Tanzanie se snaží následovat Nigérii při zavádění digitální měny

5
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Tanzanská vláda chce zavést digitální měnu centrální banky (CBDC), aby ochránila své občany před spekulanty s kryptoměnami.

Ochrana před spekulanty

“Je pro nás důležité poskytnout digitální měnu centrální banky jako bezpečnou alternativu, protože mnoho lidí je postiženo spekulanty s kryptoměnami,”

– řekl guvernér centrální banky Florens Luoaga.

Tato zpráva přichází v návaznosti na oznámení Banky pro mezinárodní platby, že 90 % centrálních bank zvažuje vydání digitální měny se státní podporou.

V říjnu loňského roku nastavila Nigérie laťku africkým zemím tím, že zavedla digitální měnu eNaira, zatímco v hlavním městě země byl na začátku letošního roku zaveden čínský digitální jüan.

Luoga začal o spuštění CBDC poprvé hovořit v listopadu na 20. konferenci finančních institucí. Uvedl, že “Tanzanská centrální banka již zahájila přípravy na vlastní digitální měnu centrální banky (CBDC), aby zajistila, že země nezůstane pozadu při zavádění CBDC”.

Tanzanie: Vylepšení eNaira

Tanzanie vyslala své úředníky do jiných zemí, aby se učili od těch, které mají v oblasti CBDC zkušenosti, například od Nigérie.

Nigerijská centrální banka oznámila rozšíření užitečnosti své eNairy, což umožňuje platby účtů pomocí CBDC.

“Od příštího týdne dojde k vylepšení aplikace rychlé peněženky eNaira, která umožní provádět transakce, jako je placení účtů za DSTV nebo elektřinu nebo dokonce placení letenek,”

– uvedl kontrolor banky.

Na dotaz ohledně rozdílu mezi internetovým bankovnictvím a používáním eNairy poznamenal, že eNaira nepřitahuje žádné transakční poplatky.

Zákaz kryptoměn v Tanzanii

Centrální banka v Tanzanii v roce 2019 zakázala kryptoměny, protože kryptoměny, které nejsou podloženy fiat penězi, nemají v zemi žádný právní základ.

Prezident později couvl a uvedl, že země se musí připravit na novou éru blockchainu a kryptoměn.

Guvernér Luoga se nevyjádřil jasně, kdy Tanzanie zavede svůj CBDC.

“Digitální měny centrální banky nemůžeme ignorovat. Téměř po celém světě se guvernéři centrálních bank právě teď školí a vedou diskuse o tom, jak je zavést,”

– řekl.

Závěr

CBDC je teď velkým tématem. Ale obečně pro všechny jsou důvodem kryptoměny a ochrana spotřebitelů. Neváhejte se také přidat na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img