Sociální média jsou “hlavním bolestivým místem Webu3”

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Díky sociálním médiím se počet phishingových útoků více než zdvojnásobil. Většina zaznamenaných phishingových útoků byla provedena na platformách sociálních médií, které nemají funkce pro ověření účtu.

Sociální média a nárůst o 170 %

S tím, jak se rozšiřuje zavádění Web3 a jak do tohoto prostoru vstupuje stále více začátečníků, jsou hackeři stále aktivnější, přičemž v posledním čtvrtletí roku 2022 bylo zaznamenáno více phishingových útoků a sociální média byla označena za hlavní platformu pro provádění hackerských útoků.

Ve čtvrtletní zprávě bezpečnostní firmy Certi tým zjistil ve druhém čtvrtletí roku 2022 nárůst phishingových útoků o 170 %. Podle bezpečnostní firmy bylo v prvním čtvrtletí zaznamenáno 106 útoků, zatímco v dalším čtvrtletí bylo zaznamenáno 290 událostí.

Podle bezpečnostní firmy zabývající se blockchainem byla většina phishingových útoků vedena na sociálních platformách, jako je Discord a Telegram, které nemají funkce pro ověření účtu jako Twitter. Z tohoto důvodu jsou záškodníci schopni kopírovat účty projektů a významných osobností a zároveň své oběti vábit dárky a dalšími nabídkami.

Lidská chyba

Podobně jako u útoků Web2 společnost CertiK zdůraznila, že hackeři počítají s lidskou chybou jako výchozím bodem pro tento typ útoku. V boji proti tomu bezpečnostní firma zmínila, že klíčovou roli hraje vzdělávání komunity. Vzdělávání nových členů komunity o tom, jak se vyhnout hackerským útokům a podvodům, může zvýšit informovanost a ostražitost lidí vůči phishingovým útokům.

Začátkem tohoto týdne se oficiálních účtů britské armády na sociálních sítích zmocnili krypto podvodníci. Útočníci pomocí oficiální stránky armády sdíleli phishingové odkazy, propagovali krypto podvody a inzerovali podvodné sbírky nezaměnitelných tokenů (NFT). Několik hodin po narušení se úředníkům podařilo účty obnovit a příspěvky hackerů odstranit.

V dubnu byly odcizeny NFT klubu Bored Ape Yacht Club (BAYC) poté, co útočníci převzali oficiální účet projektu na Instagramu. Zprávy odhadovaly, že při útoku mohlo dojít ke ztrátě majetku v hodnotě 40 milionů dolarů.

Závěr

Je opravdu potřeba si na vše dávat pozor, aby člověk minimalizoval možnost ztráty peněz svou vlastní chybou. Dávejte na sebe pozor. Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img