Solana čelila několikahodinovému výpadku, cena SOL klesla

5
(5)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Blockchain Solana se včera setkal s několikahodinovým výpadkem, což vedlo k pozorovatelnému poklesu ceny jeho nativního tokenu SOL. Incident následně vyvolal na sociálních sítích lavinu reakcí napříč kryptoměnovou komunitou.

Solana čelila výpadku

V úterý čelila síť Solana zásadnímu neúspěchu, když došlo k přibližně pětihodinovému výpadku. Tento neočekávaný výpadek způsobil zastavení transakcí a vedl k poklesu ceny kryptoměny Solana, SOL. Před výpadkem se SOL obchodoval okolo 96 dolarů, ale během problému klesl na méně než 94 dolarů. Ačkoliv cena od té doby zaznamenala určité zotavení, incident zanechal u investorů a uživatelů otázky ohledně spolehlivosti sítě.

Na poruchu bylo okamžitě reagováno inženýry a validátory Solany, kteří se pustili do prozkoumávání mainnet-beta s cílem diagnostikovat kořen problému. Počáteční vyšetřování vedlo ke koordinované snaze o potenciální restart clusteru, proces, který vyžadoval pečlivé vyšetření, aby se zajistila absence nesrovnalostí v původním stavu.

V době psaní článku je síť již zcela funkční. Výpadek však měl hmatatelný dopad na výkonnost SOL na trhu. V poslední hodině incidentu cena SOL klesla o 2,2 %. Včerejší pokles tak zlikvidoval veškerý zisk tokenu za předchozích 30 dní, když za poslední týden jeho hodnota klesla o 10 %.

Vzhledem k četnosti výpadků v minulosti a jejich vlivu na cenu tokenu SOL je zřejmé, že Solana potřebuje řešit tyto problémy s výpadky, aby zajistila svou budoucnost jako spolehlivá a stabilní platforma pro uživatele a vývojáře. Výpadek však investory znepokojil, s obavami, že pokud dojde k podobným problémům, mohou být další poklesy na obzoru.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 42 925 USD dle KMC, cena SOL se pohybuje okolo 95 USD.

Závěr

Jaký je váš názor na Solanu? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Stav Solany můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img