Spotová ETF na ethereum budou pravděpodobně zamítnuta

5
(8)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Bitcoin díky spotovým ETF dokázal prolomit svoje historické maximum ještě před halvingem. Podobné očekávání raketového růstu měla většina investorů po podání žádostí o spotové burzovně obchodovatelné fondy na ethereum. Mezní termín je sice až na konci května, ale optimismus začíná vyprchávat. Aktuálně se věří spíše v zamítnutí.

James Sayffart, analytik společnosti Bloomberg, upozorňuje na rozdíl v postupu Komise pro cenné papíry a burzy (SEC). V případě bitcoinu komise s žadateli pravidelně jednala a konzultovala jejich připravenost na rizika a specifikace kryptoměny. V případě etherea ale taková jednání neprobíhají. Průběžné termíny se pouze odkládají.

Analytici začínají věřit, že spotová ETF na ethereum v tomto kole žádostí budou zamítnuta. V potaz totiž přichází spory v USA kolem stakingu a prodeje neregistrovaných cenných papírů. A právě ethereum přešlo relativně nedávno z Proof-of-Work na Proof-of-Stake. Vytvořilo si tak snad potenciál pro zamítnutí?

Kam se cena etherea posune dál?

Pesimismus ohledně potenciálního schválení se samozřejmě projevuje i na ceně. Zatímco bitcoin aktuálně prošel korekcí o přibližně 17 %, tak pokles etherea přesáhl 22 %. Při pohledu na denní graf vidíme, že cena realtivně krátce překonala kritickou a psychologickou úroveň 4 000 USD. Následoval silný prodejní tlak, který nás během pár dní srazil až na 50 % Fibonacciho retracementu.

Tam často nastává obrat a podobně tomu bylo i tentokrát. Odraz byl poměrně silný. Zdá se tak, že hranice 3 000 USD tvoří silný support a 4 000 USD zase silnou rezistenci. Na kratších časových pohledech si lze všimnout i relativně dobrého supportu kolem 3 300 USD.

Cena etherea by tak mohla dnes otestovat 3 650 USD (23,60 % Fibonacciho retracementu) nebo v případě poklesu spadnout na 3 350 USD (38,20 % Fibonacciho retracementu).

Samozřejmě hodně záleží na vývoji kurzu ceny bitcoinu, který svojí dominancí silně ovlivňuje i altcoiny. To je samozřejmě jen můj osobní názor. Pro vás to není ani investiční rada nebo jakákoliv forma doporučení. DYOR.

Prozkoumejte ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Nemam

A já měl za to, že o eth ETF žádá BR a těm se přece „neodmlouvá”… Ještě kdž učtu sérii neúspěšných soudních žalob SECu vůči Ripplu, tak bych čekal, ze vůči neporovnatelně většímu a silnějšímu hráči budou mít „staženej ocas”.

spot_img