06.11.19 Technická analýza BTC/USD – Ekonomická recese? Co se stane s Bitcoinem v době krize?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Bitcoin vznikl v roce 2009 jako odpověď na tehdejší světovou finanční krizi. Doposud nebyl Bitcoin testován během krize. Jak se bude chovat a co to bude znamenat pro investory a běžné uživatele? Ochrání Bitcoin majetek svých fanoušků před znehodnocením?

Klíčové hodnoty

Vítejte obchodníci / obchodnice u dalšího updatu na BTC / USD. V dnešní analýze se podíváme na současný vývoj BTC a důležité úrovně, které rozhodnou o hodnotě Bitcoinu. Momentálně se Bitcoin pohybuje na hodnotě 9 331 USD. Při pohledu na graf máme stejně nezměněný graf BTC / USD, který nám poukazuje na klíčové hodnoty. Pokud by Bitcoin prolomil resistance kanál na hodnotách 9 900 USD jeho následný pump přesáhne 10 000 USD a nejbližší resistance bude 10 500 USD. Pokud by Bitcoin prolomil support kanál na hodnotách 8 867 USD, může poklesnout až k nejbližšímu support line trianglů na 8 044-7 700 USD.

Fraktální podobnost

Zajímavý je i pohled na fraktální podobnost Bitcoinu v roce 2018 a 2019. Stejně v obou případech vidíme velký triangl, který se zakončil masivním propadem, následně se vytvořila konsolidace a následoval masivní růst na Bitcoinu. Bude růst Bitcoinu podobný, jako v roce 2018 ? Dočkáme se hodnot 17 000 USD za BTC již v roce 2019?

Jak se bude chovat Bitcoin v čase krize (recese) ?

Je to již 11 let od vzniku BTC a přibližně stejná doba nás dělí od poslední světové krize. Momentálně je světová ekonomika mírně v rostoucím tempu, ale na zpomalení za poslední rok oproti roku 2018 poukazují mnozí odborníci. Není se tak co divit, že ekonomové poukazují na budoucí světovou finanční krizi. Otevírají se tak i otázky, kam investovat své peníze před propadem na burze akcií a komodit. Mnoho odborníků se přiklání ke zlatu, ale padají i názory na investice do Bitcoinu a celkově do kryptoměn.

Teoretické srovnání

Mnozí ekonomové porovnávají krizi ve Venezuele z predikcí budoucí světové krize. Jak mnozí víte, krize ve Venezuele způsobila hyperinflaci, kde doslova ze dne na den hodnota národní měny klesá o desítky %. Není se čemu divit, že lidé hledají stabilitu v Bitcoinu a a ten tak roste na popularitě. Na rozdíl od krize v jedné zemi se nedá srovnávat cena Bitcoinu s krizí na celém světě. Bitcoin momentálně nepoužívá ani 1% lidí ve světě. Neexistuje tak studie, co se stane s BTC, pokud přijde světová krize. Mnozí lidé si myslí, že světová krize způsobí boom. Lidé budou hledat alternativy, kam investovat. Já jsem toho názoru, že světová krize by způsobila paniku i na kryptoměnovém trhu. 

Jsem toho názoru, že stejně, jako to bylo naposledy v krizi v Řecku, kde lidé masivně vybírali svou hotovost z bankomatů tak i v následující světové krizi budou vybírat svou hotovost z kryptoměn.

Příklad z praxe

Představme si člověka, který ztratil během krize zaměstnání a musí splácet hypotéku, auto a také musí něco jíst a postarat se o své dítě. Po ztrátě zaměstnání se pokusí hledat si nové zaměstnání, ale protože je krize a najít si práci není tak snadné, bude muset sáhnout na své úspory. Pokud by si vystačil s hotovostí v bance, je vše v pořádku. No představme si, že jeho finanční rezerva není až tak velká a tak tento člověk sáhne po úsporách i v kryptoměnách. Jeho následný sell na burze s BTC ve snaze dosáhnout na hotovost nevyvolá masivní pokles Bitcoinu, jde přeci jen o jendnotlivce, ale pokud stejně budou postupovat i ostatní menší obchodníci a přidají se k tomu roboti na short, plus počítejme s manipulací ceny, což je v kryptoměnách běžné, a to celé kdyby bylo podpořeno větším shortem ze strany většího investora… myslím si, že krize bude mít negativní dopad i na kryptosvět. Lidé budou muset splácet hypotéku, budou muset něco jíst a také se budou muset postarat o svou rodinu a děti. Vzpomeňte si na hypoteční krizi v USA.

Závěr

Toto je jen můj názor a pohled na budoucí možnou krizi. Statisticky se krize objeví každých 10 let, dříve či později se jí nevyhneme, ekonomové se ale neumí shodnout na tom, kdy to bude. To, možná až na hrstku vyvolených, neví nikdo. Jedno je ale pro mě jisté – v době krize se i z BTC bude vybírat hotovost a hodnotě Bitcoinu to nepomůže. Možná následně zklidnění po krizi donutí lidi přemýšlet nad alternativou fiatu přesně jak to je v případě zlata. Růst Bitcoinu by se mohl projevit až po krizi ale v době krize lidé sáhnou na své úspory, firmy ve snaze udržet chod provozů a předejít krachu budou hledat své fin. rezervy a pokud mají tyto rezervy i v Bitcoinu, nevyhnou se výběrům ani tam. Započítáme paniku nad propadem trhu, manipulaci a hdonota Bitcoinu může masivně klesat.

Co číst dále ?

05.11.19 Technická analýza XLM (+27% ) Stellar v noci spálil polovinu mincí – 55 000 000 000 XLM!

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

14 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: