Studie: Dvě třetiny největších bank na světě jsou crypto-friendly

4.7
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Nejnovější studie společnosti CoinGecko odhaluje, že obchodování s kryptoměnami je nyní podporováno dvěma třetinami z 30 největších bank po celém světě, pokud jde o spravovaná aktiva (AUM). Co dalšího se uvádí v nedávné výzkumné zprávě?

Studie – Kryptoměny získávají podporu od globálních bankovních gigantů

Kryptoměnová společnost CoinGecko nedávno provedla studii, která přinesla zajímavé zjištění o postoji bank ke kryptoměnám. Dvě třetiny z 30 největších světových bank, pokud se podíváme na spravovaná aktiva (AUM), nyní otevřeně podporují kryptoměny.

K tomu 74 % z celkového počtu 50 největších bank na světě podporuje obchodování s kryptoměnami v rámci regulovaných burz. I přes rostoucí popularitu kryptoměn, žádná z těchto bank zatím nepřijala maloobchodní obchodování s kryptoměnami nebo jejich nákup přímo z jejich vlastních platforem.

Na opačném konci spektra se nacházejí čtyři čínské banky, které patří mezi největší banky nepodporující kryptoměny. Tyto finanční instituce drží v rukou aktiva v hodnotě 19,87 bilionu amerických dolarů, což tvoří více než 20 % celkového objemu. Obchodování a investování do kryptoměn je v Číně od roku 2021 stále zakázáno. Země v současné době ostře zavádí digitální jüan, vlastní digitální měnu vydanou centrální bankou (CBDC).

Podle výzkumné zprávy, 50 největších bank na světě spravuje v letošním roce kombinovaně aktiva v hodnotě 89,37 bilionu amerických dolarů. Spojené státy americké a Čína tak dominují na tomto seznamu s 19 bankami v Top 50 podle AUM.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 29 415 USD dle KMC.

Závěr

AUM je zkratka pro “Assets Under Management”, což v překladu znamená spravovaná aktiva neboli aktiva pod správou. Co si o výsledcích studie myslíte vy? Podělte se s námi do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Celou studii kryptoměnové platformy CoinGecko naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img