Solana raketově roste – Kdy překoná úroveň 120 dolarů?

4.4
(5)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Solana (SOL) v posledních několika dnech výrazně roste. Cena za aktuální týden posílila o více než 19 % na 116 amerických dolarů. Analytici nyní předpovídají, kdy může Solana překonat úroveň 120 dolarů.

Solana roste o více než 19 %

Solana momentálně zaznamenává významný růst, kdy cena jejího tokenu SOL za poslední týden stoupla o více než 19 % a dosáhla hodnoty 116 amerických dolarů. Podle analytiků jsou pro tuto vzestupnou tendenci klíčové airdropy a uživatelsky přívětivé prostředí. Analytici v současnosti sledují klíčovou hranici 120 USD.

Cena kryptoměny SOL obvykle následuje vývoj ceny bitcoinu a obecné trendy na trhu s digitálními měnami. Pro posouzení udržitelnosti růstu SOL nad 110 USD je nezbytné sledovat aktivitu na síti Solana, která často formuje poptávku po SOL.

I když počáteční analýza aktivity DApps na síti Solana není optimální, jelikož v posledních 7 dnech došlo ke 29% poklesu počtu aktivních adres a pouze k 4% nárůstu objemů, BNB Chain a Polygon zaznamenaly téměř 30% nárůst objemů DApps.

Aktivita Solany ve srovnání s BNB Chain nižší (ačkoliv SOL a BNB mají podobnou tržní kapitalizaci), což může být důležité pro investory. I když zatím nic nenaznačuje výrazné riziko korekce ceny SOL, stále se vynořuje otázka udržitelnosti růstu nad 120 USD a celkové valuace 52,5 miliardy USD ve střednědobém a dlouhodobém horizontu. Býci na SOL se opírají o kapacitu sítě, což dokládá 91,4 milionu zpracovaných transakcí pouze za poslední týden.

Co se týče samotné stability sítě, ani ta není bez problémů. Před nedávnem jsme vás například informovali o několikahodinovém výpadku sítě, což způsobilo krátkodobý pokles ceny.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 51 627 USD dle KMC, cena SOL se pohybuje okolo 116 USD.

Závěr

Jaký je váš názor na Solanu? Co říkáte na současný cenový vývoj? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Další informace o vývoji ceny kryptoměn naleznete v našich pravidelných technických analýzách a streamech.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
pietro

Solana poslední týden roste jen díky růstu bitcoinu. Solana sama o sobě poslední 2 měsíce maximálně tak stagnuje..

Poslední editace 3 měsíců před přes pietro
spot_img