Soud shodil ze stolu návrh SEC na zamítnutí férové obhajoby společnosti Ripple

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Soudkyně Analisa Torres z jižního obvodu New Yorku zamítla návrh Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) na vyřazení obhajoby společnosti Ripple týkající se spravedlivého oznámení.

Tip: Chcete rychle nakoupit nebo prodat Bitcoin? Využijte novou směnárnu FastChange.cz, prozatím funguje jen na PC. Již jsme zkoušeli – do 20 000 bez KYC 🙂 

Federální pravidlo

Komise pro cenné papíry a burzy podala tento návrh na základě federálního pravidla občanského soudního řízení 12 (f), které stanoví:

„Soud může z podání vyškrtnout nedostatečnou obhajobu nebo jakoukoli nadbytečnou, nepodstatnou, nevhodnou nebo skandální záležitost. Soud může jednat:

(1) může rozhodnout sám nebo

(2) na návrh účastníka řízení podaný buď předtím, než odpoví na procesní podání, nebo, není-li odpověď povolena, do 21 dnů poté, co mu bylo procesní podání doručeno.“

Soud zamítl návrh SEC s odkazem na „právně nedostatečnou obranu“

Komise SEC podala v dubnu 2021 návrh na odstranění obhajoby společnosti Ripple týkající se spravedlivého oznámení, jehož cílem bylo přimět soudce, aby vydal příkaz k zjištění, že SEC poskytla společnosti Ripple spravedlivé oznámení o tom, že její distribuce XRP, od roku 2013,  bude zakázána podle zákona o cenných papírech.

SEC motivovala soud, aby návrh společnosti Ripple na spravedlivou obranu zamítl, protože se jednalo o „právně nedostatečnou obranu, na základě které společnost Ripple nemůže právně zvítězit“, a přidala několik předpisů, aby posílila svůj argument. Tyto předpisy podle soudu nezmiňovaly judikaturu, v níž bylo škrtnutí návrhu provedeno ve fázi podání žaloby. Pleadings jsou formální dokumenty předložené soudu, v nichž je uvedeno stanovisko každé strany v soudním řízení. Soud se také domníval, že SEC se postavila do pozice, kdy stagnuje řízení, zvyšuje náklady, čas a složitost věci předtím, než se dostane k soudu.

Soud uvedl, že SEC se nepodařilo přesvědčit, že přiznání obhajoby společnosti Ripple na základě spravedlivého oznámení by vedlo k tomu, že by SEC utrpěla nepřiměřenou újmu.

Soudní příkaz zněl takto:

„Soud v této rané fázi případu nedospěje k závěru, že obrana společnosti Ripple je neplatná. Proto se návrh SEC na zamítnutí pozitivní obhajoby společnosti Ripple týkající se spravedlivého oznámení ZAMÍTÁ.“

Co se zatím stalo?

Poté, co SEC v prosinci 2020 původně podala žalobu na společnost Ripple za údajnou nabídku neregistrovaných cenných papírů v hodnotě 1,3 miliardy dolarů, čímž porušila § 5 zákona o cenných papírech z roku 1933, a to § 5 písm. a), který se týká „prodeje nebo dodání po prodeji neregistrovaných cenných papírů“, a § 5 písm. c), který se zabývá nutností registrovat cenný papír před jeho nabídkou.

Generální ředitel Brad Garlinghouse a spoluzakladatel Christian Larsen podali soudkyni Sarah Netburn dopisy s žádostí o zamítnutí žaloby.

SEC podala návrh na odložení požadavku na zveřejnění interní korespondence o BTC, ETH a XRP až do srpna 2021, protože se obává, že by takové zveřejnění odhalilo její názory na krypto. Požádali o prodloužení lhůty pro odhalení skutečností o 60 dní, čemuž bylo vyhověno.

Společnost Ripple se poté pokusila vyslechnout Williama Hinmana, bývalého ředitele odboru SEC pro korporátní finance, který učinil usvědčující prohlášení o ethereu s tím, že ethereum nepovažuje za cenný papír. SEC tvrdila, že to byl Hinmanův názor, nikoliv názor agentury, ale přesto ripple doufal, že Hinmana podrobí výpovědi, kde by mohl své úvahy o ETH aplikovat na XRP. SEC podala návrh na zabránění výpovědi, který soudkyně Sarah Netburn zamítla.

Očekává se, že případ se brzy dostane k soudu, a Garlinhouse na Twitteru uvedl:

„A i když bychom byli raději, kdyby případy proti Chrisovi a mně skončily nyní, SEC nyní musí svá tvrzení prokázat. Jsme přesvědčeni, že nakonec budou všechny zamítnuty.“

Závěr

Stále to pro XRP vypadá hodně nadějně. Co si myslíte vy, kdy tato tahanice konečně skončí?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Skočnakozubudetele
Hodnocení článku :
     

Brzo bude po všem

Reklama: