Technická analýza: 09.07 Bitcoin + Ethereum – Končí na BTC a ETH korekce?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Poplatky za Bitcoin klesly o 54% • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • JP Morgan: Rostoucí ceny zlata odhalují vzrůstající nedůvěru v měny centrálních bank • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin prorazil...
Jan Kopil
Jan Kopil
Živím sa obchodovaním s kryptomenami na základe fundamentov, TA a indikátorov. Začalo to ako hobby, následne part time a momentálne už viac než 2 roky full time. Tento druh trejdingu a analyzovania je nekonečná denná práca. Znamená to zahodiť všetky predošlé analýzy do koša a začínať denno-denne odznova. Vďaka mnohým stratám ale aj ziskom som svoje skúsenosti z obchodovania vložil do vlastnej školy na TA predikcie, ktorá je dostupná pre širokú verejnosť.

Bude Ethereum následovat Bitcoin a poroste stejně rychle? Kam až se můžeme dostat před forkem v roce 2020? Bude Bitcoin pokračovat v šílené jízdě a dosáhne do konce července 15 000 USD? Bude nové ATH v roce 2019 podpořeno halvingem, který je plánován na květen 2020?

Technická analýza: Bitcoin

Ahojte a vítejte u updatu trhu na BTC.
Za poslední 2 dny Bitcoin stoupl o 12% a ukončil tak hned 2 triangly. Jak můžete vidět na grafu, Bitcoin úspěšně prolomil resistance line obou trianglů co mu dnes zajistilo hodnotu 12763 USD. U růstu na BTC ale zůstaneme, proražením resistance line porazil BTC hned několik rezistencí, no a ty další jsou velmi blízko. Jak můžete vidět v grafu, na dosah máme krátkou rezistenci u ceny 12937 USD a po jejím proražení 13827 USD, což je letošní High.

Co se týče čistě jen mého pohledu právě nejbližší rezistence na 12937 USD by měla Bitcoin na chvíli zpomalit a čekám mírný pokles, no na short bych to jistě neotvíral. Krátký pokles by měl pomoci Bitcoinu nadechnout se a prorazit na 2x odpor a přivézt Bitcoin k silnější rezistenci na 13827 USD, která bude současně i topem pro Bitcoin. V růstu hodnoty Bitcoinu by měl pomoci i Bakkt, který bude testovat implementování Bitcoinu do své struktury koncem měsíce.

Co se týče hodnoty jakou by Bitcoin mohl dosáhnout v tomto roce a kde se výrazně zastaví, se napříč celým internetem hádá celá komunita. Bude to na 20k? Bude to na 30k?Jedno je ale jisté, Bitcoin čeká v květnu 2020 Halving a většina traderů je při tak silném fundamentu hodně bullish, což dobře ukazuje i rok 2019 když jsme z 3200 USD vzrostli na 14 000 USD během pouhých 6 měsíců. Je nereálných 20k, 30k a co tak 50k? V kryptu by to nebylo nic neobvyklého, prudký růst ve stovkách % vidíme běžně i na BTC a pád o 80% také není ničím neobvyklým. Já osobně zůstávám silně bullish a hodnotu BTC vidím koncem roku již na novém ATH a do halvingu někde kolem 27 000 USD.

Technická analýza: Ethereum

Začněme tím nejpodstatnějším předpokladem, který může „zavinit“ růst hodnoty ETH a tím je jeho plánovaný FORK. Justin Drake, jeden z předních vývojářů z Nadace Ethereum, oznámil že velmi pravděpodobné datum spuštění ETH 2.0 připadá na 3. ledna 2020.

Při pohledu na graf v souvislosti s touto informací se ETH dal nakoupit ještě na hodnotě 250 USD. Za zmínku stojí i to, že ETH byl na samém dně při hodnotě těžko uvěřitelných 81 USD. Od tohoto dna si ETH připsal již 263% nárůst!

Odraz ode dna přišel v prosinci roku 2018. Momentálně se pohybujeme na 311 USD a
tyto hodnoty budou zcela určitě na konci roku 2019 vypadat směšně nízké, stejně tak jako nám přijde nyní směšná hodnota 81 USD.

Nejpozději v říjnu 2019 bych čekal od ETH hodnoty přesahující 900 USD, což při současné ceně ETH znamená nárůst hodnoty o 200%.

Při pohledu na graf vidíte srovnání cen ETH a BTC. Cena 900 USD za 1 ETH koncem října 2019 vychází z růstu ceny BTC. Ethereum je trochu pozadu za vývojem ceny BTC, ale totéž známe ze sledování cen celého trhu v minulém bullmarketu v roce 2017.

Celý trh sleduje vývoj BTC a pokud roste, tak roste i celý trh kryptoměn. Můžeme se tak těšit na podzim, který by mohl být ve znamení altcoin season, nepochybně tedy i ETH.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik.

Co číst dále

Nadace TRON vydala prohlášení reagující na protesty v Pekingu

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře