Snížení sazeb Fedu by mohlo být přínosem pro DeFi a stablecoiny

3
(3)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Očekávané snížení úrokových sazeb ze strany Federálního rezervního systému Spojených států amerických by mohlo obnovit velký institucionální zájem o decentralizované finance (DeFi) a stablecoiny, pokud se infrastruktura v roce 2024 dále rozvine, říká správce aktiv Fidelity.

Ve své zprávě Digital Assets Look Ahead za rok 2024 zveřejněné 13. ledna Fidelity uvedla, že ačkoliv očekávala, že se instituce v roce 2023 ponoří do DeFi kvůli jejím výnosům, nakonec se tak nestalo, protože zvýšení sazeb Fedu je přimělo přejít na tradiční produkty s pevným výnosem, které jsou vnímány jako bezpečnější.

Platformy DeFi byly dříve považovány za platformy s těžko použitelnými rozhraními a náchylné k hackerům a exploitům, což způsobilo, že instituce prověřovaly rizika spojená s chytrými smlouvami.

V převládajícím rizikovém prostředí instituce považovaly středněciferný výnosy nabízené výnosem DEFI za příliš nízké pro související riziko experimentování s chytrými kontrakty.

Společnost však také uvedla, že v roce 2024 by instituce mohly mít „obnovený zájem” o výnosy DeFi, pokud se opět stanou atraktivnějšími než výnosy tradičních finančních firem a objeví se rozvinutější infrastruktura.

Fidelity také očekává, že společnosti mohou jednodušeji umisťovat digitální aktiva na svou rozvahu poté, co aktualizovaná pravidla od Americké rady pro finanční účetní standardy (United States Financial Accounting Standards Board) umožnila společnostem hlásit jak papírové ztráty, tak zisky z jejich držení kryptoměn.

Instituce k prozkoumání stablecoinů

V části o stablecoinech Fidelity předpověděla, že institucionální průzkum aktiv vázaných na americký dolar bude největším potenciálním katalyzátorem přijetí v roce 2024.

Uvedla, že tradiční finanční firmy, které zkoumají využití stablecoinů pro účely jako je vyrovnávání pohledávek, by jim mohly „přinést legitimitu”, a očekává, že platby, převody a mezinárodní obchod zaznamenají zvýšené přijímání stablecoinů, protože uživatelé hledají rychlejší a levnější způsoby platby.

Fidelity dále uvedla, že je pravděpodobné, že regulační rámce budou jasnější a poskytnou větší jistotu a předpověděla, že Tether a USDC v roce 2024 neztratí nic.

Očekává se, že tato oblast trhu bude v průběhu roku 2024 nadále získávat na síle. Potencionálně ještě více, pokud dojde k očekávanému snížení úrokových sazeb Federálního rezervního systému.

Závěr

Současný vývoj v oblasti decentralizovaných financí a stablecoinů naznačuje, že rok 2024 by mohl být rokem klíčových posunů v institucionálním přijetí těchto technologií. S potenciálním snížením úrokových sazeb Federálního rezervního systému a očekávaným rozvojem infrastruktury DeFi se zdá, že trh bude svědkem nejen zvýšeného zájmu o DeFi a stablecoiny, ale také pokroku v regulaci a bezpečnostních standardech.

Tento vývoj může vést k větší integraci digitálních aktiv do tradičních finančních systémů, což by mohlo přinést nové příležitosti pro inovace a efektivitu v globálním finančním sektoru.

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img