Singapur: Bitcoin nespustí podobný pád jako kdysi Lehman Brothers

0
Lehman, source: fortune.com

Šéf oddělení finančních technologií singapurské centrální banky nepředpokládá scénář, kdy by Bitcoin vyvolal globální finanční krizi podobnou té, kterou zahájil kolaps investiční banky Lehman Brothers v roce 2008.

Sopnendu Mohanty trvá na tom, že globální regulátoři berou celý trh s kryptoměnami vážně, což naznačuje, že úřady přistoupí k regulaci, pokud trhy s kryptoměnami budou i nadále globálně růst.

„Víme přesně, kdy zasáhnout, na základě velikosti trhu, poptávky a objemu transakcí, a přijdeme ve správný čas. Takže nejsem příliš znepokojen tím, že by se finanční systémy dostaly do velké krize.“

Mohanty konkrétně poukázal na právní předpisy týkající se ochrany spotřebitelů, které by řešily „hype“ kolem kryptoměn.

Singapur a regulace

Singapur, který byl dlouho považován za technologicky vstřícné prostředí, se stal globálním centrem pro FinTech a díky své centrální bance měl v poslední době spoustu informací o kryptoměnách, technologii Blockchainu a ICO.

Centrální banka Singapuru varovala širokou veřejnost před investicemi do kryptoměn vloni v prosinci, v době, kdy byl Bitcoin obchodován za téměř 20.000 dolarů. V listopadu vydala centrální banka pokyny pro ICO a podle posledního vyjádření jejího představitele se zdá, že v případě potřeby bude ochotna zakročit opět.

Singapur se tak stává další zemí, kde je ICO regulováno a která možná přistoupí k dalším regulacím kryptoměn.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na