[Odpolední zprávy] • Návrhy digitálního eura postrádají možnosti ochrany soukromí • a další články

5
(1)

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Od minulého týdne, kdy došlo k odmítnutí nad 40 000 USD, je situace na primární kryptoměně poměrně medvědí. Rychle se totiž vrátila pod tuto úroveň a i dále ztrácela hodnotu. To vyústilo v pokles na dvouměsíční minimum pod 37 500 USD.

Přestože se v následujících dnech aktivum odrazilo od hladiny 39 000 USD a pokusilo se o její překonání, nakonec neuspělo a opět se vrátilo pod 38 000 USD. Před velmi očekávaným zasedáním FOMC, které se konalo včera večer, se přiblížilo a zastavilo kolem 38 500 USD. Na něm předseda Fedu Jerome Powell uvedl, že instituce zvýší úrokové sazby o 50 bazických bodů (místo očekávaných 75).

To mělo pozitivní dopad na cenu BTC, která vyskočila na intradenní maximum 40 000 USD. K aktuální chvíli kryptoměna ustoupila o několik set dolarů, ale stále je v denním kurzu zhruba o 2 % výše.

Altcoiny na tom byly v minulém týdnu také špatně, ale nyní trh ovládla zelená barva.
Ethereum se před několika dny propadlo na 2 700 USD, ale nyní se nachází nad 2 900 USD. To přichází po 2,5% nárůstu v denním měřítku. [1]

Přehled trhu: Polkadot (DOT) spouští cross-chain systém, očekáva sa růst?

Technická analýza: BTC/USD – Je dokonáno!

Kryptoměny

SHIB a DOGE budou přijímány v několika obchodech Gucci již na konci měsíce

Italský luxusní módní dům Gucci bude údajně do konce května v několika svých amerických obchodech přijímat jako platební prostředek kryptoměny a do konce léta plánuje tento program rozšířit na všechny své přímo provozované severoamerické obchody.

Podle zprávy, kterou včera zveřejnil Vogue Business, budou “platby v obchodech v kryptopenězích probíhat pomocí odkazu zaslaného zákazníkovi e-mailem” a “odkaz obsahuje QR kód, který mu umožní provést platbu z jeho kryptopeněženky”.

Zdá se, že Gucci bude přijímat kryptoměny s pomocí zpracovatele kryptografických plateb BitPay. Bude podporováno následujících 12 kryptoměn: bitcoin (BTC), bitcoin cash (BCH), dogecoin (DOGE), shiba inu (SHIB), ethereum (ETH), litecoin (LTC), wrapped bitcoin (WBTC) a pět stablecoinů v USD (BUSD, DAI, GUSD, USDP a USDC). [2a]

Prohlížeč Opera umožňuje přímý přístup k DApp ekosystému založenému na BNB Chain

Kryptoprohlížeč Opera integroval BNB Chain, decentralizovaný blockchainový ekosystém dříve známý jako Binance Smart Chain, a umožnil tak používat decentralizované aplikace (DApps) založené na BNB Chain ve verzích svého kryptoprohlížeče pro Android, iOS a počítače.

Integrace umožní 350 milionům uživatelů Opery nakupovat tokeny BNB (Build N Build) za fiat a posílat a přijímat je prostřednictvím vestavěné kryptopeněženky Opery, stejně jako přistupovat k DApps v ekosystému BNB Chain. Seznam zahrnuje decentralizované burzy (DEX) jako PancakeSwap, 1inch a BiSwap, stejně jako decentralizované finanční produkty (DeFi) jako DRIP Venus, Tranchess, Treehouse, ApeSwap a AutoShark Finance.

Integrace BNB Chain do prohlížeče Opera Crypto Browser následuje po dubnovém vydání beta verze prohlížeče Web3 pro zařízení se systémem iOS, iPhone a iPad. [2b]

Banky, burzy, firmy

Australská burza Swyftx nabídne ‘no lock-in’ výnos na krypto

Burza Swyftx začne nabízet úročené výnosy z široké škály kryptoaktiv – jako první australská kryptoburza.

Nový produkt burzy Swyftx s názvem Earn nabídne obyvatelům Austrálie a Nového Zélandu možnost získat úroky z 21 různých digitálních aktiv, včetně velkých kryptoměn, jako jsou bitcoin (BTC), ethereum (ETH), solana (SOL), cardano (ADA) a stablecoiny jako tether (USDT) a USD coin (USDC).

Výkonný ředitel společnosti Swyftx, Ryan Parsons, uvedl, že funkce Earn burzy je jednou z nejkonkurenceschopnějších v krypto průmyslu, protože společnost se sídlem v Brisbane umožní zákazníkům kdykoli vybrat svá aktiva z Earn, a to bez výstupních poplatků, blokace nebo minimální výpovědní lhůty. [3a]

Federální rezervní systém zvyšuje úrokové sazby o 0,5 %, což je největší zvýšení od roku 2000

Federální rezervní systém Spojených států zvýšil úrokové sazby o půl procentního bodu, protože země se potýká s vysokou mírou inflace. Toto zvýšení sazeb je největší od roku 2000, přičemž od tohoto roku centrální banka nezvýšila sazbu o více než čtvrt procentního bodu. Zároveň sníží objem držených aktiv, včetně státních a agenturních dluhových cenných papírů a agenturních cenných papírů krytých hypotékami.

Stejně jako mnoho dalších zemí se Spojené státy potýkají s vysokou mírou inflace, která vážně dopadá na průměrné občany. Například Indie v rámci boje proti inflaci také zvýšila svou repo sazbu o 40 bazických bodů na 4,4 %.

Index spotřebitelských cen dosahuje 8,55 %, což je nejvyšší hodnota za poslední desetiletí. Tento index měří vážený průměr cen spotřebního zboží a služeb včetně potravin a dopravy. [3b]

CBDC, Regulace

Francouzští finanční regulátoři schválili Binance jako poskytovatele kryptografických služeb

Globální kryptoburza Binance oznámila, že její domácí pobočka získala od francouzského regulátora finančních trhů a bankovního dohledu registraci poskytovatele služeb digitálních aktiv (DASP).

Kývnutí ze strany Autorité des marchés financiers (AMF) a Autorité de Contrôle Prudentiel et de Résolution (ACPR) přišlo jako první schválení společnosti Binance při její expanzi do Evropy. Mezitím je Binance, která je největší burzou podle objemu, první velkou globální kryptoburzou, která založila obchod ve Francii. [4a]

Návrhy digitálního eura postrádají možnosti ochrany soukromí

Vedle obav z nadměrné moci vlády, které vyvolal ambiciózní projekt digitálního eura Evropské unie, vyvolává u veřejnosti největší obavy rámec ochrany osobních údajů budoucí měny. Zdá se, že tato obava nakonec nemusí být přehnaná, protože nejnovější prezentace Evropské centrální banky (ECB) naznačuje, že anonymita uživatelů není žádoucí variantou návrhu.

V úterý upozornil poradce pro krypto podniky a informátor o regulaci evropských digitálních aktiv Patrick Hansen veřejnost na prezentaci ECB nazvanou “Možnosti ochrany soukromí v digitálním euru”. Dokument je poměrně krátký a obsahuje devět slajdů, které představují možné varianty ochrany soukromí uživatelů v digitální měně centrální banky EU (CBDC), známé také jako digitální euro.

Prezentace uznává obavy veřejnosti o soukromí v CBDC a zdůrazňuje, že je třeba tuto otázku posoudit “v kontextu dalších politických cílů EU, zejména boje proti praní špinavých peněz a financování terorismu (AML/CFT)”. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1
Hodnocení článku :
     

“…zejména boje proti praní špinavých peněz a financování terorismu…”
jj to je hodně často uváděno jako důvod, proč mají mít vlády přehled o tom, kolik kde za co utratím, kde co vydělám atd. aby mi to mohli hezky zdanit👍

Jozef

Konec. Poslední zhasne Tečka

spot_img