Standard Chartered předpovídá 200 000 dolarů za Bitcoin do konce roku 2025, pokud budou ETF schválena

2.9
(8)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Banka svou předpověď učinila na základě očekávání o navýšení kapitálu. Spotová Bitcoin ETF by mohla v roce 2024 získat objem kapitálu ve výši 50 až 100 miliard dolarů.

Nadnárodní banka Standard Chartered předpovídá, že ocenění bitcoinu (BTC) by mohlo do konce příštího roku dosáhnout téměř 200 000 USD. A to v případě, pokud budou ve Spojených státech schválené a úspěšné burzovně obchodované spotové Bitcoin ETF.

Pokud se kapitálové přítoky související s ETF zmaterializují tak, jak očekáváme, myslíme si, že je možná úroveň na konci roku 2025 blížící se 200 000 USD.

– Vedoucí oddělení digitálních aktiv společnosti Standard Chartered Geoff Kendrick a analytička drahých kovů Suki Cooperová, zdroj: twitter.com
Zdroj: twitter.com

Předpověď Kendricka a Coopera na 200 000 dolarů znamená, že cena bitcoinu musí ze současné hranice 47 000 dolarů vzrůst 4,3krát.

Vedoucí pracovníci Standard Chartered však poznamenali, že hodnota burzovně obchodovaných produktů na zlato se tímto číslem 4,3 znásobila přibližně po sedmi až osmi letech od uvedení ETP na trh v listopadu 2004.

Očekáváme, že v důsledku schválení amerického spotového ETF bude cena bitcoinu růst v podobném rozsahu. Vzhledem k našemu názoru, že se trh s Bitcoin ETF bude rozvíjet rychleji, však očekáváme, že se tyto zisky projeví v kratším (jedno- až dvouletém) období.

– Geoff Kendrick a Suki Cooperová, zdroj: twitter.com

Kendrick a Cooper uvedli, že považují schválení Bitcoin ETF za „zlomový okamžik” pro adopci bitcoinu.

Vedení banky také poznamenalo, že jeho nejnovější předpověď ceny bitcoinu je v souladu s jeho nedávnou předpovědí ve výši 100 000 USD do konce roku 2024.

Fundamenty Bitcoinu jsou na historických maximech

Velká část pozornosti investorů se v poslední době soustředila na spotové Bitcoin ETF. Jeden odborník však říká, že posílení „fundamentů” sítě bitcoinu je další faktor, o kterém je třeba uvažovat při hodnocení ceny Bitcoinu.

Blockchainový stratég Jamie Coutts z Pragmatic Blockchain Research poznamenal, že fundamenty Bitcoinu jsou na historickém maximu. Usoudil tak podle logaritmického grafu „Bitcoin Network Activity” podle „Bitcoin Price.” Ten sdílela analytická firma CryptoQuant.com 8. ledna.

„Díky novým případům použití, jako jsou inscriptions, se základy sítě Bitcoinu zdají být nejsilnější od cyklu 2016-2017,” uvedl Coutts, který dříve pracoval v Bloomberg Intelligence jako analytik trhu kryptoměn.

„Přesto je $BTC stále 40 % pod svým vrcholem a podhodnocený,” řekl Coutts.

Zdroj: twitter.com

Hlavní makroekonomický stratég společnosti Bloomberg Intelligence Mike McGlone si není tak jistý, že si bitcoin udrží svou rally i po potenciálním schválení Bitcoin ETF.

„Riziková aktiva musí jít dolů. To se děje téměř vždy, to je to, co chybí. A bitcoin je jedním z nejrizikovějších aktiv,” řekl McGlone během pondělní talk show Macro Monday. Dále dodal dodal:

Měli jsme naději. Z 30 tisíc dolarů jsme se zvedli o 50 %. Z loňského roku jsme se zvedli 3x […] Nechcete se zde dostat do nadváhy. Chcete říct děkuji. „Tohle je ten týden. Pokud se jim podaří ETF zamítnout, bude to špatné.

– Mike McGlone, zdroj: cointelegraph.com

Prozkoumejte ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.9 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img