Singapur: Bitcoin nespustí podobný pád jako kdysi Lehman Brothers

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Humbuk okolo Bitcoinu zesiluje • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Obtížnost těžby bitcoinů spadla o 9,29 % • Autor Černé labutě zavřel svůj účet u Coinbase • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin se...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Šéf oddělení finančních technologií singapurské centrální banky nepředpokládá scénář, kdy by Bitcoin vyvolal globální finanční krizi podobnou té, kterou zahájil kolaps investiční banky Lehman Brothers v roce 2008.

Sopnendu Mohanty trvá na tom, že globální regulátoři berou celý trh s kryptoměnami vážně, což naznačuje, že úřady přistoupí k regulaci, pokud trhy s kryptoměnami budou i nadále globálně růst.

„Víme přesně, kdy zasáhnout, na základě velikosti trhu, poptávky a objemu transakcí, a přijdeme ve správný čas. Takže nejsem příliš znepokojen tím, že by se finanční systémy dostaly do velké krize.“

Mohanty konkrétně poukázal na právní předpisy týkající se ochrany spotřebitelů, které by řešily „hype“ kolem kryptoměn.

Singapur a regulace

Singapur, který byl dlouho považován za technologicky vstřícné prostředí, se stal globálním centrem pro FinTech a díky své centrální bance měl v poslední době spoustu informací o kryptoměnách, technologii Blockchainu a ICO.

Centrální banka Singapuru varovala širokou veřejnost před investicemi do kryptoměn vloni v prosinci, v době, kdy byl Bitcoin obchodován za téměř 20.000 dolarů. V listopadu vydala centrální banka pokyny pro ICO a podle posledního vyjádření jejího představitele se zdá, že v případě potřeby bude ochotna zakročit opět.

Singapur se tak stává další zemí, kde je ICO regulováno a která možná přistoupí k dalším regulacím kryptoměn.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdrojccn.com
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře