[Odpolední zprávy] • Síť Solana je opět offline, důvodem může být útok DDoS • a další články

5
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Dá se říci, že BTC v poslední době nevykazuje žádnou zvýšenou volatilitu, za kterou je tak často kritizován. Poslední výraznější výkyv přišel 31. prosince, kdy náhle vypumpoval ze 47 000 na 48 500 USD, ale během několika hodin se ještě razantněji vrátil na 45 800 USD.

Nový rok začalo aktivum pozitivněji a vyskočilo zpět na 47 000 USD, kde strávilo několik následujících dní. Včera se opět propadlo pod 46 000 USD, než se býci vzchopili a vytlačili ho na 47 500 USD.

Přesto kryptoměna na této úrovni neuspěla a po několika hodinách se ocitla na 45 800 USD. V akutální chvíli se obchoduje za cca 46 600 USD.

Většina altcoinů s větší kapitalizací byla v poslední době stejně klidná. Posledních 24 hodin se nijak neliší. Ethereum se několik dní potýkalo s hodnotou 3 800 USD a nyní se obchoduje těsně nad ní po menším denním nárůstu o 1,5 %. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Bitcoin dominance stále klesá

Přehled trhu: Je Ethereum připraveno na masivní exponenciální posun své ceny?!

Kryptoměny

Síť Solana je opět offline, důvodem může být útok DDoS

“Zabiják Etherea” Solana opět vypadl, za posledních 12 měsíců již počtvrté, informuje WuBlockchain. Podle telegramové skupiny komunity Solana může být hlavním důvodem výpadku hlavní sítě útok DDoS. Uživatelé mají podezření, že síť přetížil spam.

Útok byl pravděpodobně způsoben neustálým vytvářením prázdných transakcí v síti, které působí jako materiál pro zahlcení a vyřazují síť z provozu.

Síť obnovila svou funkčnost 4. ledna v 7:00 UTC+8. Zatím není jasné, zda vývojáři přijali nějaká opatření ke vzkříšení schopnosti sítě zpracovávat transakce. [2a]

Bankovní gigant Goldman Sachs vidí, že Bitcoin dosáhne 100 000 dolarů

Americký bankovní gigant odhaduje, že největší kryptoměna v současnosti představuje pětinu celosvětového trhu s uchovateli hodnoty. Proto by cena Bitcoinu mohla dosáhnout šestimístné cifry, pokud bude i nadále osekávat podíl zlata na trhu.

Koncem prosince Tom Lee ze společnosti Fundstrat předpověděl, že by se hodnota největší kryptoměny mohla vyšplhat až na 200 000 dolarů. Bitcoinový evangelista Max Keiser vidí, že cena letos dosáhne 220 000 dolarů díky rychle rostoucímu hashrate sítě.

Legendární investor Ray Dalio však vidí pro Bitcoin jen omezený růst. V nedávném rozhovoru s Lexem Fridmanem předpověděl, že cena největší kryptoměny pravděpodobně nepřekročí 20 % tržní kapitalizace zlata, která nezahrnuje šperky a podíly centrálních bank. [2b]

Banky, burzy, firmy

Samsung se díky novému partnerství dostane ke společnosti Cardano

Podle tweetu Sidneyho Vollmera z nadace Cardano Foundation bude mít technologický gigant Samsung nyní přístup k platformě Cardano prostřednictvím svého nedávného partnerství se systémem pro správu blockchainových plantáží Veritree.

Americká dceřiná společnost jihokorejského giganta si klade za cíl bojovat proti klimatickým změnám vysazením dvou milionů mangrovových stromů na Madagaskaru, ostrovní zemi nacházející se ve východní Africe.

Odhaduje se, že mangrovové lesy ukládají více než desetkrát více oxidu uhličitého než jiné tropické lesy. Partnerství bylo oznámeno během každoročního veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas. [3a]

Airbnb může brzy přidat podporu pro platby v kryptoměnách

Internetové tržiště Airbnb by mohlo být na cestě k přidání plateb v kryptoměnách. Generální ředitel Brian Chesky nedávno na Twitteru prozradil, že rezervace ubytování pomocí kryptoměn je pro letošní rok požadavkem číslo jedna.

Chesky 3. ledna požádal své příznivce na Twitteru o návrhy týkající se Airbnb. Poté, co prošel tisíce tweetů, dospěl k závěru, že kryptoměny jednoznačně vedou. Následuje přehledné zobrazování cen, věrnostní program pro hosty, aktualizace poplatků za úklid a zlepšení služeb zákazníkům.

Chesky říká, že viděl celou řadu nápadů na tokeny, což pravděpodobně znamená, že budoucí řada kryptoměnových plateb Airbnb nebude omezena na jeden nebo dva tokeny. Dodal také, že Airbnb od roku 2013 zpracovala platby v hodnotě 336 miliard dolarů. [3b]

CBDC, Regulace

SEC odkládá rozhodnutí o NYDIG Bitcoin ETF o dva měsíce

Komise pro cenné papíry Spojených států amerických (SEC) odložila své rozhodnutí o NYDIG Bitcoin ETF společnosti Stone Ridge Holdings Group, jak vyplývá z oznámení zveřejněného 4. ledna 2022. Jedná se o další bitcoinový ETF, který byl předmětem odkladu ze strany regulátora. Rozhodnutí bude nyní odloženo maximálně o dva měsíce.

Původní termín pro rozhodnutí byl 15. leden 2022, který se rychle blížil. Komise pro cenné papíry a burzy se rozhodla prodloužit lhůtu pro schválení či neschválení změny pravidel, jak tomu bylo i v minulosti.

Jedním z těch, které byly několikrát odloženy, byl fond VanEck Bitcoin ETF, kterému se kvůli tomu dostalo velké pozornosti. Ačkoli byl nakonec zamítnut, zpoždění byla sehrána proto, aby SEC mohla získat připomínky veřejnosti k tomuto investičnímu nástroji. [4a]

Indie jde po krypto daních, počínaje společností WazirX vlastněnou Binance

Indické daňové úřady jdou po největší platformě pro obchodování s kryptoměnami v zemi, společnosti WazirX, a obviňují ji z daňových úniků v hodnotě 40,5 crore rupií (5,4 milionu dolarů).

Bombajská pobočka úřadu pro daň ze zboží a služeb (GST) vyšetřuje obchodní transakce platformy a 31. prosince uvedla, že od společnosti WazirX vymohla 49,20 rupií na daních a pokutách. Jedná se o první vyšetřování daňových úniků souvisejících s kryptoměnami v Indii.

Firma, kterou v roce 2019 koupila přední světová burza Binance, mezitím tvrdí, že veškeré údajné úniky byly neúmyslné. Vyšetřování však signalizuje novou éru pro indické daňové úřady, pro které je krypto potenciálním zdrojem příjmů i údajných podvodů. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Fantom

Tak potvrzeno! Když něco radí Goldmani tak to je konečná, jeden z hlavních strůjců finanční krize který propagoval toxická aktiva a ještě jich stihl i dost prodat i když už to krachovalo. Letos flash-crash a bearmarket tak alespoń na rok, možná déle. Goldmani zase vyjebou s celým trhem. Krutá finanční klasika.

spot_img