Solana vede v týdenním objemu stablecoinových převodů

5
(1)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Solana v týdenním objemu stablecoinových převodů překonala Ethereum. Investoři vyhledávají airdropy a vysoké výnosy z memecoinového šílenství.

Solana předstihla Ethereum a stala se jedničkou mezi všemi kryptoměnami v týdenním objemu stablecoinových převodů.

Data z analytické platformy Artemis ukazují, že týdenní objem převodů stablecoinů v síti Solana dosáhl 364,7 miliardy dolarů. Solana tak předstihla blockchain Etherea, který vykázal za stejnou dobu objem 152,99 miliardy dolarů. Další přední blockchainy, jako je Tron a BNB Chain, zaznamenaly objemy ve výši 101,57 a 22,75 miliardy dolarů.

Toto číslo zvyšuje celkový objem stablecoinových převodů za březen, který v současné době činí 804 miliard dolarů. Tím téměř předstihl svůj únorový objem stablecoinových převodů ve výši 960 miliard dolarů.

Březnových 804 miliard dolarů je navíc k dnešnímu dni o 3410 % více než objem stablecoinových převodů ve výši 11,56 miliardy dolarů z březnu roku 2023.

Solana má v současné době 42,3% podíl na stablecoinovém trhu. Jedná se o výrazný nárůst oproti 1,9% podílu, který měla před rokem.

Tři největší blockchainy, sloužící pro převod stablecoinů

Aktivita stablecoinů na blockchainu Solany se začala zvyšovat v říjnu 2023. Od té doby se neustále zvyšuje a její nynější celkový nárůst aktivity činí 1 770 %.

Ethereum, které bylo vždy lídrem v odvětví objemu stablecoinových převodů, od začátku roku za Solanou však začalo zaostávat.

Tento blockchain 1. vrstvy měl v prosinci 2023 tržní podíl více než 31 %, ale od té doby ztratil svou dominanci ve prospěch Solany. V současné době na něj připadá přibližně pouhých 27 % objemu stablecoinových převodů.

Třetím největším blockchainem pro stablecoinové převody je Tron s objemem převodu staiblecoinů v hodnotě 101,57 miliardy dolarů za poslední týden.

Kromě stablecoinových objemů došlo k nárůstu aktivity v oblasti decentralizovaných financí (DeFi) na Solaně. Podle dat společnosti DefiLlama se její celková hodnota uzavřela na 4,55 miliardách dolarů. Jedná se o zatím nejvyšší úroveň od dubna 2022.

Svědčí o tom i zvýšený objem na decentralizované burzy (DEX), kde Solana 19. března překonala Ethereum a další blockchainy. Obchodování na DEX burzách založených na Solaně se během týdne zvýšilo o 70 %.

Ekosystém Solany podporuje zhodnocnení její ceny

Objem na decentralizovaných burzách založených na Ethereu vzrostl za stejné období o pouhých 0,63 % na 3,05 miliardy dolarů.

Podle údajů společnosti Alchemy je na Solaně 26 vybudovaných DEX burz. Největší z nich je Orca, na kterou připadá 88 % celkového objemu.

Tento výkon Solany byl podpořen rostoucím zájmem o memecoiny v rámci stejného ekosytému v čele s Book of Meme (BOME), Dogwifwhat (WIF), BONK a Slerf.

Solana se v letošním roce nachází v období rally, kdy od začátku roku vzrostla o více než 90 % a v době zveřejnění článku se obchodovala za 193 USD. Solana je nyní cenově vzdálená pouze 35 % od svého historického cenového maxima z listopadu 2021 na úrovni 260 USD.

Tento byčí trh však Solana zůstává i nadále na cestě k prolomení této úrovně a vstupu do nového cenového objevu.

fastchange2

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img