) Bitcoin na rozdíl od tradičních měn ekonomickou recesi každopádně přežije. Rozuměj: Bude stále existovat. 3.) Málokdo to ví, ale Bitcoin není jen investičním instrumentem, určeným ke… Číst vice »

Rob
Host
Rob

Ještě doplním: Ekonomická krize, která by způsobila pád tradičních ekonomik, by zároveň vyvolala iluzi, že BTC je najednou daleko dražší, než tomu je ve skutečnosti. Je to dáno jen optikou, skrze kterou poměřujeme hodnotu aktiv. Dnes se používá převážně dolar, který je při jeho hodnotě přibližně jednou desetitisícinou BTC (což je mimochodem neuvěřitelný posun od jeho vzniku). Pokud hodnota dolaru klesne na desetinu, rázem je jednou stotisícinou BTC, ikdyž se jedná stále o stejnou hodnotu. Recese kryptoměnám určitě pomůže, protože se ukáže, že stále fungují. Proto cena BTC podle mě v dobách krize prudce stoupne, ale ikdyž se bude zdát,… Číst vice »

Miroslav
Host
Miroslav

Prirovnávať to k udalostiam v Grécku je blbosť, bol som vtedy v Grécku a videl som, že nie chudobní ľudia stáli v tých nekonečných radoch, ale práve naopak. Z veľkej časti bohatí Gréci vyberali čo sa dalo a nie že nemali na elektrinu a potraviny, ale zbierali si hotovosť aby si ich vložili osobne na zahraničné účty. Oni sa nebáli inflácie, ale zákazov Gréckych bánk a nemožnosť disponovať svojim majetkom. Takže aj pre toto kryptomeny budú rásť v čase krízy podľa raketovým tempom. Majitelia kryptomien sú prevažne bohatí ľudia aj dnes a tí nebudú vyberať kvôli kríze. Tok peňazí bude… Číst vice »

Nejnovější články

02.04.20 Technická analýza BTC/USD + NASDAQ – Bitcoin přes noc posílil o 800 USD, jak to souvisí se světovým trhem?

V aktuální analýze se podíváme na dnešní grafy NASDAQ a Bitcoinu. Bitcoin přidal během noci 450 USD a posílil...

Brian Armstrong: Čeká nás svět, kde budou existovat miliony tokenů

Generální ředitel Coinbase Brian Armstrong se zamýšlí nad tím, jak poznat solidní projekty a odlišit tokeny s nízkou hodnotou a kvalitou. Brian Armstrong očekává miliony...

Miliarda školáků je doma, kryptoměny pomáhají i tady

Zakladatel vzdělávací platformy Khan Academy zveřejnil, po 250% nárůstu uživatelů v důsledku koronavirové krize, naléhavou výzvu. Generální ředitel Sal Khan požádal uživatele, aby darovali fiat,...

Binance chystá vlastní Binance Mining Pool

Binance neusíná na vavřínech a neustále rozšiřuje nabídku svých aktivit zákazníkům po celém světě. Nyní se rozhodla pustit do dosud neprobádaných vod těžby a...

Formou CBDC mohou vlády podpořit používání soukromých kryptoměn

Ke zlepšení adopce kryptoměn se mnohokrát uvádí potřeba transparentní a robustní regulační infrastruktury. Odpovědí na tuto otázku regulace je vytvoření CBDC. Zatímco krypto má...

Doporučujeme

00:11:20

[VIDEO] Vytváříme funkční obchodní strategii, včetně skriptu

Máme pro vás připravenou strategii, založenou na alertech v Tradingview, kterou můžete sami testovat a podílet se na jejím vytváření! Vylepšenou strategii, o které Erik...

[Polední zprávy] • Mike Novogratz: Kupujte Bitcoin • Hoskinson: Cardano bude lepší kryptoměnou, než Bitcoin • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledního dne v kryptosvětě událo. TRHY Dnes jsou kryptotrhy zatím poměrně klidné, Bitcoin...

Éra tisku peněz: zachová Bitcoin bohatství?

Federální rezervní systém Spojených států amerických (Fed) před nedávnem oznámil neomezené tištění peněz z důvodů pandemie nemoci Covid-19. Může za této situace nejdůležitější kryptoměna...

COVID 19 – Nenechme se připravit o svobodu a soukromí (2. část)

Vítejte u pokračování článku, kde se zamýšlíme nad otázkou, jakými způsoby mohou vlády využít aktuální situaci a pokusit se utáhnout ty pomyslné šrouby svobody...