Technická analýza: 15. 07. Bitcoin – Bearish a bullish scénáře, kde obchodují velcí hráči?

0
(0)
Jan Kopil
Jan Kopil
"Price is what you pay. Value is what you get," Warren Buffett

Bude nové ATH v roce 2019 ovlivněno halvingem, který je plánováný na květen 2020? Pojďme se podívat na to, kde se nachází důležité supportní zóny, a co můžeme očekávat od bitcoinu v následujících dnech.

Technická analýza: BTC/USD

Zdravím všechny tradery a traderky u nového updatu technické analýzy Bitcoinu. Pro začátek se podíváme na vývoj BTC z několika posledních dnů a také na vývoj od naší poslední analýzy.

12. července jsme zveřejnili analýzu na BTC, která počítala z bearish scénářem a vyklesáváním jak BTC, tak i celého trhu. Mírný růst, který jsme čekali k 12 000 se ukázal jako správný a BTC se dostal knotem na tuto rezistenční úroveň. Následně jsme měli zaznačen propad k support line a weekly supportu, jako druhou možnost pro odraz.

BTC skutečně propadl na úroveň 10 480 USD, kde ho support line neudržel a momentálně vidíme propad až k 10 200 USD, jak to máme zaznačeno coby weekly support. Tento weekly support má rozptyl od 10 200 až k 9 787 USD.

Momentálně je těžké predikovat long nebo short na BTC a proto se podíváme na obě scénáře bullish i bearish.

Naše předchozí analýza z 12. července je k nalazení zde.

Technická analýza BTC / USD – Bullish scénář

Bullish scénář, ke kterému máme graf, předpokládá odraz od weekly supportu na vrchní straně, tj. na hodnotě 10 200 USD. Pokud se podíváme na graf, skutečně tam vidíme možnost odrazu, který nám posledně hodiny BTC nabízí. Na grafu můžete vidět první zelené svíčky a podporu pro bulls.

Bullish scénář tak počítá s odrazem na 10 200 USD a následným růstem. A to až k nejbližší rezistenci na hodnotách 11 000 USD s následným proražení této rezistence. To by dovedlo BTC až k 12 000 USD viz graf.

Osobně se více ztotožňuji z bullish scénářem a odrazem na 10 200 USD, kterému přikládám 55% a pravděpodobnost 45% na bearish.

Ale také na druhý scénář se podíváme. V posledních dnech vyšlo pár špatných zpráv. Např. hack 3,5 mld. USD na burze v Číně. Zároveň tu máme už poslední roky trend vyklesávání, chcete-li konsolidace, trhu kryptoměn během léta. O prázdninách, tedy v červenci a v srpnu, je z důvodů nízkého objemu obchodů třeba být při nákupech extrémně opatrný.

BTCUSD_02
Bullish scénář

Technická analýza BTC / USD – Bearish scénář

Bearish scénář počítá s růstem BTC k 11 000 USD a následným propadem až k 9 094 USD, jako to je zaznačené na grafu. Berte na vědomí, že se nemusíme dotknout přesně 11 000. Očekávám však mírný růst k těmto hodnotám, jako to vidíme v posledních hodinách, kdy jsou k vidění zelené svíčky.

Tento nádech v bearish scénáři bude jen menším záchvěvem k tomu, abychom poklesli k 9 094 USD, kde je další support, při předpokladu proražení současného 10 200 – 9 787 USD.

Osobně tomu dávám zmíněných 45 % pravděpodobnost, oproti 65 % na bullish variantě. Jak už jsem zmínil, prázdniny byly obvykle za poslední roky pro krypto méně příznivé. Toto období využívali velcí hráči k manipulačním hrám a ke kumulaci BTC.

BTCUSD_03
Bearish scénář

Co číst dál od stejného autora? Technická analýza 14.07 LTC/USD 5th wave – uděláme do halvingu ještě 1 pump?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img