Spotové ETF na Ethereum budou pravděpodobně schváleny – cena letí vzhůru

5
(8)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Ještě včera ráno si skoro všichni mysleli, že spotová ETF na Ethereum budou tento týden zamítnuta nebo odložena. Cena tuto situaci samozřejmě zohledňovala. Večer ale přišla zpráva, že pravděpodobnost schválení se odhaduje na 75 %. Cena a dominance Etherea okamžitě vystřelila a s ní narostl téměř celý kryptoměnový trh.

Společnost Bloomberg poskytuje finanční služby, informace o dění na burzách cenných papírů, komodit a kryptoměn. Provozuje také zpravodajskou televizní společnost. Její analytici jsou často velice dobře informovaní a mají přístup ke kvalitním zdrojům. Dva z nich, James Seyffart a Eric Balchunas, včera večer změnili svoje odhady pravděpodobnosti schválení spotových ETF na Ethereum. Z 25 % navýšili odhad rovnou na 75 %.

Dominance a cena etherea začala růst

Reakce byla téměř okamžitá. Dominance etherea se prudce odrazila a i cena začala růst. Kurz narostl z 3 150 USD na 3 700 USD (skoro o 17,50 %) a dominance vyskočila na 17,56 % (skoro o 12 %). Samozřejmě ani ostatní kryptoměny nezůstaly stát. Kurz ceny bitcoinu vyskočil skoro na 72 000 USD a naplnil tak inverzní Head and Shoulders pattern, který jsme malovali v nedělní analýze.

Samozřejmě se stále jedná o spekulaci

Musíme si ale uvědomit, že se stále jedná pouze o spekulaci. Ani jeden z burzovně obchodovatelných fondů (ETF) na Ethereum stále nebyl schválen a nikdo z Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) se k situaci nevyjádřil. Stalo se pouze to, že dva dobře informovaní analytici poradenské společnosti navýšili svoje očekávání schválení na 75 %.

Finální termín pro vyjádření k první žádosti nastane ve čtvrtek. S ohledem na chování během schvalování těchto fondů na Bitcoin přijde rozhodnutí až na konci obchodního dne newyorské burzy.

Sázkové kanceláře vidí aktuální pravděpodobnost schválení některého z fondů již tento měsíc na 61 %. Ještě včera během dne si šlo vsadit s kurzem 1:10. Detailněji si situaci rozebereme s Jaroslavem Jarolímem na zítřejším živém streamu, ale tu finální pravdu zjistíme až ve čtvrtek večer. Tak snad nebudeme pro změnu sledovat tvorbu dlouhé červené svíčky.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
JanH

Tak to bych si snad klidne vsadil ze to nebude schvaleno. Tohle se mi tezce nezda. No jeste dva dny musime vydrzet.

JanH

Rozumim :D, dekuji za tip 🙂

LHTS

Uvidime, stlaceni ceny Ethera (BTC/ETH pomer) a nasledne vice jak mesicni obdobi akumulace kolem ceny 3tis. napadne pripomina cerven 2022 (akumulace mesic kolem 1tis dolaru). Dalsi mesic ETH narostlo o 100 procent. (HYPE kolem prechodu na PoS)

Vojtech

Vítejte, chyběl jste tu! Byl jste na dlouhé dovolené někde v Zanzibáru bez signálu za vytěžené litecoiny?😃

LHTS

byl jsem dost dlouho v … ,ale uz je to lepsi P.S. ta tezba v CR byl velkej ulet

David Babor

Vypadá to že to bude opravdu schváleno, SEC požádala burzy o aktualizaci podání 19b-4

JanH

Husty husty

LHTS

Nejzajimavejsi je informace, ze ze zadosti ETF fondu byla odstranena na posledni chvili moznost stakingu Ethera.

Čumsem

Nakonec schválí ETF i na Žabáka s čepicí 😀 😀

spot_img