Solana: subjekty prodaly 50 milionů tokenů společnosti FTX – Jak dlouho bude cena SOL pod tlakem?

3.7
(3)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Solana ztratila za týden 60 % své tržní hodnoty kvůli své expozici na dnes již neexistující krypto burze FTX. Tato kauza by mohla „zabijáka Etherea “ pronásledovat i v budoucnu.

Expozice FTX poškozuje cenu

FTX a její sesterská společnost Alameda Research mají podle prohlášení zveřejněného 10. listopadu mít pod kontrolou více než 50 milionů SOL.

Subjekty FTX obdržely 4 miliony SOL od Solana Foundation dne 31. srpna 2020. Od 11. září 2020 také začaly přijímat část 12 milionů SOL a od 7. ledna 2021 téměř 34,52 milionů SOL.

Subjekty FTX navíc dostaly 7,5 milionu SOL rezervy od Solana Labs. Transakce v hodnotě 62 000 SOL mezi stejnými subjekty zůstává nevypořádaná.

Většina tokenů SOL přislíbených FTX/Alameda je neoprávněná, což znamená, že je firma ještě nemá pod svou kontrolou, ale je povinna je obdržet prostřednictvím lineárního měsíčního odemykacího mechanismu. K poslednímu z těchto odemknutí dojde do ledna 2028.

Co se ale stane s tokeny SOL, jakmile budou odemčeny, když FTX vyhlásila bankrot.

Firma má také údajně závazky ve výši 9 miliard USD oproti rozvaze ve výši 1 miliardy USD, což by mohlo přimět její správce, aby zlikvidovali podíly SOL, aby mohli zaplatit dlužníkům.

Aby se takový scénář nenaplnil, mohla by Solana provést technické změny ve své tokenové ekonomice a snížit tak dopad FTX.

Výhledy pro token SOL

Z technického hlediska vykazuje Solana známky býčí divergence mezi svou cenou a indexem relativní síly (RSI).

Býčí divergence se zhmotní, když cena aktiva tvoří nižší minima, ale indikátor hybnosti tvoří vyšší minimum. Tradiční analytici to vidí jako nákupní signál, který může vést ke krátkodobému oživení ceny SOL na denním grafu.

Denní cenový graf SOL/USD s býčí divergenci. Zdroj: TradingView

SOL/USD by se v případě krátkodobého oživení mohl zvýšit až k 18 USD, což je jeho úroveň odporu. Jinými slovy, 20% odraz.

Ale na grafech s delším časovým rámcem by token SOL mohl v roce 2023 zaznamenat další pokles směrem k 2,50 USD, a to na základě obřího nastavení hlavy a ramen, které je uvedeno níže.

Týdenní cenový graf SOL/USD s rozložením podle hlavy a ramen. Zdroj: TradingView

Zajímavé je, že negativní cíl tokenu spadá do jeho nejobjemnějšího rozsahu podle jeho indikátoru Volume Profile Visible Range neboli VPVR.

Závěr

Cena tokenu SOL se aktuálně nachází na hodnotě 14,17 USD, za posledních 30 dní tak přišla o dalších 30 %.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

9 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ivan

Pár Solany mám. Mám se jí teda zbavit nebo čekat?

Martin

Kdybych byl v minusu, pockal bych…

an onym

To s tím, jestli je aktuálně v plusu nebo mínusu vůbec nesouvisí. Prodat/držet/koupit závisí na odhadu, jaká bude budoucí cena.
Za mě bude klesat

an onym

ano. ta věc jde do kopru

Daee

Když je to dole tak to hned prodej!!! Pomůžeš tomu aby cena šla nahoru, a to přeci vsichni chceme 😉

Kycok
Hodnocení článku :
     

Z toho překladu úplně bolí oči.

Petr Hejlek

Není to dnes první takto přeložený článek 😉

Mako

Solanu tedy dost pravděpodobně čeká něco, co by si někteří přáli u BTC. Kompletní výplach dolů. V Solaně mám 20% krypta a nějakou dobu to bude hodně ošklivý pohled na balanc (horší než teď) :⁠-⁠) naštěstí do toho nekouká manželka :⁠-⁠D pořád v tom mám jen zlomek úspor

Vojtech

A tak to má být. Malá část úspor a ne all in. Je třeba diverzifikovat.

Reklama: