Šuškalo se o spolupráci Facebooku se Stellarem

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Facebook údajně popřel vstup do diskusí s krypto společností Stellar (XLM), informoval deník Cheddar 10. srpna. Předchozí den totiž Business insider oznámil, že Facebook a Stellar uvažují o potenciálním partnerství.

Mluvčí společnosti Facebook údajně řekl denníku Cheddar, že je „nezajímají jakékoliv diskuse se společností Stellar a nevěří tomu, že budou vycházet z jejich technologie.”

Zdroje ze společnosti Stellar údajně zase uvedly, že „by bylo logické, aby společnost Facebook zaznamenávala platební transakce na distribuovanou knihu jako Stellar.” A je možné, že si to některé deníky špatně vyložily.

Společnost Facebook nicméně s Blockchainem koketuje a ve firmě se začaly tvořit divize, které na zmíněné technologii již pracují. Přesné použití nám zatím není známo.

Stellar je open-source protokol sloužící k uskutečňování transakcí. Začátky Stellar sahají do roku 2014, kdy Jed McCaleb (tvůrce eDonkey – decentralizované peer-to-peer sítě) a Joyce Kim položili první základy pro jeho vznik. Zpočátku byl založen na protokolu Ripple, avšak po provedení několika změn v kódu se tato síť „forkla”, aby mohla nadále fungovat jako samostatný subjekt.

V červenci společnost Stellar získala certifikát Sharia v oblasti převodu peněz a tokenizace aktiv. Stellar tedy bude možné využít v oblasti finančních služeb, kde je vyžadováno dodržování zásad islámského financování.

XLM je jednou z deseti nejlepších kryptoměn a zatím nevypadá, že by tomu mělo být jinak.

Zdroje: CointelegraphCheddarBusiness insider

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img