Studie: Těžaři bitcoinu stále používají 62 % fosilních paliv

4.5
(2)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Cambrigské centrum pro alternativní finance zveřejnilo nejnovější studii, ve které se zabývá těžbou bitcoinu a dopad na životní prostředí. Studie uvádí, že necelých 62 % těžařů stále používá ke své činnosti energii z fosilních paliv.

Studie: Těžaři bitcoinu ke své činnosti stále potřebují uhlí

Nejnovější studie Cambridgského centra pro alternativní finance zjistila, že téměř 62 % celkové spotřeby energie bitcoinu ve světě je tvořeno z fosilních paliv. Studie je prováděna od ledna letošního roku a ukazuje, že 38 % energie tvořily obnovitelné zdroje.

Energetický mix těžby bitcoinu zažil v posledních letech výrazné změny. Čína dlouho vedla v počtu těžebních farem, změna však nastala v minulém roce, když vláda zakázala veškeré kryptoměny v zemi.

Zákaz čínské vlády těžit kryptoměny a výsledný přesun těžby bitcoinu do jiných zemí negativně ovlivnily ekologickou stopu bitcoinu

Těžaři kryptoměn vždy hledají nejefektivnější a nejlevnější zdroj energie. Na současném energetickém mixu těžby se podílí také výrazný pokles vodní energie na celkových energetických zdrojích používaných při těžbě bitcoinu. Spotřeba klesla z 34 % v roce 2020 na 15 %.

CCAF dochází k závěru, že 37,6 % elektřiny používané těžaři bitcoin pochází z udržitelných zdrojů, ve srovnání s 62,4 % z fosilních paliv. Toto číslo je v rozporu s údaji poskytnutými Radou pro těžbu bitcoinu, která říká, že 59 % elektřiny používané v tomto odvětví pochází z udržitelných zdrojů.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 18 699 USD dle KMC.

Závěr

Světová spotřeba elektřiny i uhlíkové stopy v posledních týdnech klesla kvůli přechodu etherea z konsenzu PoW na PoS. Některé instituce se tak nyní obracejí na Bitcoin a další PoW kryptoměny. Více informací o Ethereum Merge si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Hujer

Pokrytectvi,podvod, lži. To jest celé krypto

Reklama: