Strategie obchodování s bitcoinem: Pohledy tří expertů na nedávný pokles

5
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Bitcoin zažil minulý týden prudký pokles, když jeho hodnota klesla až na úroveň 60 800 dolarů. Po dramatickém poklesu bitcoinu z historického maxima se tři přední obchodníci podělili o své strategie a názory na budoucí vývoj trhu s kryptoměnami.

Tři přední obchodníci se dělí o své myšlenky na Bitcoin

Největší kryptoměna světa minulý týden zaznamenala drastický pokles, když hodnota klesla z historického maxima 73 800 dolarů na 60 800 dolarů. Jednalo se tak o 18% pokles. Propad tak hned vyvolal diskuse mezi investory a přilákal pozornost odborníků na trh s kryptoměnami. Tři zkušení obchodníci nyní sdílejí své pohledy a strategie pro obchodování v současném období.

Lucas Kiely

Lucas Kiely, hlavní investiční ředitel společnosti Yield App, poukázal na to, že od spuštění bitcoinových ETF byla cena bitcoinu silně ovlivněna pohyby na akciových trzích. Kiely zdůrazňuje specifické momenty během dne, kdy dochází k prudkému nárůstu likvidity a pohybu cen.

Mezi tyto klíčové okamžiky patří například otevření a zavření amerických akciových trhů. Kiely radí využívat těchto “zlatých hodin” k dosažení zisků z velkých pohybů BTC, zatímco upozorňuje na rizika mimo tyto intervaly, kdy se likvidita snižuje a volatilita zvyšuje.

16:00 v Londýně, FX Fix: Resetování financování kryptoměn se zde dokonale synchronizuje.

9:30 v New Yorku: Otevírají se americké hotovostní akciové trhy a hra začíná.

17:00 v Londýně: Evropští obchodníci odcházejí domů, zatímco New York si užívá oběd.

16:00 v New Yorku: Americké hotovostní akciové trhy se uzavírají, což vytváří další příležitosti.

Michael van de Poppe

Michael van de Poppe, generální ředitel a zakladatel společnosti MN Trading Consultancy, věří, že nedávný pokles investic do ETF může být reakcí na zasedání Federálního rezervního systému (Fed) a zvyšování úrokových sazeb Bank of Japan.

Van de Poppe je přesvědčen, že současná situace by neměla mít dlouhodobý dopad na trhy a doporučuje nakupovat Bitcoin v době jeho poklesů. Podle něj by investoři měli využívat korekce ceny bitcoinu v rozmezí 15-40 % k akumulaci před dalším velkým býčím cyklem.

Chris Newhouse

Chris Newhouse, analytik DeFi v Cumberland Labs, upozorňuje na povědomí investorů o volatilitě digitálních aktiv a rozlišuje mezi “FOMO” nákupy a dlouhodobým zájmem. Newhouse doporučuje, aby dnešní kupci ETF zvažovali svůj investiční záměr a v případě krátkodobého obchodování se zaměřili na načasování a hybnost trhu.

Pro ty, kteří se chtějí zaměřit na dlouhodobé investování, zdůrazňuje výhody průměrování nákladů v dolarech (DCA).

Současnému vývoji na trzích se v pravidelném středečním streamu věnoval také náš analytik Jaroslav Jarolím. Kromě vývoji ceny bitcoinu se věnoval také akciovým trhům či altcoinům. Pokud jste neviděli, neváhejte se na záznam podívat ve videu níže.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 69 451 USD dle KMC.

Závěr

Co si o výše zmíněných strategiích myslíte vy? Jakou vy uplatňujete strategii? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na váš čeká další zajímavý obsah.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img