Technická analýza: 12.07 Shrnutí situace Bitcoinu – kde chtějí obchodovat velcí hráči?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Týdenní zprávy] Čína údajně spustí své CBDC dříve kvůli COVID-19

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • White paper pro digitální dolar připravuje půdu pro americkou CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Jan Kopil
Jan Kopil
Živím sa obchodovaním s kryptomenami na základe fundamentov, TA a indikátorov. Začalo to ako hobby, následne part time a momentálne už viac než 2 roky full time. Tento druh trejdingu a analyzovania je nekonečná denná práca. Znamená to zahodiť všetky predošlé analýzy do koša a začínať denno-denne odznova. Vďaka mnohým stratám ale aj ziskom som svoje skúsenosti z obchodovania vložil do vlastnej školy na TA predikcie, ktorá je dostupná pre širokú verejnosť.

Bude nové ATH v roce 2019 podpořeno halvingem, který je plánován na květen 2020? Pojďme se podívat na to, kde se nachází důležité supportní zóny a co můžeme očekávat od Bitcoinu v následujících dnech.

Technická analýza: BTC/USD

Zdravím všechny tradery a traderky u nového updatu technické analýzy Bitcoinu. Začneme vývojem BTC v posledních pár dnech a že to bylo zajímavé!

08.07.19 jsme odstartovali bullish scénář, který vytáhl Bitcoin z 11 500 USD na 13 200 USD během 2 dnů. Navzdory očekávanému růstu, kdy mnoho traderů očekávalo dosažení předešlého topu na hodnotách kolem 13 800 USD, tato rezistenční úroveň nakonec dosažena nebyla. Bitcoin se zastavil již na 13 000 USD.

Silný odpor prodávajících poslal Bitcoin v průběhu 2 dnů až na 11 000 USD! Vidíme tak neskutečnou volatilitu Bitcoinu, když se jeho cena pohybuje v rozmezí 2 000 USD, což představuje relativní změny ceny o 15% za velice krátké období.

Při této volatilitě nacházím pozitivum toho, co se dělo v aktivním trhu Bitcoinu v bull marketu v roce 2017, kde tyto pohyby byly běžným „životem na trhu“. Ale horší, než pohyby Bitcoinu, je situace u altcoinů, které se rozhodně neřídí heslem „Bitcoin posiluje, posilují i ​​altcoiny“. Aktuální situace mi spíš připomíná heslo „Bitcoin padá, altcoiny ještě více“. V roce 2019 tedy vyznívá souboj altcoiny vs. Bitcoin jednoznačně ve prospěch Bitcoinu. 90% altcoinů v tomto roce dostává takříkajíc pěkně na hubu, dominance Bitcoinu je již na 65%!

Pro následující dny nás bude ale nejvíce zajímat vývoj Bitcoinu a jeho další možné propady. Jak můžete vidět na grafu, prodávající si uhlídali rezistenci na 13 000 USD a poslali Bitcoin k 11 000 USD. Momentálně (k době psaní článku) se pohybujeme na 11 500 USD. V grafu mám zaznamenanou krátkou podporu na 11 000 USD, od níž bychom se měli odrazit směrem ke 12 000 USD a zaúřadovat by zase měli prodávající, kteří nejspíš vytvoří odpor a Bitcoin by se tak mohl propadnout až o 2 silné supporty.

Aktuálně tam máme jednak support line a také weekly support, které by měly zabránit ješě většímu propadu Bitcoinu. Špatnou zprávou ale je, že BTC má prostor ještě na pokles, jak můžete vyčíst na grafu.Zdroj: Coinmarketcap.com

Altcoiny zřejmě zareagují podle výše zmíněného hesla. Silní hráči tak budou chtít nakupovat na úrovních support line nebo weekly supportu před tím, než skončí prázdniny a Bitcoin se pohne nad 13 000 USD. Tito hráči tak využijí menší objemy, které s sebou přináší léto, k dokupování a přípravě před podzimem a před půlením odměn za těžbu BTC, které přijde v květnu 2020. Podobně byste měli smýšlet i vy, hrát hru proti velrybám se nevyplácí.

Support line: prostor k propadu BTC na 10 600 USD.
Weekly support: prostor k propadu BTC na 10 200 – 9 780 USD.

Co číst dál od stejného autora? Technická analýza: 09.07 Bitcoin + Ethereum – Končí na BTC a ETH korekce?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře