Švýcarská státní banka PostFinance nabídne obchodování s bitcoiny

5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

PostFinance, retailová banka plně vlastněná švýcarskou vládou, se připravuje nabídnout svým zákazníkům obchodování a ukládání kryptoměn.

Švýcarská banka PostFinance nabídne obchodování s BTC

Banka PostFinance se spojila s místní kryptoměnovou bankou Sygnum, aby svým zákazníkům nabídla řadu regulovaných bankovních služeb digitálních aktiv. Partnerství konkrétně umožní zákazníkům nakupovat, uchovávat a prodávat přední kryptoměny, včetně bitcoinu a etherea.

Krypto služby budou nabídnuty prostřednictvím institucionální nabídky business-to-business společnosti Sygnum, která bankám umožňuje vstup na trh s regulovanými a vyhovujícími digitálními produkty. Síť B2B zahrnuje více než 15 partnerských bank a podporuje „řadu kryptoměn“, které rovněž obsahují služby generující příjmy, jako je staking.

Přechod společnosti PostFinance směrem ke kryptoměnám je reakcí na rostoucí poptávku jejích zákazníků, poznamenal investiční ředitel banky Philipp Merkt a uvedl:

PostFinance, založená v roce 1906, je jednotka finančních služeb švýcarské pošty, což je národní poštovní služba Švýcarska. Veřejná společnost je známá svým pro-kryptografickým postojem, budováním vlastní platformy pro úschovu kryptoměn a vydáváním digitálních sběratelských předmětů spojených s fyzickými známkami v roce 2021.

Závěr

Oznámení o obchodování s kryptoměnami PostFinance přichází krátce poté, co švýcarská pošta oznámila spuštění Crypto Stamp 3.0, nové iterace kryptorazítek obsahující fyzické a nezaměnitelné verze tokenů integrované s technologií umělé inteligence. [1] Nová kryptoznámka Swiss Post se má začít prodávat již 2. května 2023.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img