Švýcarské Lugano nyní přijímá Bitcoin, USDT akceptuje pro platby daní

4.2
(5)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.
[aikit_audio_player]

Švýcarské město Lugano ve středu oznámilo, že je připraveno začít přijímat daňové platby v kryptoměnách. Přesněji v Tetheru (USDT) a Bitcoinu (BTC).

To zahrnuje platby za jakoukoli fakturu vystavenou Luganem, například za komunální služby a všechny další komunální poplatky.

Pro posílení této služby Lugano uzavřelo partnerství s Bitcoin Suisse. Jedná se o desetiletého poskytovatele infrastruktury pro obchodování s kryptoměnami, staking a úschovu BTC. Společnost využívá švýcarskou technologii QR-Bill, která umožňuje občanům a firmám platit kryptoměnami z vybrané mobilní peněženky pouhým naskenováním QR kódu.

Způsoby platby kryptoměnami v Luganu

Nová platební možnost má za cíl integrovat krypto jako moderní, flexibilní peníze.

Tento krok je součástí plánu B Lugana. Lugano se snaží ve spolupráci s Tetherem využít technologii Bitcoin jako základ pro transformaci finančního systému města. Cílem plánu je integrovat blockchain a Bitcoin do různých aspektů každodenního života v Luganu.

– Bitcoin Suisse, zdroj: cryptonews.com

Lugano začátkem loňského roku zavedlo BTC i USDT jako de facto zákonné platidlo. Odhalilo plány na snadné používání obou měn pro spotřebitelské i komunální platby.

V březnové aktualizaci Tether odhalil, že obě kryptoměny začalo přijímat 150 obchodníků po celém městě a do konce roku se očekává rozšíření na 2500 obchodníků.

Doposud bylo možné v Luganu platit kryptoměnami pouze prostřednictvím městského online portálu. Nyní občané Lugana mohou platit kryptoměnami všechny faktury bez ohledu na službu nebo částku.

Adopce kryptoměn ve Švýcarsku

Ve svém loňském oznámení Tether uvedl, že některé z těchto služeb budou zahrnovat parkovací lístky, poplatky za stočné, poplatky za vydání pasu, poplatky za stavební povolení, poplatky za dokování v přístavech a další.

Přesto nejde jen o Lugano. Již v roce 2021 začal švýcarský kanton Zug přijímat BTC a ETH pro platby daní. V roce 2020 začalo ve spolupráci s Bitcoin Suisse umožňovat placení daní v bitcoinu také město Zermatt.

Armin Schmid, produktový ředitel společnosti Bitcoin Suisse:

Je skvělé vidět, že stále více švýcarských obcí nabízí platby v kryptoměnách jako možnost dostupnou občanům i firmám, která doplňuje tradiční platební metody, jako jsou poštovní schránky a platformy elektronického bankovnictví.

– Armin Schmid, zdroj: cryptonews.com

Na národní úrovni zůstává Salvador jedinou zemí, která přijala bitcoin jako zákonné platidlo. Díky posledním ziskům tohoto aktiva se kryptoměnové investice v zemi nedávno vrátily k zisku.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtech

Jó, Švýcar má čuch😃

BoodOk
Hodnocení článku :
     

A u nás stále platí, že když si nakoupíte za 0.0001 BTC (cca 100 Kč) 2 kg rajčat, tak musíte poslat jako všimné 15 Kč státu.

spot_img